Sayfa 700/852 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Resmen kuklaya döndük.

Daha üç beş ay öncesine kadar USD ile BIST negatif korelasyonluydu. Biri yükselirken diğeri düşerdi. Kemikleşmişti. siyonistlerin şartlandırmasıydı.

Bugün USD düşer düşmez BIST ide toplu sattılar. İşin ilginç yanı görüntü benim bilgimin yetmeyeceği kadar karışık. Arka plandaki büyük oyuncuları bilmek gerekiyor. Ancak aracı kurum yöneticileri bilir diye düşünüyorum, onuda söylemezler çünki çıkar bağları var.

Bunu yapan içimizdeki siyonistlermi? katarlılarmı? bizim yerli piyasa yapıcı bankalarla fon larmı.?

Peki USD düşüyor diye BIST i düşürmek kimin işine yarar.? siyonistlerin. Ülkeyi USD ye bağlamak siyonistlerin işine yarar. abd ye daha bağlı hale gelirsin. Ayrıca insanları psikolojik baskı altına alırsın. usd düşünce BIST düşerse BIST de olanlar USD düşsün istemez. Biraz sonra isyan etmeye başlarlar. Bu kalabalığı yanına çekmiş olursun bedava saldırgan sürün olur.

Bu dönem USD yükselsin kim istiyor.? Hükümete şantaj yapan içimizdeki siyonist şirketler, bankalar siyonist medya ve etkilediği kalabalıklar.

dolar yükseldikçe naklen ekranlarda büyük boy veriyorlar. Şu an bir savaş veriyorlar, tayyipi yıkmak için veya daha fazla şey koparmak için. bende tayyip ve diğer siyasiler yıkılsın isterim ama siyonistlerde kazansın istemem. zaten sömüren onlar. Siyasetçileri tarikatları kontrol eden onlar. Bu halde olmamızın sebebi onlar.

Biliyorum çoğunluk cebi doluyorsa kim olursa olsun kabul eder ama, ben öyle değilim. Zarar bile etsem düzgün insan isterim. Bilirimki başta zarar etsem de düzgün insanla ileride herşey iyi olur.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün bilgisayarımda sorun var. Virusmu bulaştı, klavyemi arızalandı yoksa windows update mi sorun çıkardı bilmiyorum. Pek yazamayabilirim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada dovizin yükselmesini ve doviz alımını doğru bulmuyorum diye dovizin yükselmesi ile para kaybettiğimi düşünmeyin. Tersine iyi para kazanıyorum.

Doviz yükselince BIST de yükseldiğinden borsada kazanıyorum, hemde borsa dışında kazanıyorum. Ailemde borsa dışında doviz yükselmesinden kazanıyor çünki inşaat al sat yapanlar çok para kazandılar.

Hali ile doviz yükseldikçe kazanan taraftayız.

Ama doğru başka bir şey. Ben doğruyu savunuyorum ama yanlıştan para kazanıyorum çünki içinde bulunduğum toplum yanlış yolda. Mecburum geçinmeye.

Büyük bankalarda çok yüksek maaşla çalışırken de o bankanın sahibinin halkı soyduğunu biliyordum. Ama sistem böyle. mecburum maaş almaya. En azından üretip para kazanıyordum, direk hırsız değildim. şikayet etsen zaten devlet bunlarla ortak çalıyor. Şikayet etsem ben hapse girerdim örnekleri çok.

Anlatabildimmi bilmiyorum. Bu yol yanlış. Dovizden kazanıyor olsanızda yolun yanlış olduğunu bilin en azından.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD 13 ü geçti. Buna kızan devlet bankalara yeni bir yük yüklermi diye korkan büyük oyuncular bugün alıcılı değil.

---

USD ye siyonist bankalar tarafından 6 ay içinde yeniden atak gelir demiştim. Önce gözlemler ve zayıf anı görünce atağa kalkarlar demiştim.
    Atağa erken kalktılar. Milletin DTH bozmadığını, doviz satacağına aldığını görünce ortamın uygun olduğunu düşünmüş olmalılar.

Devlet bankalara karşı hamle yapacakmı.? BIST deki asıl korku şu an bu olmalı.

---

Geçen hafta temel, teknik sebep olmadan borsa 4 gün taban yapınca şu çıkarımı yapmıştım. "uzun vadeli kurumsal yabancılar, böyle bir borsada olmak istemezler." bunu hedge fonlar için dememiştim, düzgün FON lar için demiştim.

TCMB verilerine bakınca doğru tahmin yaptığım görülüyor. Geçen hafta yabancılar, BIST den 569 milyon dolar çıkmışlar.

Ailenizle yaşadığınız mahalleye mafya taşınsa ne yaparsınız.?
    O mahalleden imkanı olan aileler taşınırlar, yerlerine mafya ile işleri olan karanlık insanlar gelir yerleşirler.

Tüm hisse borsalarıda öyledir. BIST deki insanları korumazsanız oyuncak yaparsanız, birde BIST deki KY yi koruması gereken devlet görevlileri utanmadan TV de "KY yi soyuyorlar" benzeri laflar ederse, orada düzgün yatırımcı kalmaz. Kestirmeden para kazanmak isteyen küçükler, vur kaçcı büyükler ve mecbur olanlar kalır.

---

Dün bugün neredeyse hiç işlem yapmadım. Bir kaç gün kenarda seyredeceğim. Belki bir iki kontratla long short ama daha çok short harçlık çıkarmaya çalışabilirim. TR deki siyonist bankalarla, tayyip ve saz heyeti kapıştı, bankalara yeni kural veya zcezalar gelebilir. 3 kuruş kazanacağım diye elde kalan ana parayıda kaybetmeyeyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İnşaatçı arkadaşım bir kaç banka aradı. bazıları kamu bazıları özel. "Kura endeksli faize paramı koysam kç puan faiz vereceksiniz" dedi.

14 ile 15,5 arası verdiler.

Normal faize yatırırsan %20 - 22 civarı.

Bu şartlarda kimse %15 kura endeksli faize gitmez. Dolarını bozmaz. neden dolar bozulmadığı bu sebepten olmalı. Tabi siyonist kanalların 7/24 dolar artacak ANLAMINA GELEN görsel ve sözel yayını var. Bilinç altına oynuyorlar.

Kura endeksli faiz, normal faiz kadar olmazsa hiç bir işe yaramaz. Zaten yaramıyorda.
    Sadece yurt dışından gelene %14 verebilirsin. Onlarda enflasyonda faizde çok düşük, iyi reklam yaparsan gelirler. Yurt içine %14-15 veremezsin, kimse almaz. Hele siyonist kanalların, siyonist ağırlıklı internetin bu yayını ile imkanı yok baş edemezsin.

tayyip ve saz heyeti olarak günü kurtaran bir numara buldun, onuda yüzüne gözüne bulaştırdın. Düzgün yapsan belki seçimi yeniden kazanacaksın. Kalabalıklar sana oy vermeye hazırlar, bahane arıyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Siyonist Bankalarla tayyip beyin kapışması bitene kadar, bir yöne kalıcı pozisyon almayacağım.

İki yöne bir kaç kontratla al sat yapacağım.

Bankalar USD yi hızlı çıkarmaya devam ederse, devlet bankalara karşı yeni kurallar çıkarabilir. Hangi kuralı çıkaracağını bilemem. Onlarda panik haldeler ve kendilerini olmayacak şeyleri yapmak zorunda hissedebilirler.

---

Haftalar önce zihnimi short a hazırlamalıyım demiştim. BIST de bu tür bir şeyler beklemiyordum tabi, normal realizasyonlar filan bekliyordum.

Hazırlanmam iyi olmuş, short almakta zorlanmıyorum. başınıza geldimi bilmem ama bir yönde fazla uzun süre oynamışsanız, diğer yöne oynamanın imkanı pek olmuyor. Görsenizde eliniz almaya gitmiyor.

Şu an rahatım.
    @NeAcaipDunya

https://twitter.com/_Analizci_/statu...515300370?s=20

abi bu twette 21 e kitap var ekonomi ile ilgili ücretsiz

indiremezseniz yarın deneyin belli sayıda indirilebiliyormuş

iyi geceleriniz olsun

8. İyi akşamlar Ali Cemal Bey,
    Sizce yeni yükseliş yan kağıtlarla mı gerçekleşecektir, yoksa lokomotif yine Bist30 şirketleri mi olacaktır? Sizce Bist30'da dolar cinsinden değerleme isabetli midir? Ayrıca bunlar dolar cinsinden en yüksek seviyeyelerde mi bugün? Yani dolar cinsinden büyüme gerçekleşmiyor mu hiç?
    Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa 700/852 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •