Sayfa 745/852 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by dinlex Yazıyı Oku
    Tekrar merhabalar alicemal abi. Uzunca zamandır yine giremedim :D Malum türkiye şartlarında kölelik sistemiyle çalışıyoruz. Günde 12 saat iş + 2 saat yol derken anca uyumaya ve duş almaya vaktim oldu. Neyseki şimdi yine işsizim ve biraz nefes alabilecem. Bu işsizlik denilen nimet de olmasa dünya yüzü göremicez vallahi )

Edit: Site ne alemde site :D
    yaw yine niye işsiz kaldın.?
    Aklını işine veremiyormusun.? Aklın yazılımda tabi.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    şimdi bu zamanda nasılki ticaret yapılmaz oldu..işçilikte maaşlı çalışmakta çok zor oldu..düzgün tüccarın batmaktan başka çaresi yoksa düzgün işçininde işsiz kalmaktan başka yolu yok artık maalesef...köy kökenliler şanslı gidecek yerleri var..özel sektör çalışanlarının işi zor..şehir yaşamı zor..eski yaşamlar düzenler artık bitti maalesef..

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İşimde gayet iyiyim. Şirketin tek çalışanı olarak koskoca 30 binanın projelerini 4-5 ayda tek başıma yaptım ama insanlığımı kaybettim. Günde minimum 12 saat çalışma ile günde ortalama 13 saat. Bazen 14 saat. İşe gidiş geliş 2 saat. Pazar tatili yapamadım 2 ay boyunca ve patron ikinci bir kişiyi de işe almadı bana yardım etmesi için. Beni motive eden tek şey işi bitirip istifa etmek oldu. Köle gibi çalıştım ve en son işi bitirip istifa etmem gerekti. Maaşımı alamadım daha. Yoksa suç bende değildir diye düşünüyorum

Alıntı Originally Posted by maltepe Yazıyı Oku
    şimdi bu zamanda nasılki ticaret yapılmaz oldu..işçilikte maaşlı çalışmakta çok zor oldu..düzgün tüccarın batmaktan başka çaresi yoksa düzgün işçininde işsiz kalmaktan başka yolu yok artık maalesef...köy kökenliler şanslı gidecek yerleri var..özel sektör çalışanlarının işi zor..şehir yaşamı zor..eski yaşamlar düzenler artık bitti maalesef..
    Aynen öyle hocam. Destek için de teşekkür ederim. İyi çalışan ezilir ve bıkana kadar köle gibi çalıştırılır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşimde gayet iyiyim. Şirketin tek çalışanı olarak koskoca 30 binanın projelerini 4-5 ayda tek başıma yaptım ama insanlığımı kaybettim. Günde minimum 12 saat çalışma ile günde ortalama 13 saat. Bazen 14 saat. İşe gidiş geliş 2 saat. Pazar tatili yapamadım 2 ay boyunca ve patron ikinci bir kişiyi de işe almadı bana yardım etmesi için. Beni motive eden tek şey işi bitirip istifa etmek oldu. Köle gibi çalıştım ve en son işi bitirip istifa etmem gerekti. Maaşımı alamadım daha. Yoksa suç bende değildir diye düşünüyorum

Aynen öyle hocam. Destek için de teşekkür ederim. İyi çalışan ezilir ve bıkana kadar köle gibi çalıştırılır.

Aynen tahmin ettiğim gibi, hata sende çıktı.

Aynı işe devam edecektin, yaptığın işleride referans olarak kullanıp iş arayacaktın. İşinde iyiysen zaten transfer teklifleri gelirdi. Hem işine devam edip hemde iş arayacaktın.

Böylece iş ortamından uzak kalmayacaktın, referans projelerin artacaktı, hemde masraflarını karşılayacak maaş alacaktın.

Başlangıçta hep ağır çalışırız. Devamında daha ağır çalışırız. Orta yaşı geçtikten sonra hayvanlıktan kurtulur rahatlar insan gibi yaşamaya başlarız.
    Bu devirde orta yaş 60 oluyor. Yani 60 yaşına kadar kölelik yapıp bu sayede patronlarının çocuklarına BMW ler almasını sağlayacaksın. Patron çocuklarıda senin kız arkadaşlarını o arabalar ile ayartacaklar gençliklerini son sürat senin sayende yaşayacaklar. 60 yaşına gelince durumun düzelmiş olacak. Kız arkadaşı sorunuda çekmeyeceksin. Bir sürü bmw ye binerek tecrübe edinmiş 60 lık hatunlardan herhangi birini köprü altlarından rahatlıkla alıp evlenebileceksin. Yanlız kadın o yaşa kadar geçmiş tecrübeleri sebebi ile erkeklerden nefret eder hale gelmiş olacak. Zerre suçun olmadığı halde senide aynı kategoriye koyacak ve buna ömür boyu katlanman gerekecek. Kadına psikologluk da yapman gerekecek. O yıpranmış kadıncağızı kalan hayatında sırtında taşıyacaksın. Tokmak başkasının elinde iken sen hayat boyu davul olacaksın. Vay ve klavyeyi bırakayım, yazdıkça ruhum karardı.

Ülkemizin sistemi bu yaw.

İkinci yolda hırsız olacaksın yada büyük hırsızlara koltuk değneği olacaksın. Önüne çıkanı soyacaksın. Allah Allah deyip şeytana tapacaksın.

Üçüncü yol en zoru. Ekip olarak daha sen anne karnında iken çalışmaya başlayacaksınız. Anne baba, sen anne karnında iken sana matematik ve fizik öğretmeye başlayacaklar. Dil olarakta ingilizce kullanacaklar. Doğduğunda biri çince 3 dil bileceksin, matematik ve fizikte doktoran hazır olacak, 6 yaşına geldiğinde ise 7 dil ve üniversite seviyesinde tüm dersleri bileceksin. Böylece ülkemizin en ünlü okullarını burslu okur ve insan gibi yaşayabilme umudu ile yurt dışına kapağı atarsın. Annen baban ve gençliğin'i ise feda etmen gerekiyor.

Ülkemiz halkının sevdiği yol ikinci yol. Çocuğum olsaydı üçüncü yolu tercih edecektim. Yoksa karma'mı yapsam.?

.
    Son düzenleme : alicemal; 11-06-2022 saat: 11:18.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada hobi işlerine başladım. Pek çok konuya merakım var ancak şu an için en hazır olduğum marangozluk. Ufak tefek projelere başladım.

Bu hafta sonu, bir kadının isteği üzerine tasarım sehpa yapacağım. Epey bir marangoz aletim var. Kütükleri kadın verdi. İnternetten freze'm için uçlar sipariş ettim ama aras kargo deposunda 2 gündür bekletiyorlar. Freze uçları gelirse pazar akşamına kadar sehpa biter. Ölçülü yaklaşık projesi bilgisayarımda.

Bitince fotosunuda buraya yüklerim diyeceğim ama foto yükleyemiyoruz. Benim kota dolu. Artık foto yüklemenin sitelere maliyeti çok düşük ama bu site hâlâ izin vermiyor. Üye, fotoyu yüklerken yazılımsal olarak çözünürlüğünü düşürüp, boyutunu küçültmen yeterli. Site hızı etkilenmesin istiyorsanda, her resmin çok küçük boyutlu ve çok düşük çözünürlüklü umunesini üretip, sayfada onları göstereceksin. Tıklandığında orjinalini göstereceksin. Çözümü var. Yerine yasak konuyor. Tabi bu site kiralanmış bir yazılım paketine dayanıyor diye biliyorum o sebeple yazılıma müdehale edemezler ama sahiplerine istek sunabilirler. Her neyse önemi yok.

Geçen ay boş zamanımda tasarım ahşap salıncak yaptım. Fena olmadı. Sağlam oldu. Akrabamın yazlığının balkonunda sallanıyor. Çocuğu biniyor.
    @NeAcaipDunya

6. Bu gadder cümleyi ben okurken yorgunluktan gözlüğüm düştü.Mübarek tasarlarken,yazarken heç mi yorulmadın?

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu arada hobi işlerine başladım. Pek çok konuya merakım var ancak şu an için en hazır olduğum marangozluk. Ufak tefek projelere başladım.

Bu hafta sonu, bir kadının isteği üzerine tasarım sehpa yapacağım. Epey bir marangoz aletim var. Kütükleri kadın verdi. İnternetten freze'm için uçlar sipariş ettim ama aras kargo deposunda 2 gündür bekletiyorlar. Freze uçları gelirse pazar akşamına kadar sehpa biter. Ölçülü yaklaşık projesi bilgisayarımda.

Bitince fotosunuda buraya yüklerim diyeceğim ama foto yükleyemiyoruz. Benim kota dolu. Artık foto yüklemenin sitelere maliyeti çok düşük ama bu site hâlâ izin vermiyor. Üye, fotoyu yüklerken yazılımsal olarak çözünürlüğünü düşürüp, boyutunu küçültmen yeterli. Site hızı etkilenmesin istiyorsanda, her resmin çok küçük boyutlu ve çok düşük çözünürlüklü umunesini üretip, sayfada onları göstereceksin. Tıklandığında orjinalini göstereceksin. Çözümü var. Yerine yasak konuyor. Tabi bu site kiralanmış bir yazılım paketine dayanıyor diye biliyorum o sebeple yazılıma müdehale edemezler ama sahiplerine istek sunabilirler. Her neyse önemi yok.

Geçen ay boş zamanımda tasarım ahşap salıncak yaptım. Fena olmadı. Sağlam oldu. Akrabamın yazlığının balkonunda sallanıyor. Çocuğu biniyor.
    abi,iş güvenlik kurallarına dikkat et...gözlük ,kesilmeyen eldiven...ömrüm fabrikalarda geçti çok tadsız olaylar yaşadım...

hobi iyidir ama bu makinalar çok tehlikeli,bir beyaz yakalı için daha da tehlikeli lütfen çalışırken dikkatli ol...

12 yıl 12 saat çalıştım...arka sokaktaki şirket alışanları mahkemeye vermiş megerse bu çalışma yasakmış...sonra 3 yıl 8 saat çalıştım ve patron sırf canı istiyor diye beni işten çıkardı....

sonuç olarak kardeşim çok iyi yapmışın bence tabii ki

şimdiki aklım olsa 1 saat fazla çalışmazdım

sıkıntı degil bir yerde kısmetin seni bekliyordur çalışan insan boş kalmaz

Sayfa 745/852 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •