Sayfa 800/852 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,393 - 6,400 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Şimdi nasıl cevap versem bilemedim

Kızılay 1868 yılında kuruldu ahbap daha bebe

Kızılay talan edilmeden önce son derece zengin ve varlıklı bir vakıf sistemi ile kurulmuş karşılık olmadan yardım yapması esas olan bir yapı ahbap ise telefon SMS ve bagış ile karşılıksız bir sivil toplum kuruluşu

Şimdi soruna gelince ...
    1-kuruluş gereği yapması gereken yardımları satması örnek geçen yıl kurbanı mı buraya verdim ihtiyaç sahiplerine ulaşsın diye adamlar benim yardımımı ahbap derneğine satmış ahbap da bunu halka bedelsiz olarak depremzedelere dağıtmış
    2- Kızılay çadırları deprem nedeniyle sokakta Kalan insanlara vermesi gerekirken ahbap derneğine satıyor onlar ise bedelsiz olarak depremzedelere dağıtmış
    3- yönetmelik gereği yatırımları sadece yardım malzemeleri ve gıda üzerine olması gereken Kızılay hiç alakası olmayan ticari faaliyet olaylarına karışması
    4- vatandaşın bağışladığı gayrimenkul ve arazilerin Vakıf kanunu dışı bir şekilde satış ve devri
    5- yönetiminin sürekli yalan söylemesi ve buradaki çalışan ve yöneticilerin hakkında bulunan şaibelerin soruşturulmaması
    6- kamudan yardım almalarınına rağmen almadıklarını ifade etmeleri

V.S. onlarcası var ama sanıyorum yeterli olacaktır
     Alıntı Originally Posted by haytalı Yazıyı Oku
    kızılay başkanı bu akşam televizyonda soruları yanıtladı. özetle şunları söyledi. kızılay devletten herhangi bir ödenek almıyor. bünyesinde binlerce sağlık elemanı ve çalışanı var. bunların giderleri ve diğer faaliyetlerini karşılaması için üç farklı gelir gurubu var. 1. bağışlar. 2.uluslararası fonlar[BM ve AB FONLARI vs.] 3. ticari faaliyetler [kızılay made suyu çadır dikimi ve satışı vs.] Peki burada yanlış olan nedir ?
    Şunu da ekleyeyim daha anlamlı olacaktır Screenshot_2023-02-28-04-59-02-314_com.twitter.android.jpg

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by haytalı Yazıyı Oku
    kızılay başkanı bu akşam televizyonda soruları yanıtladı. özetle şunları söyledi. kızılay devletten herhangi bir ödenek almıyor. bünyesinde binlerce sağlık elemanı ve çalışanı var. bunların giderleri ve diğer faaliyetlerini karşılaması için üç farklı gelir gurubu var. 1. bağışlar. 2.uluslararası fonlar[BM ve AB FONLARI vs.] 3. ticari faaliyetler [kızılay made suyu çadır dikimi ve satışı vs.] Peki burada yanlış olan nedir ?
    Depremin ilk 3 günü elinde olan çadırları depolarda tutup müşteri arayacağıba tırlara yükleyip deprem bölgesine gönderse ahvabda piyasadan çadır satın alsa böylelikle ilk 3 gün deprem bölgesinde fazladan 20.000 çadır olsa en ahlaki en doğru en vicdani olanı olmazmıydı.
    Millet kızılaya bağış yaparken çadır yspıp deprem günü satsın diye değil deprem bölgesine çadır göndersin diye bağış yapıyor.
    Vatandaşa en lazım oldukları günde ticari faaliyet peşinde koşan bi hayır kurumunun memlekete ne hayrı olabilir. Kapatın gitsin.

Kaldıki sattığı stk da bağış toplayıp yardım dağıtmaya çalışan bir kurum. Ahlaksızlık çift taraflı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Depremin ilk 3 günü elinde olan çadırları depolarda tutup müşteri arayacağıba tırlara yükleyip deprem bölgesine gönderse ahvabda piyasadan çadır satın alsa böylelikle ilk 3 gün deprem bölgesinde fazladan 20.000 çadır olsa en ahlaki en doğru en vicdani olanı olmazmıydı.
    Millet kızılaya bağış yaparken çadır yspıp deprem günü satsın diye değil deprem bölgesine çadır göndersin diye bağış yapıyor.
    Vatandaşa en lazım oldukları günde ticari faaliyet peşinde koşan bi hayır kurumunun memlekete ne hayrı olabilir. Kapatın gitsin.

Kaldıki sattığı stk da bağış toplayıp yardım dağıtmaya çalışan bir kurum. Ahlaksızlık çift taraflı
    Basganıma bir ek de ben yapayım yaw yardım için bağış toplayan derneğe hadi çadırları sattın peki o KDV ne oluyor ya? helal edin mi diyorlar.

Ne kadar güzel denetleyip hakim olduysa gel sen burada çalış işi kaptın mı dediler acaba?

https://www.birgun.net/haber/kizilay...-alindi-422500

Daha önce Kızılay’ı denetleyen Devlet Denetleme Kurulu (DDK) ekibinde yer aldığı iddia edilen Seydi Güler, Kızılay'da yüksek maaşla Bütçe ve Muhasebe Yönetimi Direktörü olarak işe alındı.

Ayrıca imkan da verilmiş Halukcum bir de nakliye ödemiş.

https://www.odatv4.com/guncel/mansur...iddiasi-272492

ABB Başkanı Mansur Yavaş, deprem bölgelerindeki çalışmalarıyla eleştirilen Kızılay ile ilgili konuştu. Toplantıda Hatay'a gidecek yardım tırlarına Kızılay çadırlarının da eklenmesi fikrinin sunulduğunu söyleyen Yavaş, "Çok iyi düşünmüşsünüz" dediler bir daha da kendilerinden dönüş almadık." dedi.

4. Şimdi aklıma geldi sene 1988 THK paraşüt kursu açılmış ücretsiz olarak mahallenin gençleri toplanıyor THK servisleri ile bizi götürür eğitimi alırken de dürüst olmak gerekirse hayatımda yemediğim en güzel yemekleri de bize yedirir paraşüt atlayışı ve kurs bitiminde sertifika verilirken üst düzey paraşüt kursuda ister misiniz sizi 40 günlüğüne Eskişehir tekâmül kursuna da yollayabiliriz herşey THK aittir derlerdi hatta iyi okuyun isteyenler için planör , balon ve pilot eğitimi (tek motorlu uçaklar) verebileceklerini söylediler ve tüm bunlara bedelsiz olarak sahip olacaktık....(bugün sadece pilot eğitimi almak isterseniz binlerce dolar vermelisiniz)
    Bazı arkadaşlar gitti ve başarılı bir hayatları da oldu bazıları pilot olarak yaşamlarını sürdürmektedir..... bakın bunların nedeni Atatürk ileri görüşlü bir cumhuriyet politikası sonucunda gelişen durumdu yerine gelen siyasal İslamcıların yaptıklarına gelince

Kağıt gerekince "Keşke SEKA'yı yok etmeselerdi"dedik.Orman yangınlarında uçak gerekince "Keşke THK'yı bitirmeselerdi" dedik.Pandemide aşı gerekince "Keşke Hıfzıssıhha'yı kapatmasalardı"dedik.Depremde çadır bulamayınca "Kızılay'ı da bitirdiklerini gördük.Kurumlarımızı yok ettiler.(alıntı dır)

siz hiç ensar vakfında 40 çocuğa böyle bir eğitim verildiğini duydunuz mu ... yâda Kur'an kursundan çıkan bir İmam Azam duydunuz mu...

Son düzenleme : selimhan01; 28-02-2023 saat: 11:21.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    haytalı ortalığı karıştırmış.

Kısa olduğu için yazısını okudum. Böyle bana normal gelmeyen bir yazının içeriğine cevap vermem. Yazanı incelerim. Neden böyle bir şey yaptı diye. Oda zaten 2 ihtimalli ayrıca kafa yormaya gerek yok.

İhtimalleri ortaya koymaya da gerek yok, havanda su dövmek gibi oluyor. Bu konuda bir kaç atasözü var ama olayı derinleştirmeye gerek yok. Boşa vakit kaybı.

Birde link koymuş.

Şıracı'nın linki. Bozacıya şahitlik yapacak. Generalin tutukladığı PKK lıyı şahit olarak gösterip Generalleri hapse atan fetöcüler gibi. Diğer örnek bu ama Bozacı atasözü gibi cuk oturmadı. İdare edecez artık.

fetö'cüler kaçmadan önce islamcılar onların yalan dolu gazetelerinde yazanlardan örnek verirlerdi. Adamın beyin boş olunca ne yazılsa inanıyor. Kolay yönlendiriliyor.

Yaw uzatmayayım yazdıkça ağırlaşacak. Bugün kızılay yöneticilerinin aldıkları maaşları yazmışlar. Neden durmadan kızılay malı sattıkları, neden belediyeler gibi ekstra şirketler kurdukları belli. Oda görünen yüz. Maaş öyle ise arkada ne var belli, zihniyet belli.

offff girmesem iyiymiş.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

6. Yazıya bende baktım dayanamadım yarısında bıraktım bu zevatların yazılarında sosyallik,entelektüel bilimsellik, coğrafya ya has demografik durumları anlatan ve yaşanan olayları değerlendirme gibi bir durumu olmayan boş beleş yazılar....okuyucu kitlesi belli olmayan bir güruh un afyon içmiş kafayla birazda deli kadir kahvehane sohbetlerine benzemiş.... bir kere bu fikrin taraftarları gazete dergi okuyacak bir merakı olan topluluk bile değil.. adam Kızılay'ı savunurken bile Kızılay'ı tanımıyor hayatında hiç Kızılay'ın görevini okumuşmu yorum yapıyor......okusa da gene bunları yazacak adamın niyeti bozuk.....
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    haytalı ortalığı karıştırmış.

Kısa olduğu için yazısını okudum. Böyle bana normal gelmeyen bir yazının içeriğine cevap vermem. Yazanı incelerim. Neden böyle bir şey yaptı diye.

Ona da gerek yok, havanda su dövmek gibi oluyor. Bu konuda bir kaç atasözü var ama olayı derinleştirmeye gerek yok. Boşa vakit kaybı.

7. Karbon hidrat beslenme sorunları.....

Bugün berberde tıraş oluyordum bizim berber tam bir muhalif olarak konuşurken hızını alamadı saydırıyor.....o sırada bende boş bulundum diyanete ödenen ödeneğin millî eğitimden fazla olduğunu söyledim.....arkada oturan bir vatandaş çalının dibine pusuya yatmış beni dikizleyerek, ben Google'de baktım sen yanlış biliyorsun diyanete ödenen millî eğitimden az.... aslında bir bakıma doğru ama onun geldiği ve aldığı eğitime göre doğru .....137 bin personeli var diyanetin, milli eğitim ise 1 milyon 139. Bin.... ama konu bu değil

Milli eğitim 19 milyon orta öğretim öğrencilerin eğitimden sorumlu bunun üzerine 1.2 milyon öğretmen ve memuru eklersek sayı Yunanistanı geçiyor daha bu rakamlara yüksek öğrenim deki 8 milyon 196 bin kişi dahil değildir

Bakınız millî eğitim bütçesi 211 milyar
    Diyanet 35 milyar 910 milyon
    (2022 itibariyle)
    Diyanet yaklaşık milli eğitim Bakanlığı'nın 6 da 1 ni alıyor ama milli eğitim 28 milyon kişiye hizmet verirken diyanet te böyle bir durum yok sabah namazı iki safı bile doldurmak da zorlanıyor ,deist ve ateizm yükselişte olması da cabası.....

Şimdi gelelim asıl konumuza
    Bir hesaplama yaptım tanesi 40 binden inek alınsa 875 bin inek yapıyor 35 milyara
    Sizce memleketin et, süt sorununu çözmek mi daha önemlidir, yoksa 137 bin imamı beslemek mi ....
    Not"ayrıca inekler yavrular kendini 2 yılda amorti ediyor....

Sayfa 800/852 İlkİlk ... 300700750790798799800801802810850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •