Sayfa 97/852 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 769 - 776 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yetkisiz resmen beni anlatmışsın yaw..
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Para piyasalarına artık pek bakamıyorum.

Portfoyu kurduk, artık bekliyoruz. Elime nakit geçincede altına takviye yapacağım.

Hükümet lafta para saçıp duruyor. Elinde başkasının parası olsa bile dağıtırken kendi çevreni gözetirsin. Bu doğamızda var. Sürü hayvanı olmamızdan kaynaklanıyor. Başkasının parasını adil dağıtmak için maaş alıyor olsak bile adil olduğumuzu sansak bile olamayız. Kendi sürümüze dağıtırız.
    Zaten mevcut hükümetin adil olmak gibi bir heveside yok.

Dağıttığı paranın kendi sürüsüne gideceği açık. Sürü lafından alınmayın, hepimizin sürüsü var. Bi tek ben yannız gezerim. Geleni kovalamamdan annamışsınızdır.
    Annamadıysanız bir koy üç al holdingimize para yatırmaya bekleriz. Konyada merkez kurduk hayırlısıyla.

Her neyse.

Dağıtılan para, gerçekten dağıtılıyorsa, ne kadarı yurt dışına çıkarılacak acaba.? Kim böyle bir ülkede para tutar. Hırsızıda dürüstüde dışarı çıkarıyor parayı.
    hükümet ailesinin paraları man adasında dolaşıyor. dahası varmı bu işin. man adası sistemini bilmiyorsan zaten ne ülkeden nede dünyadan haberin var demektir.

damat, Kelle başı 1 milyon azami vereceğim demiş. 20küsür milyar dağıtacakmış nerden bulduysa, işsizlik fonu küf bağladıysa şaşırmam.

O 22 milyarın ne kadarını "şirket battı" diye yurt dışına çıkarırlar.

Hesapta bankalar verecekmiş, devletin dahli yokmuş.? YERSEN. Kokusu çıkar yakında. Hiç bir özel banka, gelene bir milyon vermez. Geri döneceğini garanti edebiliyorsa verir. Onlarada zaten veriyorlar ekstra desteğe ihtiyaç yok.
    Eğer devlet dedi diye veriyorlarsa, o zaman arkasında devlet garantisi vardır. Bankaya "para dönmezse hazineden vereceğim" demiştir. yani yine çalışanın cebine elini atacak ve aldığı paralar yurt dışına...

vay vay vay...

Yaw hep kötümserimde düzelemiyorum bi türlü... kendi kurduğum "odunlu yaz eğitim kampına" yazılayım.. 3,5 milyon ZAR kaç TL ediyor acaba.?

not: aslında yukardaki kelle başı 1 milyon haberini VOB da okudum, detayını bilmiyorum, saçmalamışta olabilirim. hükümetten iyi hiç bişey beklemediğimden direk dalıyorum..
    Son düzenleme : alicemal; 10-01-2019 saat: 15:33.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen yılı, önce altın ve emtia, hazirandan itibaren altın ve emtiadan hisseye geçiş, sonra kasımda tekrar altına dönüş yaparak %4 artı ile kapadım. Tabi enflasyon hariç.

Hatanı bilmezsen aynı hataları yapar durursun.? Neden düşük performans gösterdin.?
    Aslında mükemmel oynadım, kontrol edebileceğim hiç bir CİDDİ hatam yok. Senet maliyetim 97bin. Uzun vade için uygun hatta çok iyi bir rakamdı. Tüm problemi USD nin hesapladığımdan önce, bir devlet krizi ile hızlı çıkması oldu.

%40 50 artı yazabilecekken, %4 artı ile kapadım.

Geçen yılın banka hisse FON performanslarına bakıyorum. Profesyonellerce yönetildiği halde, hepsi çok yüksek zarar kapamış. Enflasyonuda katarsan %40-50 zarar. Aslında sadece 2 banka performansına baktım hepsine bakmadım. Diğerleride yaklaşık aynıdır diye düşünüyorum.

Tabi fon yöneticilerini suçlamak hatalı olur, çünki kurallarını bilmiyorum. Kurallarla bağlı olabilirler.
    Para geldikçe, yazılımların seçtiği senetlerden alıp yatıyorlarmı. Yoksa endeks düşüş yükselişlerini hesaplayıp alıp satıyorlarmı? Yoksa bu sene hisseden hayır gelmez, faize koyalım, %20 alalım ama endeks düştüğüne göre %20 zarar gösterip %40 kazancı cebemi atalım diyorlar hiç bilmiyorum.?

Hisseler geçen haziran başında almaya başlamıştım. Epeydir almıyorum. Basit maliyeti 97 bin civarı. Yani hisseden zarardayım. Altını ise geçen kasım başında almaya başladım, şu ara artıdayım.

Yılbaşında bilançoyu sıfırladım. O sebeple ayın birinden itibaren yeni yıla ait ertı ve eksileri yazacağım bundan sonra. Şu ara hafif artıdayım detaya bakmadım. Ağırlıklar değişmedi. Şu anda %34 altınFON u ve kalanı hisse FON u olarak duruyor.
    Aylık kazancımın bir kısmını her ay altın takviyesi yapmakta kullanıyorum. oranı artacak.
    Herkese bol şans.
    Son düzenleme : alicemal; 11-01-2019 saat: 13:07.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de seçimlere kadar bişey beklemiyorum.
    Aylardır yazdığım şeyde değişen bişey olmadı. Büyükler topa girmiyor. Sadece 90 bin altına inerse biraz alıyor olmalılarki 90 bin üstüne hemen çıkıyor. 100 bine yaklaşıncada biraz satıyor olmalılar yada almadıkları için orta oyuncular satıp BISTi düşürüyorlar.

Balinalar beklemedeler.
    Seçimlere kadar bu dans devam eder. Orta oyuncular, endeksi yukarı aşağı sürerek hamsi sürüleri avlarlar.

Çok kötü veri yada uluslararası kötü bir olay yaşanırsa, 85 bine kadarda kısa süreli düşme ihtimali devam ediyor. Hükümetin arıza çıkarma yeteneği müthiş. Bakarsın birilerini tehdit eder, %50 yi içerde tutuyorum der. Kendisine "çoban" dediğine göre, %50 yi ağılda tutuyor olmalı.

Siyasilerin paralar, vergi cenneti yada soyguncular cenneti denen yurt dışı ülkelerde istifleniyor. Sayulan halkların parasının %50 si bu ülkelerdeymiş. Bizim kaç yüz milyar dolarımız oradadır, tahmin etmek zor değil. Ülke yıkılsa ülkeleri soyanlar yurtdışında kırallıklarına devam ederler. bakın tüm az ve hiç gelişmemiş ülke yöneticilerine. Bikaçı asıldı, kalanı kendilerini yaratan ingiltere, abd ve batı ülkelerinde kral hayatı yaşıyorlar.

Bizdende en ünlüsü hırsız siyasiler uzan ailesi. Kaçmalarının sebebi, kendilerinden daha güçlüsünün ayağına basmaları. basmasalar, herkesin bildiği aynı soyguna devam edecekler di.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    1 haftadır kıyamet alametlerine şahit oluyorum.
    Önce tesadüftür dedim ama bugün gördüklerim yenilir yutulur gibi değildi, şüpheye yer bırakmayacak kadar açık ve barizdi.!!!

Geçen salı söke starbaks taydım, hayretler içinde kaldım.
    İçersi kalabalıktı ama starbaksın ortalama müşterileri değildi. Yıllardır her şehirde starbakslara giderim, ilk defa bilindik simalara denk gelmedim. Simit sarayı ve nargile saraylarının müşterileri doldurmuştu. Tombul, paralı ama paçoz, gürültücü ve çöp bırakan, çevreye saygısız yani bi sürü cahil cesaretli erkekler ve onları avlamaya çalışan tombul iyi giyinmeye çalışmış köylü kızları. (Bu arada paçozu yazdım fekat anlamını bilmiyorum.)
    Birde yannış anlamayın, bu insanların hepside iyi insanlar, eminim benden de daha iyidirler. Ancak iyi insan başka cehalet başka. Sadece Doğru yannış eğitimini almamışlar yada yanlış kişilerden almışlar.

Bugün ise kuşadası starbaksta elektrik çarpmışa döndüm.
    2 tane orta yaşlı bekar hanım vardı. Ve şişman değillerdi.!
    Orta yaşlı zayıf BEKÂR kadın "bu civarda, bu saatte" hiç görmemiştim. Aslında zayıf değillerdi, kemerlerini 3 kişi sıkmış gibi görünen balık eti tiplerdi ama bu civarda bu görüntüye zayıf derim ben. hemde orta yaşta.

Bu görüntüye en son 3 sene önce bir büyük markette şahit olmuştum. Yumurta reyonunda, yumurtalara bakan harika görüntülü sarışın, son derece fit bir vücuda sahip, dar giysiler içinde muhteşem bir kleopatra. İnce uzun.

Arkası dönüktü. 70 80 kadar azmış erkek, 20 - 30 kadar sanatsever erkek ve ben arkasında toplanmış hatunu hayranlıkla seyrediyorduk. Sanatseverlerin gözleri yaşarmıştı, hüngür hüngür ağlayanlar vardı. Azgınlar uçkurlarını kurdalayıp, bit kırıyorlardı. Bayağı bir izdiham vardı. Kız dönecek gibi kıpırdasa azgınların tümü ve ben hemen kafaları başka tarafa çeviriyorduk, kız dönmeyince seyretmeye devam ediyorduk. En sonunda kız bize taraf döndü. Hepimiz şok. 80 yaşlarında kuzey avrupalı olduğu belli yüzü harita gibi kırış kırış olan bir yaşlı nine.
    Tüm erkekler ve ben panik halinda sağa sola kaçıştık. Rafları devirenler, ayak altında kalıp ezilenler oldu.

Şimdide kuşadası starbaksta 2 balıketi kadın ve bekar. Olacak şey değil. Bi 30 kilo daha zayıf olsalar hemen evlenme teklif edeceğim, ayaklarına kapanacağım. Yinede uzun uzun 3 saniye kadar seyrettim, içimi çektim.

Yolda gelirken düşündüm. Bunlar kıyamet alametleri.

Yerinizde olsam 2 yıllık yiyeceğimi ve suyumu alıp bir mağaraya yerleşirdim. mağara dağ yamacında ve dağın orta ortalarında biyerde olmalı.

Bu yıl başlayıp sonrası yıllarda artarak devam edecek olma ihtimali yüksek olan şeyleri söyleyeyim ve unutmayın.

- Yurt içinde parası olanların önemli kısmı, İş kurmak yerine paralarını, her ay daha yükselecek olan faize yatıracaklar. Faizden daha yüksek kazanabilecekleri bişey bulamayacaklar.
    - İş kurmuş, gayrımenkul stoklamış olan bol paralı HARAMZADELERİN önemli kısmı, bu işlerden zaten ufaktan zarar yazıyorladı, zararları artmaya devam edecek ve bir yerde sürü halinde satışa geçecekler. o zaman gayrımenkul fiyatları balonu patlayacak, şu aralar hava kaçırıyordu. 2 yıl içinde olacak olan şeyler bunlar.
    - Milletin %60 ı zaten sınırda harcıyordu, geleceklerini karanlık görüyorlardı, dahada harcamayı kısacaklar, harcamalar dahada kısılınca, sürü halinde batan şirketlerin sayısı artacak, işsizler ordusuna yenileri katılacak. Zaten vahim durumda ama devlet bunu cahil %80 den gizlemeyi hipnoz yeteneği sayesinde başarıyordu. Hipnozda işe yaramaz hale gelecek.
    - Cahil ve bilinçsiz halk, akp de olmadı diyerek başka parti arayacak ve akp dende daha kötüsünü bularak ona oy verecekler. Cahilin özelliği budur, kendi ayağına sürekli kurşun sıkar, ayağı acıyınca ne olduğunu anlayacak kafası eğitimi bilinci yoktur. Çobana bakar. Çobanda "ayağına kurşunu şu kişi sıktı" der, vatandaş ona saldırır. Çoban kime saldırtmak istiyorsa, ona saldırtır. Saldırttığı kişilerde hep benim gibi kıral çıplak diyenlerdir. Gerçeği gören , hırsıza hırsız, katile katil diyebilenlerdir. Vatandaşlar ellerinde pala benim gibilere saldırmaya başlarlar.
    - yumurta tavuk hikayesi işler dahada kötüye gider...

Acilen en yakın dağlarda mağara aramaya başlamalısınız, bu iyiliğimide unutmayın.
    Yannız dağın tepesine çıkmayın yoksa sizi aşağı doğru boynuzlarım. Kalabalık etmeyin haddinizi bilin.

Bu kadar yazıdan ne çıkardık.

Borsadan zengin olma hayali kurmayın.(kumara yatkın olupta kendini bilmeyenler hariç)
    Dovize yatırımı düşünüyorsanız, doviz değil aynı oranda kazandıran altın yada emtia kağıdı alın.
    Arkası dönük fit kız görürseniz kaçın.
    Son düzenleme : alicemal; 12-01-2019 saat: 15:59.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yukarda "Simit sarayı ve nargile saraylarının müşterileri doldurmuştu" diyerek yazdığım cümlede haksızlık yaptığımı hissediyorum, dünden beri rahatsızım. Edebiyat yapayım dedim, beceremedim.

Ama kabul edin, marketteki sarışın kısmı iyiydi ve gerçekti.

Konuyu bağladığım yer olan, "borsadan zenginlik çıkmaz, ülkede işler dahada kötüye gidecek" kısmında ise, hükümet IMF ile anlaşırsa yada benzer birşey yaparsa, bi 5-10 yıl daha zaman kazanabilir IMF den alacağı 10larca milyar dolar bitene kadar.

IMF ile anlaşmaz, benzer bişeyde yapmazsa. Borsadan gelecek yıllarda ralli beklemek hayal olur. Belki her yıl bir %10 yükselir yüksek enflasyon sebebi ile. Birde ihracatçı şirketlerin kazancının artacak olması sebebi ile. hepsi o. Yıl içinde, inçık inçık en fazla %10 yukarda kapar, ama inişlerdede çok can alır.

Belki kısa vadecilerde çok şanslı olanlarla, gerçektende işini ciddi yapan ve yetenekli insanlar kazanır. kısa vadede bilgide çok işe yaramıyor, ekstra yetenek gerekiyor.

Faiz kral olacak. Yüksek faiz, devletin, hükümetin hırsız olmasa bile, gelir dağılımını bozar.

Bankada en az 500binin varsa, 3 senede bir, paran 2ye katlar. Bankada parası olmayanlar kriz dönemlerinde maaşlarıda yetmeyeceği için, bankada yüksek parası olanlara göre gittikçe kuyunun dibine giderler. gelir dağılımı zaten bozuktu, hızla bangladeş, güney afrika cumhuriyeti, brezilya gibi oluruz. Ortada gökdelenler, surlarla dışlanmış mahallelerde, ayda 100 dolara sürünen aileler.
    Irak, Afganistan gibi demedim, oranın insanlarının genetiği, Türkiye dekinden epey farklı. Evrildiğin maymun farklı ise, aynı sebepler aynı sonucu yaratmaz.

Zaten o yoldayızda, hızlanmış oluruz...

Birilerinin tırlarla hazırladığı sahte oylara bakarsak, hükümet yine bu yerel seçimi kazanacak. Artık önemli olan IMF yada benzer kurumla anlaşıp ülkenin tapusunun kalan son hisselerini teslim edecekmi.?

IMF ile anlaşması sorun olmaz, ne söylese YEMEYE HAZIR bir halk var.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Güneş enerjisi tahsis ihalesi iptal edildi.
    Güneş ve rüzgar enerjisi üreten araçların verimliliği artmaya devam ediyor. Bu araçlar geliştirildikçe, üretim maliyetleride ucuzluyor.
    Nükleer enerjiden, kmür ve gaz santrallerinden, hatta barajları kullanan hidroelektrik santrallerinden çok çok daha ucuza üretim yapıyor.
    Tamamen rüzgar ve güneş enerjisinden üretim yapılsa, bugün elektriğe ödediğimiz aylık faturanın üçte birini ödememiz gerekir. Tabi devlet fiyat kırmaz, aradaki farkı cebe indirir o ayrı mesele.

Almanya ve Çin, 30 yıl kadar önce, güneş ve rüsgar enerjisi teknolojisine yatırım yapmaya başladı. gazeteler yazdı, TVler söyledi.
    O esnada bizim başkan turgut yılmaz, Kara paracı Rusyadan doğalgaz ve nükleer anlaşması yapakla meşguldu. Gazı aldı, bir müddet sonra kardeşi holding patronu oldu. Bankası oldu. Rusyadan gaz almamız nasıl olduysa, imza atan başkanın ailesini korkunç zengin yaptı.

Güneş ve rüsgara bazı ülkeler yatırım yaparken ve nükleerden kaçarken biz illada nükleer santral diye tutturduk.

Çok geç güneş ve rüzgara geçme hamlesi yaptık. Ancak oda rezil işliyor. Devlet, yatırım yapacaklardan yüksek paralar istiyor. Çoğuna onay vermiyor. Onay verdiklerinin bazıları tarım ve yerleşim alanlarında.

Dünki ihaleyide iptal etmişler. Mevcut çok yüksek fiyata üretim yapan gaz, kömür santrallerini korumak için olsa gerek. Onlara fazladan ödenen her kuruş çalışana yüklenen ilave yük.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hökümat, IMF yada benzeri kurumla anlaşma imzalayıp, ülkenin tapusununun son hisselerinide yahudiye teslim etmezse, bu ülkede olacakları yazdığım yazıyı öne çekeyim. Son hisselerde verilirse, gelecek onmilyarlar ile mevcut talan düzeni 5-10 yıl kadar daha idare edebilecek. Yabancılar aferim diyecek ve USD düşecek, içerdeki bilinçsiz sürü USD den zaten kar edememişti, dahada zarar yazacak. Hisseler zıplayacak. ermeni sabancılar malta vatandaşlığını iptal etmeyecek vs vs.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ...

- Yurt içinde parası olanların önemli kısmı, İş kurmak yerine paralarını, her ay daha yükselecek olan faize yatıracaklar. Faizden daha yüksek kazanabilecekleri bişey bulamayacaklar.
    - İş kurmuş, gayrımenkul stoklamış olan bol paralı HARAMZADELERİN önemli kısmı, bu işlerden zaten ufaktan zarar yazıyorladı, zararları artmaya devam edecek ve bir yerde sürü halinde satışa geçecekler. o zaman gayrımenkul fiyatları balonu patlayacak, şu aralar hava kaçırıyordu. 2 yıl içinde olacak olan şeyler bunlar.
    - Milletin %60 ı zaten sınırda harcıyordu, geleceklerini karanlık görüyorlardı, dahada harcamayı kısacaklar, harcamalar dahada kısılınca, sürü halinde batan şirketlerin sayısı artacak, işsizler ordusuna yenileri katılacak. Zaten vahim durumda ama devlet bunu cahil %80 den gizlemeyi hipnoz yeteneği sayesinde başarıyordu. Hipnozda işe yaramaz hale gelecek.
    - Cahil ve bilinçsiz halk, akp de olmadı diyerek başka parti arayacak ve akp dende daha kötüsünü bularak ona oy verecekler. Cahilin özelliği budur, kendi ayağına sürekli kurşun sıkar, ayağı acıyınca ne olduğunu anlayacak kafası eğitimi bilinci yoktur. Çobana bakar. Çobanda "ayağına kurşunu şu kişi sıktı" der, vatandaş ona saldırır. Çoban kime saldırtmak istiyorsa, ona saldırtır. Saldırttığı kişilerde hep benim gibi kıral çıplak diyenlerdir. Gerçeği gören , hırsıza hırsız, katile katil diyebilenlerdir. Vatandaşlar ellerinde pala benim gibilere saldırmaya başlarlar.
    - yumurta tavuk hikayesi işler dahada kötüye gider...

Acilen en yakın dağlarda mağara aramaya başlamalısınız, bu iyiliğimide unutmayın.
    Yannız dağın tepesine çıkmayın yoksa sizi aşağı doğru boynuzlarım. Kalabalık etmeyin haddinizi bilin.

Bu kadar yazıdan ne çıkardık. Eğer IMF yada benzeri kurumla anlaşma imzalanmazsa.

Borsadan zengin olma hayali kurmayın.(kumara yatkın olupta kendini bilmeyenler hariç)
    Dovize yatırımı düşünüyorsanız, doviz değil aynı oranda kazandıran altın yada emtia kağıdı alın, kendi ayağınıza kurşun sıkacak kadar bilinçsiz olmayın.
    Arkası dönük fit kız görürseniz kaçın.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 97/852 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •