Sayfa 746/852 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Bu gadder cümleyi ben okurken yorgunluktan gözlüğüm düştü.Mübarek tasarlarken,yazarken heç mi yorulmadın?

Tasarlamıyorum yaw. Aşırı bilgi yüklenmenin yan etkileri. Kafaya sığmıyorlar dökülüyorlar. Yazdıktan sonra yarısınıda siliyorum.
    İmdi "kafaya sığmıyorlar" yazınca hemen aklıma geldi, gerçekte bilgi nerede saklanıyor onuda biliyorum. Fazla bilginin zararı.

Kendimi tuttum yazmadım. Yazsam en az 73 cümle daha yazmam lazım. yazmam dedim ama yine bi sürü cümle oldu. Bizzat şahit oldunuz. Tasarım plan yok. Nehir var.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. ''Tasarım plan yok. Nehir var''Kontrolsüz güç değildir.Ortalık angaranı alt geçitlerine döner alimallah.Siz en iyisi baraj filan yapın.Bir kaç vana bir kaç kanal açın sulama,enerji,içme suyu gibi ehtiyaca görem verin. yoksam su gıtlığında susuz galırık.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    abi,iş güvenlik kurallarına dikkat et...gözlük ,kesilmeyen eldiven...ömrüm fabrikalarda geçti çok tadsız olaylar yaşadım...

hobi iyidir ama bu makinalar çok tehlikeli,bir beyaz yakalı için daha da tehlikeli lütfen çalışırken dikkatli ol...
    Çok haklısın çok tehlikeli.
    Söylediğini geçen sene yaşadım. Bir akrabaya yardım ediyorken sağ bacağım parçalanıyordu.

Bahçesinde yağmur altında kalan işe yarar keresteleri vardı. Onları işe yarar hale getirip depoya kaldırıyorduk.

Bende avuç taşlama(spiral) makinesi ile bi kaç kerestenin kötü kısımlarını keseyim düzelteyim dedim. Makinenin koruyucusunu da daha rahat çalışırım diye çıkardım. Konudaki cehaletimin verdiği cesaretle makineyi de tek elle tuttum.

Testere bıçağı sert keresteye değince takıldı, tek elle uyduruk tuttuğum için avuç taşlama elimden kurtuldu yere düştü. Makinenin tetiğini çalıştırdıktan sonra sürekli çalışsın diye kilitlediğimden çalışmaya devam etti.

Şaşırtıcı şekilde önce sola sonra sağa büyük sıçrama yaptı ve testeresi çalışır halde iken, sağ bacağımın kemik kısmınının bir milimetre önünden geçti ıskaladı. Iskalamasa şimdi sağ bacağın alt kısmı yoktu.

Tatil köyü olduğundan sağlıkla ilgili yakında hiç bir şey de yok. 1,5 saatlik yolda hastane vardı ama benim arabayı kullanacak benden başka kimse de yok. Mevsim sonbahardı ve yazlıkçılar şehirlerine dönmüştü. Hastaneye bi şekilde ulaşsak o hastanedede cerrah varmıydı bilinmez. Yani bacak gitmişti. Büyük ihtimalle hastaneye yetişemeyeceğimden bırak bacağı, kan kaybından kuyruğu titretmiş olacaktım. Vatandaşın %80'nide "oh be nalları dikti" diye rahat edip huzura kavuşacaktı.

Bu sene koruyucuyu geri taktım, iki elle sağlam tutuyorum, gözlük de bu sene takmaya başladım. O konudaki cehaletimin bir kısmı azaldı. Artık bilgiye dayalı cesaret var, cehalete dayalı değil. O bilginin bedeli büyük olacaktı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    ''Tasarım plan yok. Nehir var''Kontrolsüz güç değildir.Ortalık angaranı alt geçitlerine döner alimallah.Siz en iyisi baraj filan yapın.Bir kaç vana bir kaç kanal açın sulama,enerji,içme suyu gibi ehtiyaca görem verin. yoksam su gıtlığında susuz galırık.
    yaw bu saydığın yetenekler bende olsa, bu bilgi ile dev bir sürü oluşturur, peşime takar ülkeyi ele geçirirdim. Millet bana peygamber muamelesi yapardı. Sadece hadisleri ezberlemiş olan kara cahil fetullaha peygamber diyorlardı, sn. tayyip beye reis dediler ama o hakediyor tabi, ekonomi bilgisi ile ülkeyi uçurdu. "Yetkiyi verin dolarla nasıl baş edilir görün" dedi 3 TL den 17 TL ye çıkardı, "köylü canımız" dedi, köylünün traktörüne koyduğu mazot 7 TL den 1 yılda kaç oldu yaw. En son 26'ydı. Köylü tarlayı sattı, mazot alamadığından traktörü de sattı. Bütün tarlalar yavaş yavaş bazı ellerde toplanıyorlar. Her neyse.

Sürüyü topladıktan sonrada bir güzel sağar, etinden sütünden faydalanır krallık sürerdim. Bide tarikat ismi bulmam lazımdı.
    @NeAcaipDunya

5. Şeyh uçmaz müritler uçurur. sözü size eyi ip ucu olur.Amerikanyada bir ahbabım bana 30 40 profisöri finase edicek para bul seni ganatsız uçururlar demişti:

abi borsayı bıraktın mı

artık hiç yazmıyorsun ,bıraktıysa da nefsinden dolayı tebrik ederim

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    abi borsayı bıraktın mı

artık hiç yazmıyorsun ,bıraktıysa da nefsinden dolayı tebrik ederim
    4 gün üst üste taban olduktan 2 hafta kadar sonra %50 civarı zararla bıraktım. Sinirlerim çok yıpranmıştı.
    Bir sebeple çakılırsa yine girerim.
    Kendimi bildim bileli, her dünya keyfini karar verirsem çok çok kolay bırakırım. Maddeye düşkünlüğüm yoktur. Tabi tayyipde öyle diyordu. Kefenim hariç hiç bir şeyim yok diyordu, yada buna benzer bir şey. Siyasete girmeden öncede delik ayakkabılarla maddi yardıma muhtaç biriydi. Hırsızlığı önlemekde vaadlerinden biriydi. Şimdi ülkenin en zenginlerinden biri oldu. Serveti ülkeye sığmıyor.

Hali ile "Maddeye düşkünlüğüm yoktur." dedim, acaba buda tayyip gibimi diye aklınıza gelir. Fark varmı? Varsa nerede?

Fark büyük, benimki 50 kere ispatlı. Aramızdaki farkın çoğu genetikten kaynaklanıyor. Aynı evrimi geçirmemişiz. Aynı kökten gelmiyoruz. Üzerine doğduktan sonrada farklı işlenmişiz. Onu kasımpaşa meydanlarında işlemişler, ben bebekken cennette melekler ve huriler tarafından işlenmişim. Tabi buna inanmadınız. Normal çünki ne idüğünüz belli değil. Benimki belli.
    Cıvıdım yine, keseyim.
    @NeAcaipDunya

abi,o kadar zarar bizde de var borsacı insan orayı birkaç defa görür...

viop ta saglam bir darbe yiyince arkadan corona... hisselerden de darbe yedik

petrol her gün düşerken aklıma şeytani bir şey geldi petrol fonu alayım parayı 3 e katlarım zararı çıkarırım dedim...

20 dolarken fonu almaya başladım aes ....petrolle ilgili herşeyi okudum bu fiyata üreten yok

he he çok biliyoz ya vade bitimi eksi 35 dolar kapattı...bunun palası zenci muhtemelen...

abd petrol fonları bu fiyatlamadan ciddi küçüldü...tabii aes fonu da bundan zarar gördü

benim fonu sattıgımda petrol 40 doların üstündeydi fakat çok az kazandık zarardan kurtulamadık

abi,bende plan bitmez elbet bir tanesi tutar...

bugün bana yaşlı bir adam,

yaşlılar hatıralarınla,

gençler hayallerinle yaşar dedi

hala hayallerin peşindeysem demek ki hala gencim

en güzel geceler...

Sayfa 746/852 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz