Sayfa 752/852 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yıl başında geleneksel bu yıla ait tahminlerimi paylaşmıştım.

Kargaşadan dolayı borsa ve doviz konusunda tahminde bulunmamıştım, sadece ons altın konusunda tahminde bulunmuştum.

Hatırladığım kadarı ile şöyle bir şeyler demiştim. Yıl ortasında bir yerlerde 1700 lere gelecek, yılı ise 2300-2600 aralığında kapatacak. Düşüş sebebi olarak FED in parayı bu yıl içinde geri çekmeye başlayacağını yazmıştım. 2300 üzerinde kapama ihtimali sebebi olarak Rusya ve Asya merkez bankalarının ons altın toplaması, abd ye güvenin azalması gibi düşünmüştüm.

Ardından Rusya/Ukrayna savaşı patlak verdi ve ons altın erkenden yukarı seyirtti. Savaş kısa sürecek gibiydi ancak uzadı ve Rusya ekonomik açıdan sıkıştırılmaya başlandı.

Rusya dünyada en büyük altın alıcılarından. Hali ile Rusya nın ekonomik saldırıya uğraması, mali yükü çok yüksek olan savaşın uzaması altın alamayacağı anlamına gelir.

Bu durumda benimde yıl sonu tahminimi biraz aşağı çekmem gerekir.

Piyasayı aylardır yakınen takip etmediğimden, yeni tahmin yazmaya çekiniyorum. Yılbaşında bir kez yazdım millet okudu diyede, ons altın yazmayı mecburiyet olarak gördüm.

Rusya veya başka bir ülke ile savaş konusunda yeni bir şey çıkmazsa ne olur.?
    ons altın şu ara 1700 lere yakın. Altına düşme ihtimalide var ancak fazla düşeceğini ve kalıcı olacağını sanmam.
    FED faiz artırımları ve piyasadan para çekme konusu netleştikten sonra ons altın yükselmeye başlar. Sanırım yıl sonu 2000 USD üzerinde olur eğer ek savaş gelişmesi çıkmazsa. Çıkma ihtimali var. Rusya harici Çin de cesur hamleler yapmaya başladı.

Normal şartlarda tahminim bu ama bu tahmine güvenerek işlem yapmazdım. Zaten bende aylardır kenarda duruyorum.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. bende hastalık oldu, alicemal'in yazılarını okumadan geçemiyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ege Cansen hocaya yazdığım efsanevi yazı kaybolmasın diye bir müddet yazmadım.

---

Beş on yıl önce bir akrabamın evine gitmiştim, sahil köyündeki çay bahçesinde masada oturuyoruz. Bu tür sahil kasabaları genelde cehape lidir. Burayıda cehape yönetiyordu.

Yan masada konuşan yazlıkçı kadınlara kulak misafiri oldum. "keşke burayıda akepe kazansaydı, hiç olmazsa yollar böyle kötü olmazdı" dediler. Bu tarzda konuşup durdular.

Beni direk ilgilendirmeyen konulara müdahil olmam ancak içimden "ne kadar aptallar" diye düşünmüştüm. "Yol yapsın diye oy verirsiniz, evinizi bile kaybedebilirsiniz" diye düşünmüştüm.

Haklıydımda.

Üç beş yıl önce İzmir çeşme sahilinde güzel bir koy'a akepe el koydu. Kamu yararı dediler köylünün elinden aldılar. Katarlılara satmaya çalıştıkları ortaya çıktı, gazeteler yazınca el koyma işi suya düştü. Zaten İzmir halkını kolay söğüşleyemezsiniz. Hoş eski İzmir lede pek alakası kalmamış, çok göç almış.

İkinci olay yeni. İstanbul güngören akepe li belediye başkanı bünyamin demir, koskoca Tozkoparan mahellesine yazı lar gönderiyor. "Evlerinize el koyduk, dönüşüm yapacağız, yakında yıkmaya geleceğiz."
    Tozkoparan halkı %50 akepe ye oy vermiş. Araştırıyorlar bakıyorlar olay dönüşüm değil birilerini zengin etme projesi. Halk birleşiyor mahkemeler filan mahkemede plan iptal oluyor ama belediye dinlemiyor, farklı yollarla yeni planlar yapıyor. Derken belediye başkanı Tozkoparan'ın elektriğini suyunu filan keserek halkı kaçırmaya bezdirmeye çalışıyor.

Aha buda dönüşüm yapmaya çalışan Güngören belediye başkanı.

bunyamin-demir-kimdir-ak-parti-gungoren-belediye-baskan-adayi-bunyamin-demir-kac-yasinda-1546090.jpg

Maalesef ülke bu haldeki bu olaylar devede kulak. Her neyse, haber okumaya kalkınca cehennemde yaşadığını anlıyorsun.

---

yılmaz özdil'de bugün osman kavala yı korumuş.
    kavala'yı daha önce yazmıştım, siyonistlerin türkiye ajanı olduğu açık(hiç kafa yormayın akepe de 20 yıldır kavala nın siyonist ajanı olduğunu biliyordur. Şu an işlerine geldiği için içeri almışlardır. cehape de bilir CIA ajanlarını diğer partilerde. hangi partiyi hangi batılı gizli servis kurmuş, hangi parti liderleri ermeni, hangileri eşcinsel hepsini bilirler. Oynadıkları oyun tamamen tiyatroddur ve ne kadar kavgalı gibi görünselerde birbirlerini ölümüne korurlar çünki hepsi aynı yolun yolcusudur ve çıkarları ortaktır.). özdil yine ülkeyi bu hale getiren çıkar gruplarından aydın doğanıda sık sık korur.

özdil doğru şeyleri yazıp, yanlış kişilere bağlıyor. Klasik kurnaz taktiğidir.

3 doğru söyler güven kazanırsın sonra dördüncüde 3 doğruyu kullanarak yanlışa yönlendirme yaparsın.

yiğit bulut da bu kurnazlığın kıralıdır.

En basiti ile anlatayım.

2x2=4 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    3+3=6 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    4-1=3 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    7x8=87 dersiniz ve bu kafa karıştıran yanlışı, 3 basit doğrunun arkasına koyunca, matematiği zayıf olanlar 7x8 in 87 ettiğini hafızalarına yazarlar. Matematiği iyi olanlar yutmaz ama zaten hedefiniz onlar değildir. kalabalığın bilgisi zayıftır, amaç kalabalıkları kendi ağılına sokmak.

özdil'de 20 tane basit ve duydulara hitab eden doğruyu sıralamış güveninizi kazanmış, peşine osman kavala mağdur oldu diyerek yanlışını doğrulara eklemiş. Halbuki normal bir ülkede osman kavala vatana ihanetle yargılanır ve idam cezası varsa 50 kere idam edilir. kavala nın yaptıklarını bilmiyorsanız kavala için "vah yavrucak vah" dersiniz, çünki matematiği zayıf olan kalabalıktansınızdır.

.
    Son düzenleme : alicemal; 17-07-2022 saat: 22:12.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2 Ağustos da zorunlu trafik sigortası yapmam gerekiyor.

Bugün sigortacım mesaj atmış, benim sigortaya ödeyeceğim tutar geçen seneye göre 4 kat artmış.

Amerika'nın kurduğu(akp'li ethem sancakın iddiası) ve başında "herkes ceset yıkamayı bilmeli" diyen imam ın olduğu akp ye oy atanlara teşekkür etmem gerekiyor galiba. Sağolun varolun.

1 hazirandan sonra fiyatlar uçmuş.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ege Cansen hocaya yazdığım efsanevi yazı kaybolmasın diye bir müddet yazmadım.

---

Beş on yıl önce bir akrabamın evine gitmiştim, sahil köyündeki çay bahçesinde masada oturuyoruz. Bu tür sahil kasabaları genelde cehape lidir. Burayıda cehape yönetiyordu.

Yan masada konuşan yazlıkçı kadınlara kulak misafiri oldum. "keşke burayıda akepe kazansaydı, hiç olmazsa yollar böyle kötü olmazdı" dediler. Bu tarzda konuşup durdular.

Beni direk ilgilendirmeyen konulara müdahil olmam ancak içimden "ne kadar aptallar" diye düşünmüştüm. "Yol yapsın diye oy verirsiniz, evinizi bile kaybedebilirsiniz" diye düşünmüştüm.

Haklıydımda.

Üç beş yıl önce İzmir çeşme sahilinde güzel bir koy'a akepe el koydu. Kamu yararı dediler köylünün elinden aldılar. Katarlılara satmaya çalıştıkları ortaya çıktı, gazeteler yazınca el koyma işi suya düştü. Zaten İzmir halkını kolay söğüşleyemezsiniz. Hoş eski İzmir lede pek alakası kalmamış, çok göç almış.

İkinci olay yeni. İstanbul güngören akepe li belediye başkanı bünyamin demir, koskoca Tozkoparan mahellesine yazı lar gönderiyor. "Evlerinize el koyduk, dönüşüm yapacağız, yakında yıkmaya geleceğiz."
    Tozkoparan halkı %50 akepe ye oy vermiş. Araştırıyorlar bakıyorlar olay dönüşüm değil birilerini zengin etme projesi. Halk birleşiyor mahkemeler filan mahkemede plan iptal oluyor ama belediye dinlemiyor, farklı yollarla yeni planlar yapıyor. Derken belediye başkanı Tozkoparan'ın elektriğini suyunu filan keserek halkı kaçırmaya bezdirmeye çalışıyor.

Aha buda dönüşüm yapmaya çalışan Güngören belediye başkanı.

bunyamin-demir-kimdir-ak-parti-gungoren-belediye-baskan-adayi-bunyamin-demir-kac-yasinda-1546090.jpg

Maalesef ülke bu haldeki bu olaylar devede kulak. Her neyse, haber okumaya kalkınca cehennemde yaşadığını anlıyorsun.

---

yılmaz özdil'de bugün osman kavala yı korumuş.
    kavala'yı daha önce yazmıştım, siyonistlerin türkiye ajanı olduğu açık(hiç kafa yormayın akepe de 20 yıldır kavala nın siyonist ajanı olduğunu biliyordur. Şu an işlerine geldiği için içeri almışlardır. cehape de bilir CIA ajanlarını diğer partilerde. hangi partiyi hangi batılı gizli servis kurmuş, hangi parti liderleri ermeni, hangileri eşcinsel hepsini bilirler. Oynadıkları oyun tamamen tiyatroddur ve ne kadar kavgalı gibi görünselerde birbirlerini ölümüne korurlar çünki hepsi aynı yolun yolcusudur ve çıkarları ortaktır.). özdil yine ülkeyi bu hale getiren çıkar gruplarından aydın doğanıda sık sık korur.

özdil doğru şeyleri yazıp, yanlış kişilere bağlıyor. Klasik kurnaz taktiğidir.

3 doğru söyler güven kazanırsın sonra dördüncüde 3 doğruyu kullanarak yanlışa yönlendirme yaparsın.

yiğit bulut da bu kurnazlığın kıralıdır.

En basiti ile anlatayım.

2x2=4 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    3+3=6 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    4-1=3 dersiniz, herkesin bildiği bir doğru bu.
    7x8=87 dersiniz ve bu kafa karıştıran yanlışı, 3 basit doğrunun arkasına koyunca, matematiği zayıf olanlar 7x8 in 87 ettiğini hafızalarına yazarlar. Matematiği iyi olanlar yutmaz ama zaten hedefiniz onlar değildir. kalabalığın bilgisi zayıftır, amaç kalabalıkları kendi ağılına sokmak.

özdil'de 20 tane basit ve duydulara hitab eden doğruyu sıralamış güveninizi kazanmış, peşine osman kavala mağdur oldu diyerek yanlışını doğrulara eklemiş. Halbuki normal bir ülkede osman kavala vatana ihanetle yargılanır ve idam cezası varsa 50 kere idam edilir. kavala nın yaptıklarını bilmiyorsanız kavala için "vah yavrucak vah" dersiniz, çünki matematiği zayıf olan kalabalıktansınızdır.

.
    Genel olarak katılıyorum , Türkiye Cumhuriyetinde , yöneten erk bir tiyatroculuk yapar , sanırsın ki bütün dünyaya kafa tutar , aslında baskı da çok , ve açık veren kalitesiz siyasetçilerin bireysel hırsları nedeniyle pazarlıklar da yapılamıyor , Kavala'nın durumu için adamı tutuklu bırakıp ,kasten suçlama ların doğru ve zamanında yapılmaması onu hakli yapacak bak göreceğiz, bir de tazminat alacak ileride.Kavala , has adamları ama ona asılmadılar ,Rahip Bronsan gibi isteseler alirdilar. Bak Rahibi nasıl götürdüler.Elçilikteki adamı da korudular.

Geçen gün Yalçın Küçük ün 2019 da bir video sunu izledim youtube da zekeriya öz ün ne iyi adam olduğundan falan bahsediyordu darbe komutanı denilen Akın Öztürk için aynı hakeza , bu bir, Doğu P. iki nerede ne diyeceğini bilemezsin .İzle bi .
    Yiğit Bulut u methetti onu yalçın yetiştirmiş .Senin yetiştirdiğin adama da sana da .

Yılmaz Özdil , Cem Uzan i da savunuyor bi şekilde Cem Uzan Turkiye ye cb olsun nasıl olur acaba .Çukurova elektrik sahte hisseleri bastırıp ayaklı borsada sattirmis , rahmetli bi Ahmet abi vardı almış 80 lerin sonunda karaköyde . Bütün parasını kaybetmiş. Yılmaz Özdil doğru ve yanlışı güzel harmanlar ama yazıları bana kronolojik bir döküm sağladığı için hafıza tazeletttiriyor.Arada bakıyorum, esprili yazar çelişkilerden espri üretir.Ona İhtiyaç var ki adamı susturmadılar.

Gürsel Tekin denen halk adamı halktan emekten yana adamı tv de izliyorum . 7 benzin istasyonu 350 daire, villalar tam halk adamı asgari ücretli nasıl fikirtepe sosyal lüks konutlarında oturup aidat ödermiş onu konusuyor, inanılmaz bir adam aslında cehape nin ne olduğu Gürsel Tekin den belli

Uğur Dündar için ne düşünüyor sun???
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

6. Yukarıda mübarek güngören belediye başkanına laf etmissin adamın nur yüzüne bak bi.Sakallı hacı falan .

Ege arçelik genel md yardımcı ligi yapmış , Tuncay Özilhan in sağ kolu gibi çalışmış adam çok zeki ve bi şey atlamaz, adamı hem övmüşsün hem de siyonist uşağı sin demissin , yani , ne diyim sana .Maaş ları en altta kuru en üstte enflasyonu ortada tutan bi tezi vardı şimdi enflasyon en üstte , kur ortada , maaşlar en altta.

7. Bu arada bi ameliyat oldum 2 .5 ay oluyor son 1 aydır fena değilim göğüsten bir kitle alında timüs büyümesi çok şükür iyi huylu çıktı .O yüzden burada Alicemal e laf yetiştiremedim.Son 1 ay gibi çenem gene düştü , iyilestigime yoruyorum .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Desidero geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 752/852 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •