Sayfa 660/852 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Üç vakte kadar yardımcımı değiştireceğim.
    market soul'u kast ediyorsun sanırım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç bir gün oldu.

Dünki yazımda bugün için daha çok kırmızı gideriz demiştim. abd'nin bu akşam 21:00 deki FED açıklamalarına bazı FON lar az malla girmek isteyeceklerdir diye düşünmüştüm. Epey kızardık ama söylediğim sebepten değil.

Hızlı bir iniş çıkış oldu. Olaya temel gözlüklerle bakanlar bu inişten etkilenmemiştir. Ben ekstradan azcık kazanç da sağladım.

Hacim çok yüksekti ama sebep normal değildi, bugün ki hacmi kaale almamak gerekir. Kapanış görüntüsü ise yarında yükseleceğim dedi.

Akşam abd den piyasalar için olumsuz bir bilgi çıkmazsa, yarın sabah yeşil açarız. Kapanış.? Onuda yeşil demek isterdim ancak diyemiyorum. Sebebi 12 gündür yükseliyoruz. %10 civarı bir yükseliş oldu. Bir yerde realizasyon gelebilir. Teknik bir realizasyon gelirse zaten grafikten anlaşılır. Manipulatif bir realizasyon gelirse en ummadığın anda gelir.

Umarım bu 12 günlük zar zor edindiğimiz kazancı, tayyibin ekstra bir kararı ile geri vermeyiz. Hep öyle oldu. tabi birde viop vade sonu manipulasyonları vardı, pandemiden beridir en az 3 tane hatırlıyorum. Birde silkelemeler var... işimiz çok zor yaw.

Bugünü iyi kapadım. abd sebebi ile geceye bist30 long ile girmedim ama bugün aşağıdan takviye yaptığım bir miktar XLBNK long var. Söylediğim gibi onları bir müddet taşıyacağım.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

3. Post

Yeşilçam'ın değerli sanatçılardan Hulusi Kentmen.Allah rahmet eylesin.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hulusi Kentmen'e Allah rahmet eylesin.

---

Dün gördüğünüz gibi, "haberle başlayan hareket, başladığı yerde biter" kuralı çalıştı. Sadece haber kalıcı etki yaratacakmı buna karar vermeniz gerekir. Çoğunlukla kalıcı etki yaratmaz. Kalıcı etki yaratacak haber görememiştim.

---

FED dün akşam aynen bekleneni yaptı. Sürpriz olmadı. Şirketleri ürkütecek hiç bir şey yapmıyorlar. Doğrumu.? abd şirketleri ülke yararına çalışsalardı doğruydu. Şu anki durumda yanlış ama o ayrı konu.

BIST deki yükselişte son dönem ortalamaların hafif üzerinde işlem hacmi ile devam ediyor.

USD seviyesini BIST takmamaya devam ediyor. Eskiden USD 5 kuruş yükselse BIST çakılırdı. Dönem değişti, bunada alıştı millet. Güçlünün işine ne geliyorsa, bu millet alışıyor. Çok esneğiz. Gelen geçebiliyor.

Nereye kadar yükseleceğiz. Temel veriler uygun olduğundan, normalde teknik göstergelere bakıp dönüş sinyali beklenir. Dönüşte realizasyon dönüşü olur. Ama bizde dün olduğu gibi normal bir iniş çıkış olmuyor. Haberle ve siyasi kararla çakılmalar, terör saldırısı ile çakılmalar, viop vade sonu ve genel pozisyon değiştirme silkelemeleri.

Benim aracı kurum kısa vadede 1600'ü hedef vermiş, orta vade 179 USD yi. 179*9,7= 1700 civarı ediyor. Ben henüz teknik çalışma yapmadım.

Aslında yapmam gerekir çünki abd problemi bir kaç ay için rafa kalktı. Lanet ekonomi TV kanalınında aylar süren korkutması bitti.

Soysuz abd ye hizmet eden ekonomi kanalları TR deki KY leri korkutmayı kestiler. Artık 2013 gibi olurmuyuz demiyorlar. Hatta bunların yayın yönetmeni olan sarışınımsı dümbelek "acaba korkutmakla hatamı yaptık" diyerek vicdan yapar gibi oldu. Bu herif ilginç bir tip. Önce aptal adam belirtileri gösteriyor, sonra akıllı adam belirtileri gösteriyor sonra yine aptal adam belirtileri ve akıllı belirtileri. Böyle bir döngü içinde.

Pandemi ile mücadele için en berbat ülkelerden İsveç'i örnek almamız gerektiğini yazmıştı. O ara İsveç kralı "pandemi mücadelesinde çok kötüyüz" diyerek ağlamıştı. Hakkatende kötüydüler. Vereceği örnek Çin, G.Kore, Yeni Zellanda filan olmalıydı. Yıllardır 7/24 bitcoin reklamı yapıyorlar, "bu millet nasıl bu kadar coin'ci oldu" diye şaşkın konuşma yapmıştı. Filan, aptal adam belirtileri açıktı. Ama vicdan yapmasıda akıllı adam belirtisidir. Kendi hatasını görmek üzerine bunu TV de açıklamak, evrilmiş insan belirtisidir. Yani ilginç bir adam. Hemenmi eşek cennetine yollayayım, yoksa odunla dalıp orada bırakayımmı insan karar veremiyor.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bu rallide biraz nefes aldım.

Yeni oyun tarzımda iyi gidiyor. Artık kısa-orta vadeci oldum.

Elimde çok az orta vade kontrat tutuyorum. Böylece ters gidişlerde sağlıklı düşünme yeteneğimi kaybetmiyorum. Gün içide BIST'İn orta vade yönüne göre al sat yapıyorum. Orta vade yön yukarı olduğundan long oynuyorum.

İyi gidiyor.

Günlük az kazanıyorum. Ancak şaşırtıcı bir durum var. Son 17 günde sermaye %64 artmış. Tabi haklı olarak diceksinizki rallide bu oran normal.
    Eğer yüklü long oynasaydım dünki gibi her düşüşte korkup dipte zararına satacaktım. Bir kez büyük zarar edincede daha korkak hale gelecektim. Sonraki tüm işlemlerimde rallide bile olsak sağlıklı olmayacaktı. Her küçük inişte aşağıda kapayıp, döndüğünde yukarıda alacaktım.

Netçede bu oynama tarzı iyi gidiyor. Bu ülkeye en uygun oynama tarzı bu mu.? Belkide budur. Yıl sonu anlarız. Şu an kazanç görünmesi, o para elimde kalacak anlamına gelmiyor. Maaaalesef. Ülkedeki her kurum KY ye karşı. Hepsi ağaların yanında.

Bakalım tayyip kazanmama kaç gün daha izin verecek.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kavala'nın haberi çok geçiyor. Her gün görüyorum.

Geçen yıl merak edip kim bu kavala diye adamın özgeçmişine baktım. Yardım derneği kurmuş, derneğin şubeleri doğu ve güneydoğu anadoluda. Diyarbakır gibi pkk nın aktif olduğu şehirlerde. Şubelerin yerini görünce "bu adam CIA ya çalışıyor" demiştim.

CIA, dünyada faaliyet gösterirken yardım derneklerini bolca kullanır. Yardım derneği olarak gördüğünüz pek çok dernek, o ülkede rahat çalışabilmek için CIA nın kurduğu örgüttür. Yardım kısmı kamuflajdır.

Bizdeki batı okullarıda aynıdır. robert kolejler, alman fransız okulları.

green peace denen dünyaca ünlü derneğide ingiliz gizli servisinin kurduğu söyleniyor.

Şimdi kavala abd ye çalışıyorda, kavala yı düşman görenler hapse atanlar bu ülkeyemi çalışıyor.? Hayır. Onlarda aynı babanın çacukları. Kardeş kavgası yapıyorlar. kavala çıksın diyenlerle, kavala hapiste kalsın diyenler aynı babadan. Kardeşler.

Olur böyle şeyler.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çoğunlukla bankalar sebebi ile 2 gündür BIST de işlem hacmi çok yüksek.

İşlem hacminin bir kaç gün epey yükselmesi, ralli başlangıcına veya realizasyona işaret eder.

Peki hangisi olduğunu nereden anlayacağız. Aslında anlamak kolay ancak şu anki durumda o kadarda kolay değil.

İşlem hacmi çok arttığının öncesinde ralli olmuşsa, realizasyon geliyor demektir. Şu anki durumda aynen uyuyor. Ralli oldu ve 2 gündür işlem hacmi çok arttı. Realizasyon diyecekmiyiz.?

Diyemeyiz.

Her ne kadar %10 u geçen bir ralli sonunda işlem hacmi 2 gündür yüksek olsada, hacim yükselişi bankalar sebebi ile. Bankalara bakarsak, F/K ları 3 ve 4 aralığında. Bedavalar. O sebeple yüklü alışa geçildiler.

Peki borsa geleceği alır. Bir sonraki çeyrek bankaların bilançosu ne olacak.? Görünen oki dahada iyi olacak. Bu çeyrek anormal kazanç artırdılar, bir sonraki çeyrekde benzeri olacak gibi görünüyor.

Evet ralli oldu ama bankalar son bilançoları ile halaa anormal bedavalar.

O zaman ralli bitmedi, devam edecek diyebilirmiyiz.?

Diyemeyiz.

abd borsası olsaydık diyebilirdik ama tayyip'in yönettiği Türkiyedeyiz. tayyip'e de haksızlık etmeyeyim diğer liderlerde benim paramla 1 kuruş etmezler. hepsi aynı yere bağlılar.
    Bu ülkede diyemeyiz.

BIST manipulatörleri, mevcut seviyelerde KY yi soymaya çalışıyorlar. Temel analizi KY soymak için kullanıyorlar. Kurumsal yatırımcılar değil soygun çetesi BISTin yönünü belirliyor. O sebeple ralli devam ederde diyemem.

O zaman ne diyorum lang ben.?

Uzun vade son tepeye geldik. Buradan realizasyon gelme ihtimali BENCE %51. Yani aşağı inme ihtimalimiz azcık daha fazla.

BISTin spekülatör yapısı itibarı ile ve BISTin haramzade odun yöneticileri sebebi ile, eğer longcular realizasyon olacak diye kontrat kapatırlarsa, shortçu birikirse, ralli devam da edebilir.

Normalde az da olsa realizasyon bekliyorum. Ama shortçu birikimi olursa rallide devam edebilir.

Muallak bir yazı oldu. Net olmadı ama nasıl net konuşabilirimki.? Kum torbası gibiyim-yiz.

17 günde %68 kazandım ama haaalaaa zarardayım. 17 günde kazandığımı 1 saatde geri verdiğim çok oldu. Bu geri verişlerin hepside saçma sapan düşüşlerle idi. ya tayyip sebep oldu yada silkeleme yedim. Ekonomik sebeplerle olmadı.

Her neyse.. ne yapacağım. Çok az long kontratla devam. Düşüşlerde hafif long artır, kazanç görünce artırdığın kısmı sat. Buna devam edeceğim.

Taktik devam. Ekstra bir şey yapmayacağım.
    @NeAcaipDunya

8. %68 kar efsane olmuşsun.
    Hocam sen portföyün %50'sinden fazlasını kaldıraçlımı yatırıyorsun?
    Riskin çok yüksek. mangal gibi yüreğin var.

Sayfa 660/852 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •