Sayfa 835/852 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bu ülkedeki soygunu değil tam olarak durdurmak yüzde 70 azaltabilsek, bütün borçlar düzgün ödenir ve herşey düzelir, zamanında Fatsa da 1 ayda 5 yıllık altyapı yapılmıştı bugün Tunceli de de ortalama zeka sadece soymayarak işleri düzeltti.
    Yani bizim zekaya dahilere ihtiyacımız yok tek ihtiyacımız ahlak lı olmak, hepsi bu.
    Ege Cansen de söyledi kardeşim sen bu ülkede holding kurup yurtdışına milyar dolarlar taşıyorsan demek ki bu topraklar bir şekilde bu değeri üretiyor.
    Ama bunu okuması olmayan zavallı insanların anlaması mümkün değil onlar pazara gidince cüzdana ve fileye göre dünyayı anlar, çok da kızmamak lazım ülkemizin elitleri onları bu hale getirdi. Aşağıladı ve aç bıraktı şimdi kendilerine benzeyen birini kral yaptılar.
    Temel sorun ülkenin elitlerinde yani 100 , 200 yıldır buranın kaymağını yiyen ailelerin çocuklarında bunlar her partide ve her yerdeler bunlar Oylum Talu olurlar, Faik Öztrak olurlar, Nahit Menteşe olurlar, Hasan Cemal olurlar, Cengiz Çandar olurlar, yanlarına gelen okumuş köylü çocuklarını da kendilerine benzetirler, sistem devam eder.
    Önemli olan sistemin devamıdır, Şerif Hüseyin ın soyunun çölde araba tokuşturması batıyı rahatsız etmez. Adamlar risk istemez kontrol dışı karışıklık istemez.

Bu arada Kemal Dervişle ilgili kısmen düşüncelerine katılıyorum ancak, o makama gelebilmek bile başlı başına zeka ve yetenek dışında ek unsurlar içerir. Dikkate almadan edemem. Ama çok doğru ihaleleri vb düzenledi ve soyulmayınca ülke kısa sürede 6 sıfır atar hale geldi, şimdi de yerine koyuyor attığı sıfırları.
    Ümit Zileli Derviş hakkında 2 gün önce bir yazı yazmış. Herhalde oradan esinlendin.
    Sapla amanı karıştıran bir yazı.

Kötü niyetlemi yazmış soksa kafasımı basmamış ben bilmiyorum. Daha önceki bazı yazılarından alıntı yapmıştım. Bu alıntı yaptığım kişinin verdiği O BİLGİYİ kabul ediyorum demektir. Kendisini kabul ediyorum anlamına gelmez.

Derviş'i kötülüyor, bütün suçuda ona yıkıyor ama Derviş neden geldi o konuya değinmiyor. Bu kötü niyetdir.

Eğer 1915 de Ermeniler katledildi diyor, o dönemin o olayların temelini oluşturam diğer olaylara değinmiyorsan bu kötü niyettir. O dönem Ermeniler şunları yaptı, Türkler bunları yaptı diye iki tarafıda anlatıyorsan bu bilgi verme yada doğruyu arama çabasıdır.

Her geçen yıl Derviş'e daha çok yükleniyorlar. Cesaret geliyor. Her biri el artırıyor.
    O dönem medya ile ortak ülkeyi soyup talan edenleri ise aklamış oluyorlar. Tüm hırsız Derviş'miş meğerse.

Derviş'e kadar kasaları boşaltan, ülkeyi 3 kuruşa mahkum eden medya ve siyasetçiler ise demekki suçlu değil çünki tüm suçlar Derviş de.

IMF kötüdür seni bağlar ve batı sömürgesine açık hale getirir. Peki neden IMF nin kapısını çalmak zorunda kaldın.

Yaw ben bunları lise öğrencilerine anlatmalıyım, sürekli belli yaşı geçmiş insanlara TEKRAR TEKRAR anlatmak zorunda kalıyorum. Vallahi bıkkınlık geldi.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ümit Zileli Derviş hakkında 2 gün önce bir yazı yazmış. Herhalde oradan esinlendin.
    Sapla amanı karıştıran bir yazı.

Kötü niyetlemi yazmış soksa kafasımı basmamış ben bilmiyorum. Daha önceki bazı yazılarından alıntı yapmıştım. Bu alıntı yaptığım kişinin verdiği O BİLGİYİ kabul ediyorum demektir. Kendisini kabul ediyorum anlamına gelmez.

Derviş'i kötülüyor, bütün suçuda ona yıkıyor ama Derviş neden geldi o konuya değinmiyor. Bu kötü niyetdir.

Eğer 1915 de Ermeniler katledildi diyor, o dönemin o olayların temelini oluşturam diğer olaylara değinmiyorsan bu kötü niyettir. O dönem Ermeniler şunları yaptı, Türkler bunları yaptı diye iki tarafıda anlatıyorsan bu bilgi verme yada doğruyu arama çabasıdır.

Her geçen yıl Derviş'e daha çok yükleniyorlar. Cesaret geliyor. Her biri el artırıyor.
    O dönem medya ile ortak ülkeyi soyup talan edenleri ise aklamış oluyorlar. Tüm hırsız Derviş'miş meğerse.

Derviş'e kadar kasaları boşaltan, ülkeyi 3 kuruşa mahkum eden medya ve siyasetçiler ise demekki suçlu değil çünki tüm suçlar Derviş de.

IMF kötüdür seni bağlar ve batı sömürgesine açık hale getirir. Peki neden IMF nin kapısını çalmak zorunda kaldın.

Yaw ben bunları lise öğrencilerine anlatmalıyım, sürekli belli yaşı geçmiş insanlara TEKRAR TEKRAR anlatmak zorunda kalıyorum. Vallahi bıkkınlık geldi.
    Hayatımda, Ümit Zileli okumam özellikle değil, pek sevmem, bu konuyla ilgili yazı yazdığını da bilmiyorum senden duydum.

Ben aslında doğruları da yazdım ama dikkatle okumadan genel geçer bakıyorsun sonra baştan sona kötülemişim gibi yazmışşsın.

Yazılarında tonlamaların alttan alta aşağılama ve küçümseme içeriyor seninle aynı fikre sahip olmayan veya bazı noktalarda farklı düşünen olursa kafana göre sallıyorsun.

Bence sapla samanı bayağı karıştıran zaman zaman biri varsa o da sensin, epey geçmişte bir zaman migros 12 lira ve Anadolu grubu aldığında da böyle sallıyordun , migrosla ilgili asla o fiyatı etmez falan yazıyordun, o zaman burada ben tersini söyledim ve şu an senden hariç konuştuğum kişilerden demiştin leri bayağı duyuyorum.

Bu örneği somut olduğu için verdim zira ne Derviş'i ne Ali yi ne Veli yi tam olarak tanıyabiliriz. Bu konuda sadece izlenimlerimizi paylaşabiliriz. Kaldı ki ben de soyulmaya engel olan düzenlemelerde sana katıldığımı belirtmiştim.

Cevap vermeye kalkar" yaşı geçmiş" vb saçmalarsan bende cevap veririm ve altından kalkamazsın. İyisi mi burada iletişimi kesin ve temiz olarak bitirelim.

Sen de burada bilir kişi olarak kendi makamımda egonu tatmine devam et.
    Bence sorun yok. Dediğimi bu sefer iyi oku temiz bir şekilde keselim. Devam edersen sağlam devam ederim.

"Bıkkınlık geldi " falan, filan yazmak aslında seni yüceltiyor , gene en iyisini sen bildin sayın Ali Cemal ben ve herkes yanlış biliyorduk sayende sana zahmet vererek de olsa aydınlandık.

Kal sağlıcakla...
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet Desidoro'yu kaybettik. "Seni adam sanırdım" benzeri yazılardan biri ile veda etti.

"migros 12 lira ve Anadolu grubu aldığında " filan Migros ve anadolu grubu senet hiç almadım. Belki 10 senedir hiç senet almadım. Yanlış hatırlamış başkası ile karıştırmış olmalı. Benim topikde migros arayayım dedim ama malesef forumun arama kısmı hatalı çalışıyor. Hali ile arayıp gerçekten almışmıyım göremedim.

Epeyde giydirmiş. Hak ettimmi? Bilmiyorum.
    "Devam edersen sağlam öttürürüm" diyede tehdit ederek son geçirmeyi kendisi yapmak istemiş. Benim yaptığımı geçirme olarak görmüş.

Her neyse. Bu sayfada böyle kapandı. Biraz rahatlama hissettim doğrusu, bazen idare etmek zor oluyor. Normalde kişiye direk kötü yazmam ama arada kaçtığı oluyor. Her zaman iyi durumda olamıyoruz. Karşı tarafında hassas noktasına gelince böyle sonuç alınabiliyor.

Desidero'dan özür de dileyeyim, yazarken hakaret olarak algılanabilecek gibi görmüyorum ama son kısım da evet kötü kapatmışım, rahat hakaret olarak algılanır.

Ben bu tür şeyleri tesbit olarak görüyorum ama herkes benim gibi değil tabiki olmasıda gerekmiyor.

Başka konuya odaklanıp kafa dağıtayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kafa dağıtacak bir şey de yok.

Her şeye tonla zam var.

siyonist medya ve ermeniler çakma gandiyi alaşağı çalışmalarına devam ediyor. Haklılarda ancak haksız oldukları taraf, yerine getirmek istedikleri imamoğlu.

imamoğlunun tayyip den farkı yok. Aynen tayyip erdoğan gibi gücü ele geçirdikten sonra çevresindeki yarım akıllıları üç beş yılda kovalayıp, kısa yoldan zenginlik amaçlayan, yarım aklı bile olmayan bir sürü yalaka ile devam edecek.

rus sitesi sputniknews ise çakma gandinin rusya hakkındaki saldırgan açıklamalarından sonra direk imamoğlunun arkasına geçtiler. Açıktan desteklemeye başladılar. Aptalca bir hareket çünki çakma gandi abd den emri aldığını açık etti ama imamoğlu farklı değil.

cehape de düzgün adamlar çok azalmıştı, sıfırlanacak.

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-08-2023 saat: 11:56.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nükleer savaşa doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Ukrayna da ne batılılar ne Rusya geri çekiliyor. Rusya sıkıştığında nükleer bomba kullanacaktır. Sadece nereye kullanacakları açık değil. Ukrayna yamı atarlar yoksa batı cephe sinin iri başları olan abd, ingiltere, fransa ve israil'emi.?

abd den 2 nükleer bomba yedikten sonra abd emrine giren Japon yada batı cephesinde aktif rol oynuyor. Çin ile Taiwan'da batı cephesinin el artırmalarıda devam ediyor.

Batının uşağı olarak yüz yıldır belki daha fazla hizmet eden Arap ülke liderleri ise Çin ile ticari anlaşmalar yapıp duruyorlar. Şaşırtıcı bir durum. Acaba Truva atı rolü mü üstlendiler yoksa batı kaybedecek Çin'e dönelim kararımı verdiler.?

Afrika başka saha. Orada da Fransa ve abd sömürgesi üç beş ülke ayaklandı ve batı ülkelerine baş kaldırdılar. Birer birer ayaklanıp ülkelerinden batı sömürgecileri atmaya çalışıyorlar. Ama batı cephesi orada direnmeye devam ediyor.

Nükleer dünya savaşı çıkması en çok beni sevindirir. Kalan sağlarla yeni bir dünya düzeni kurulur. Sağ kalmışsam harika bir dünyaya yeniden başlarım.

Bütün planlarım ve hazırlıklarım tam.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dün karaciğer alayım kan yapsın dedim. Migros ta fiyatına baktım gözlerime inanamadım.

Biftek fiyatı ile aynıydı. Biftek 73 TL, dana karaciğer 72 TL.

Bu neyi gösterir. Hayvancılığın nasılda içine edildiğini.

Dana ciğer geçmişte hep yağsız kıymanın yarı fiyatında olmuştur. yağsız kıyma 55 TL ise karaciğer 30 TL nin altındadır. Son bir kaç yılı söylemiyorum daha eskileri.

Peki neden karaciğer bu fiyata fırladı.

Çünki "herkes ceset yıkamayı bilecek" diyen bir imam tarafından yönetiliyoruz.

Tepe yönetim bu kafada olunca, ülkede düzgün hiç bir şey kalmaz.

Hayvancılık öldürdüler. meraları köylülerin elinden aldılar. Hayvan beslemek için saman lazım, tarımı bitirdiler, samanı ithal eder hale geldik fiyatları uçtu, hayvancının maliyetleri yükseldi. Hayvan yetiştiren azaldı.
    Sonra ithalata başladılar ve maalesef ithalatıda bazı şirketleri ihya etme yöntemi olarak kullandılar.

Et ithal ediliyor. Hali ile marketlerde et fiyatı normal görünürken, aynı oranda karaciğer ithal edilmediği için karaciğer fiyatı sakatat fiyatı uçuyor.

Canlı hayvan ithal etse, hayvanın sakatatları ile beraber ithal etmiş olacaklar, karaciğer fiyatı uçmayacak. Ama kesilmiş et ithal ediyorlar, karaciğer sakatat gelmiyor.

market etleride ayrı olay.

Marketten eti alın, buzluğa koymadan tavaya koyun. tavada tonla su görürsünüz. "lang bu suda ne" diyeceksiniz.

Bradmix denen hollandadan ithal edilen kimyasal.

İlk defa 7-8 yıl önce kurban hayvanı pazarı haberinde duydum. Bradmixi canlı hayvanlara veterinerler enjekte ediyor. Hayvanın hacmi %30 a kadar yükseliyor. yani hırsızlık yapıyorlar.

Şu an market etleri de su içinde. Büyük ihtimalle market etlerinede Bradmix denen kimyasalı enjekte ediyorlar.

Ette kazık yemen ayrı olay, o kimyasalaın sana ne yaptığı ayrı olay. Birde uzun yıllar sonra kimbilir ne hastalıkların ortaya çıkacak ve hastahaneer koşacaksın. Bu seferde sağlık sektörü seni soyacak. Çifte vurgun.

Bir tek TR de olduğunu sanmıyorum, büyük ihtimalle dünya böyle.
    bir tane seçtim.
    gerisine sen bak

topikteki senin ve başkalarının migros yazıları buyur alicemal

https://www.hisse.net/topluluk/searc...972&pp=&page=2
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bir tane seçtim.
    gerisine sen bak

topikteki senin ve başkalarının migros yazıları buyur alicemal

https://www.hisse.net/topluluk/searc...972&pp=&page=2

Son bir kaç yıl hariç Migros en çok alışveriş yaptığım marketdir. Hali ile eksik ve yanlışlarını yazıyorum. Hatta çevremdeki ilçelerdeki bütüm Migros ları merkeze şikayet etmişimdir. Hayatımda yer alan bir market o sebeple bolca konusu geçmiştir. Bir dönem özel hayatımı gereksiz fazla yazıyordum, sonra vazgeçmiştim.

Bunu biliyorum da ne Migros hisse senedi ne Anadolu Grubu hisse senedi ile hiç alakam olmadı diye hatırlıyorum. Alın almayın, eder etmez kesinlikle dememişimdir. Demişsem çok şaşırırım.

Linke girmedim konuyu uzatmayayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Nükleer savaşa doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Ukrayna da ne batılılar ne Rusya geri çekiliyor. Rusya sıkıştığında nükleer bomba kullanacaktır. Sadece nereye kullanacakları açık değil. Ukrayna yamı atarlar yoksa batı cephe sinin iri başları olan abd, ingiltere, fransa ve israil'emi.?

abd den 2 nükleer bomba yedikten sonra abd emrine giren Japon yada batı cephesinde aktif rol oynuyor. Çin ile Taiwan'da batı cephesinin el artırmalarıda devam ediyor.

Batının uşağı olarak yüz yıldır belki daha fazla hizmet eden Arap ülke liderleri ise Çin ile ticari anlaşmalar yapıp duruyorlar. Şaşırtıcı bir durum. Acaba Truva atı rolü mü üstlendiler yoksa batı kaybedecek Çin'e dönelim kararımı verdiler.?

Afrika başka saha. Orada da Fransa ve abd sömürgesi üç beş ülke ayaklandı ve batı ülkelerine baş kaldırdılar. Birer birer ayaklanıp ülkelerinden batı sömürgecileri atmaya çalışıyorlar. Ama batı cephesi orada direnmeye devam ediyor.

Nükleer dünya savaşı çıkması en çok beni sevindirir. Kalan sağlarla yeni bir dünya düzeni kurulur. Sağ kalmışsam harika bir dünyaya yeniden başlarım.

Bütün planlarım ve hazırlıklarım tam.
    Burada dünya savaşı yönünden olaya yaklaşmıştım.

Alttaki yazıda ise Batı ve Doğu cephesi arasındaki gelişmeleri detaylıca anlatıyor.

https://www.veryansintv.com/yazar/hu...-kabusu-brics/
    @NeAcaipDunya

Sayfa 835/852 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •