Sayfa 836/852 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    tuprs zarar açıklamış.
    koç grubu şirketleri kadar kötü yönetilen şirketler görmedim. Bizi soymasalar çoktan batarlardı. Zaten bu kadar büyüyemezlerdi.

Genellemem yanlış oldu, müşterisi olduğum koçtaş ve migros yüzünden bu görüşümü söyledim.

Migros zaten yıllardır çok berbat yönetiliyordu kaç kere battı, sonra sattılar, şu an Anadolu grubunun elinde ve hala aynı şekilde kötü yönetiliyor. koç ailesi yahudi, anadolu grubuda yahudi ve bizzat ibrani kökenli olduklarını düşünüyorum.

TR de yahudiler devleti arkalarına alarak o kadar kolay kazanıyorlar ki, verimlilik artırma ve ar-ge ile hiç işleri olmuyor. kafalarını fazla çalıştırma ihtiyacı hissetmiyorlar. abd deki yahudiler nasıl fed parası ve arkalarındaki devlet sayesinde obez beyinli hale gelmişlerse, bizdeki yahudilerde aynı durumda.

koçtaşta plastik bir ürün vardı, aynı ürünün çok daha kalitelisi pazarda dötte bir fiyatındaydı. İthal, marka teknolojik ürünler, üç aşağı beş yukarı her yerde aynı ama TR de üretilen ürünler koçtaşda daha pahalı.

Daha pek çok şey yazarımda boşver, yorulmama değmez.
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Cemal dayı , ben mikros ta senden farklı düşünüyorum neden
    BC partners denen uzunbacakli İngiliz kâfirleri bu şirketi ele geçirip sonra kredi alıp aldıkları krediyi de kendilerine temettü yapıp cebe indirdikten sonra s..ttir olup giderken Anadolu Grubu aldı bu şirketin içinde ayrıca Kipa ve açıktan görünmeyen kipaya ait gayrimenkuller de var ben 14 lira iken Tunçay aldığında bakın bu 40 lira olur dedim evdeki çocuklara başka kimse duymadı tabii
    Mağaza açış hızı fiyat politikası ve sanal marketteki buyume ile içinde Bağdat caddesi cemaati dışında müşteri kalmayan mikros u adamlar borç ödeyen şirket haline getirdiler binaenaleyh aslında İnkiliz kuffarinin elinden donu sıyrılmış olarak alınan mikros açtığı mağaza sayısı ve büyüme hızıyla iyi gidiyor tabii
    Önemli not Tuncayin babası ve Kâmil menşei leri ilen ilgili net değilim ama kayseriden tahtakaleye esnafliga gelen Anadolu köylüsü bir şahıs ,oğlunu ki bu Tuncay oluyor amarikalarda okutacak zihniyete sahip ise dediğine katılabilirim.
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    desidero'nun bilgisini sevdim. Genele kıyasla detaylı derinliğine biliyor da. Şifre çözmek gerekiyor. Şu MB olayı bitsin, desideronun yazısını çözmeye çalışayım.

---

siyonist bluumbergdeki açıklamalara göre BIST30 a alış yada satış geliyor. FON yöneticileri kolaya kaçmış, TV deki yorumculara göre hareket ediyorlar.

MB nin açıklamalarının TV de yorumlanmasına odaklı olarak endeks hafif inip çıkıyor, bakalım sonuç kararı nasıl çıkacak.?

Akşam kapanışa kadar sonuç kesinleşir.
    Ayhan ın linkini göremedim açılmıyor, bahse konu ettiğim yazılar bunlar ancak bunu "ben bilirim ,ben oldum" falan demek için yazmadım , yanlış anlaşılma olmasın, mümkün mertebe, hisse ne de belli kişiler dışında okumamaya ve görmemeye çalışiyorum, algım bozulmasın diye.

Bu hisse net de insanlar biraraya gelse , toplantı ve tanışmak için yarısı silahla gelip diğer yarısını vurur, adam ben bildim demek için para kaybını bile umursamıyor.
    Bizim millet bu nedenlerle , ilerlemeye müsait değil.

Boş yapmış gibi olmamak için son kez, umarım, yazdım. Yani ben de de ego tavan, yapacak bi şi yok. Hamurumuz böyle.
    Yukaıdski yazılar 2021 de bu topikte 551 mi 552 ne sayfalarda

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yukarıdada migros veya anadolu grubu hisse senedine özel bir durum yok.

Benim genel siyonistlere yönelik açıklamalarımdan biri. Koç grubunu siyonistler le ortak olarak hedef almam da zaten en başından beri yaptığım bir şey. O yazıları yazarken migrosla anadolu grubu hisse fiyatlarını bilmiyorumdur bile.

Migros hisseye yönelik kötü niyetli manipulatif yazmış olma durumu epey zorlama olur. Yazılarımı genel bilenler zaten o sonucu çıkaracaklarını sanmam.

migrosla anadolu grubu hisse senetleri ile hiç ilgilenmedim.

Sadece viop oynarken BISTe yön veren IMKB 30 hisse senetlerinden 26 tanesinin 3 ayda bir bilançosunu takip ederdim. BIST in yönünü anlamaya yardımcı olsun diye. 26 senet içinde TUPRS ve anadolu grubuda var. Hepsi o. Koç grubu senetleri ilgim o kadar. Yukarıdaki yazıdanda açık belli.

Sonuçta migros ve diğeri konusunda suçlanmam fazla zorlama olur. Üstelik kendi fikirlerim belirttiğim kendi topiğimde yazmışım, gidip başka yerlerde yazmamışım.

Her neyse, önemsiz bir konu.

Sadece şunu anlamış oldum, hangi konudan bahsedersen bahset, o konuda iş yapan şirket varsa o şirketin senedine sahip olanlar rahatsız olabiliyormuş. Bu durumda hiç bir şey yazmamak gerekiyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. ............

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    WIPER bir sürü noktayı yan yana dizerek neden Trump dan bahsetmediğimi ima etmeye çalışmış.(Yada migros eleştirilerin beni de batırdı demek istemiş olabilir. Hiç bir şeyden bahsetme gıpraşma, forumun tamamı şirketlerden bahsedenlerle dolu ama sen melek rolü oyna dedi gibi sanki.)

Haklı.

Trump'ın geri zekalı olduğu açık. Adamın pandemi sırasında "madem çamaşır suyu covid i öldürüyor, o zaman çamaşır suyunu insan vücuduna koymanın yolunu arayalım" benzeri bir demeci var.

Bu demeci olmasa bile bakışlarına bakmanız yeterli.

Bu adam parası ve hırsı ile abd başkanlığına kadar yükseldi. Evet geri zekalılarda devlet başkanlığına yükselebiliyor. Aşırı hırs bu iş için gerekli şartlardan en önemlisi.

Son abd seçimlerinde Biden'ın hile ile Trump'ı geçtiğini yazmıştım. Biden ın neyi temsil ettiğini, neden Trump'ı devirmek için çabaladıklarınıda yazmıştım.

Özet geçersek abd yi yöneten siyonistler için 2 parti ve başa geçen devlet başkanları kukladır. Sadece siyonistlerin dediklerini yaparlar. Yapmayan yola getirilir, yapmamakta ısrar eden öldürülür. abd nin kilt kurumları ve piyasaya yön veren en büyük şirketleri siyonistlerin elindedir.

Trump'ıda kullanışlı deli olarak kullanabileceklerini düşündüler ve başa geçmesinde sakınca görmediler. Akıllı adamı yönetemezsiniz, kirli adamı kolay yönetirsiniz.

Trump başa geçtikten sonra siyonistlerin istediklerini yaptı ancak siyonistleri çok korkutan şeylerde yaptı. Bunları yazmıştım. Siyonistlerin devletteki kilit adamlarını birer birer değiştirmeye başlamıştı. Hile ile yeniden seçilmemesini sağladılar. Ayrıca Trump'ı medyada karalayarak seçilmemesini garanti etmeye çalıştılar.

Ancak Trump'ın oyları azalmadı. Tersine seçime girerse kazanacak gibi görünüyor olmalıki hala Trump'ı karalama ve yok etme çalışmaları devam ediyor.

Durmadan savcılar iddianame hazırlıyor, suçlanıyor ve aklanıyor. Şimdi yine bir savcı iddianame hazırlamış ve yine kanun karşısına çıkarılacak. Trump'ı yok edemediler bir türlü. Eğer seçimlere girmeyi başarırsa yine hile ile yok etmeye çalışacaklardır veya çok daha büyük bir suçu Trump'ın üzerine yıkmaya çalışacaklardır.

Amerikanın Avrupadan giden ilk insanları avrupanın hırsızları, katilleri, soykırımcıları ve fahişeleriydi. Şu ankiler onların torunları ve torunları. Hali ile herhangi birini suç işledi diye halk önüne attığında pek etkisi olmuyor gibi görünüyor.

Bakalım siyonistler Trump ile nasıl baş edecekler. Belki yüz kızartıcı bir suç ortaya çıkarırlar ama oylarını artırma etkiside yapabilir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ayhan ın linkini göremedim açılmıyor, bahse konu ettiğim yazılar bunlar ancak bunu "ben bilirim ,ben oldum" falan demek için yazmadım , yanlış anlaşılma olmasın, mümkün mertebe, hisse ne de belli kişiler dışında okumamaya ve görmemeye çalışiyorum, algım bozulmasın diye.

Bu hisse net de insanlar biraraya gelse , toplantı ve tanışmak için yarısı silahla gelip diğer yarısını vurur, adam ben bildim demek için para kaybını bile umursamıyor.
    Bizim millet bu nedenlerle , ilerlemeye müsait değil.

Boş yapmış gibi olmamak için son kez, umarım, yazdım. Yani ben de de ego tavan, yapacak bi şi yok. Hamurumuz böyle.
    Yukaıdski yazılar 2021 de bu topikte 551 mi 552 ne sayfalarda
    Sanırım arama yaparken sadece kişiye özgü oluyor. Ben link verince gözükmüyor. Her sayfanın ilk mesajında sağ tarafta BAŞLIKLARDQ ARA diye kutucuk var ona tıklayıp aradığın şeyi burada migros yada mgros diye qrattığındq bu topik altında içinde migros yqzan tüm mesajlar önüne geliyor.
    Ama bencebu konu fazla uzadı topiğin okunma keyfinide kaçırıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan evet, arama kısmını buldum. Sayfa başındaki ilk yazının sağında Başlıklarda ara var. Oradan arayınca liste geliyor. Listede bir seçeneğe tıklayınca doğru yere gidiyor.
    En tepedeki gelişmiş aramada gelen listede, listede bir yere tıklayınca doğru yere gitmiyordu.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ayhan evet, arama kısmını buldum. Sayfa başındaki ilk yazının sağında Başlıklarda ara var. Oradan arayınca liste geliyor. Listede bir seçeneğe tıklayınca doğru yere gidiyor.
    En tepedeki gelişmiş aramada gelen listede, listede bir yere tıklayınca doğru yere gitmiyordu.
    gelişmiş arama forumda aramayı sağlıyor
    başlıklarda ara kısmı ise aradığın topikteki yazıları veriyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Savunma sanayii ileri teknoloji içerikli olduğundan her gün takip etmeye çalıştığım konulardan biri.

Bizim ülkede 1970 lerden beridir ileri teknoloji üreten benim bildiğim üç beş şirket ve onların alt şirketleri var. Bu şirketlerde dostumuz dediğimiz batı ambargoları sebebi ile kurulmuştu. ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TUBİTAK.

1980 lerde ise generallerin isteği ile İHA teknolojisine giriştiler, yine ambargolar sebebi ile ithal parçalarıda içeride üretmek zorunda kaldılar.

Batı ambargoları bizim teknolojimizin gelişmesini sağladı. Umarım F16 ambargosuda devam eder ve abd den yeni uçaklar almayız, kendi uçak teknolojimizi geliştirmeye devam ederiz. Uçaklar ancak komşularla savaşırsak işe yarayabilirler oda sınırlı. Artık uzaktan füzeler gönderiyorlar. Yapay zeka yüklü füze teknolojileri ön planda. Uçaklar üçüncü dünya savaşında işe yaramayacaklar. Her şey bir kaç saat içinde olup bitecek ve dünyanın yarısı yok olacak. Kalanının bir kısmda nükleer serpinti ile boğuşacak. Bizdede incirlikte NATO nun nükleer bombaları var ve Malatyada NATO radarları var. Bize nükleer bomba gelirse bu 2 yere gelir diye düşünüyorum. Gelmeme ihtimali çok daha yüksek. O esnada bize bomba göndereceklerin çok daha büyük dertleri olacak.

akp ile beraber bu firmalara doluşan fetö gibi tarikatlar bu firmaların teknolojilerini hizmet ettikleri ülkelere taşımaya başlamışlardır. Ayrıca bu firmaların ürettiği ileri teknolojiler hiç bir geçmişi olmayan firmalarcada birden bire üretilmeye başladılar. Buradan bu teknolojilerin bu firmalara aktarıldığı sonucunu çıkarabiliriz. Hali ile servet transferi yapılıyor. Her yıl devlet kasasına girmesi gereken yüz milyonlarca dolar özel sektör firmalarının cebine giriyor. Dolmayan devlet kasalarıda halkın vergileri artırılarak, hizmetler ve ücretler kısılarak doldurulmaya çalışılıyor. Hali ile halktan özel sektör patron ve yöneticilerine servet transferi yapılıyor.

Ruslar ve Ukraynalılar kardeşler. Aynı soydan Slav soyundan geliyorlar. Ama batılılar satın aldıkları bir soytarıyı Ukrayna başına geçirerek Ukrayna ile Rusyayı kolayca savaştırdılar. Yani 2 kardeş ülke savaşıyorlar.

Bu demektirki bizim veya Azeri ülkesi yöneticileri de yöneticilerimiz satın alınıp Azerbaycan gibi kardeş ülkelerle savaşabiliriz. Zaten Azerbaycan yöneticileri bizim altımızı oyan israil ile çok yakın ilişkiler içindeler.

Azerilere ileri teknoloji veriyoruz. Karşılığında ne alıyoruz.? Bilmiyorum. Doğalgazları var bize dünya fiyatları ile veriyorlar diye biliyorum. Daha ucuza geliyorsada bizim evlere gelen fiyatlara bakarsak millete faydası olmuyor.

Azerileri geçtim abd emri ile bizim tarikatları kuran ve besleyen suudi arabistana teknoloji transferi yapıyoruz. karşılığında ne alıyoruz, siyasilere onlarca milyon dolarlık hediyeler verdiklerini biliyoruz.

Ukrayna ya ileri teknoloji veriyoruz. Karşılığı.? Eskimiş füze motor teknolojisi almaya çalışıyoruz.

Pakistan ayrı konu. Onlara ileri teknoloji veriyoruz ama onlarda bizim işimize çok yarayacak nükleer teknoloji var. Alıyormuyuz almıyormuyuz bilmiyorum. Zaten abd güdümündeki tarikatlar devletin her köşesine yerleşmişler, Pakistan dan nükleer teknoloji almaya kalksak, bizim devlet yöneticilerinden önce abd, ingiltere ve israilin haberi olur. Alamayız.

Endonezyaya da ileri teknoloji veriyoruz. Ne alacaksın oradan, belki ejder meyvesi.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 836/852 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •