Sayfa 109/852 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Köy de ne olmuştu.
    Köyde bi kaç kişi zenginleşirken, köylünün tamamı fakirleşmişti.
    Peki o bikaç kişi zenginleşirken, köylünün evine girip cebinden paramı çalmıştı.?
    Hayır, köyün mera, göl, dağlar, ormanlar, madenler gibi ortak mallarını sahiplenmişlerdi. Köylü direk kendi cebinden alınmadığı için ne olduğunu anlayamamıştı. İş bittikten sonra baktıki, geliri hiç düşmediği halde, sürekli hep daha fazla çalıştığı halde, kendisi, ailesi çok fakir. Kendisinden çok daha az çalışan köydeki bi kaç komşusu ise, çok zenginleşmiş.

Biz 1938 den beridir bunu yaşıyoruz.

katarlılara devletin tank palet fabrikası verilmiyor, senin fabrikan, çocuklarının torunlarının fabrikası veriliyor, senim rızkın, geleceğin veriliyor.
    İş adamlarına devletin ormanı madeni barajı dağı verilmiyor. Senin dağın, ormanın, madenin, barajın veriliyor, çocuklarının torunlarının geleceği onlar.

Aaah be abilerim be öyle kütsünüz, öyle ... ne diyeyim kırmadan bilemiyorum ama beni kırıyorsunuz be abicim...

Sadece şu anki durum değil 80 yıldır bu soygun artarak devam ediyor... dedeniz canını verdi bu ülkeyi kurtardı, sömürgecilere ülkenin emeğini her yıl veriyoruz.
    80 yıl önce başladı gazeteler ve satın alınan dini liderler. Şu insanlar kötüdür onlara oy vermeyin, şu insanlar iyidir onlara oy verin diye... 80 yıldır.

jet fadıl 4 kez soyar seni, beşincide yine onu dinlersin...
    Son düzenleme : alicemal; 11-02-2019 saat: 10:44.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bi numara yok. Seçime kadar ki planımı yazmıştım, 100bine gelirse senede takviye yap, 110 bine yaklaşırsa senet azalt.

Tabi her planım ekistra bişey olmayacağı varsayımına dayanıyor. Planı etkileyecek bir gelişme olursa, yeniden analiz ve gerekirse plan değişikliği.

Geçen hazirandan bu yana 1 kez plan değişti. Onun sebebide durup dururken "al papazı ver papazı olayı" nın çıkması sonucu USDnin oplatılması.

Seçime kadar plan belli. Seçime yaklaşırkende duruma göre senetleri satma-azaltma yada devam kararı vereceğim.

Altında yerinde sayıyor. Portfoyumde TR altın var. Ons altın 1300 üstünde tutunuyor. Alışlar çok ancak AVROya karşı USD nin değerlenmesini bahane gösterip düşürmeye çalışıyorlar. Bakalım alanlarmı kazanacak yoksa düşürmeye çalışan yahudilermi. Piyasa kontrolu yahudilerde ancak yapabileceklerinin sınırları var. 40 yıl öncesi gibi değil, artık internet var herkes herşeyi öğreniyor. Öğrenmeye direnenler var onlarda tarihin tozlu sayfalarında kullanılmış ancak kullanıldığını anlayamamış kalabalıklar olarak yerlerini alacaklar.

Tansaş larda kuyruk olmuş.

Ispanak örneği vermiştim. migrosta 700 gram paketlenmişi alış 9.90, satış 12 TL idi. Bugün pazardan 1 kg ıspanak aldım yine 6 TL ye taze güzel ıspanak.
    Pazarcının 3 TL ye halden aldığı ıspanağı, migros 9.90 TL ye almayı başarıyor hemde 700 gramını. Hadi 700 gram değil 1 kg de çünki paketlenmiş, demekki aracıdan almış ona say.

Her neyse. yaw..
    Bu günlerde keyfimi getirecek olay hiç olmuyor.
    @NeAcaipDunya

3. alicemal bey tansaşlar gıda işine bir yaklaşım olarak algılıyorum. ordu hazırlıklarını tamamlamış siyasi talimatı bekliyor gördüğüm. tansaşlar ile birlikte bir sıkıntı olursa çözüme yönelik hazırlık olarak algılıyorum. msb hazırlıkların tamamlandığını siyasileri beklediğini deklare ediyor. siyasiler sıkışmış durumda. çin e laf attılar anında cevap geldi. abd girersen sistemi kapatırım dedi. şimdi ne abd ne çin tarafından bir destek görünmüyor. iran dan soğan gelmeye başlamış tırlarla. bakıyoruz binlerce abd zırhlısı akdenize taşındı. siyasiler seçim öncesi operasyona girilmesinin kendilerine maliyetini görmekte ama anladığım ordu hazırlıkları tamamladığını bugün belirterek orada da bir sıkışma var. abdye yanaşmak istediler olmadı çin e laf attılar olmadı. varlık fonuna ne çin ne abd kurumları borç vermeyeceğini son tahlilde analiz ediyorum.

yenişafak yazarı haftasonu yazısında hemen bugün ordu girmeli şeklinde yazı kaleme aldı. girmezsek 7 ülkenin ordusu geleceğinden bahsetti. tam seçim öncesi öyle bir sıkıştırılma varki böyle bir sıkışma ben hatırlamıyorum.
    orduya talimat verilip suriye ye girmemiz an meselesi mi ? bu sıkışma nerede açılacak ?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    proleter, tayyip erdoğan'ın kararlarında gizli bişey aramamak gerekiyor. Bu adam istanbul belediye başkanıyken, ben istanbulda çalışıyordum.

Adamın herşeyi açık. Gizliyecek kapasitesi yok. Servet yapıyor ve serveti nereden nasıl yaptığıda açık, nerede sakladığıda açık.

15 yıl önce ne yazdıysam bu adam halkkında bugünde aynı şeyi yazacağım. Adamın her hareketi bizim lise ergeni seviyesinde.

Adam bildiğin, lise çağında kalmış. Gelişememiş.

Karşı siyasiler nasıl alt ederiz diye kafa yoruyorlar başaramıyorlar. En büyük sebebi arkada deha aramaları. deha yok, ergen beyin var.

Servete olan açlığını, çok yüksek hatip yeteneği ile birleştirmiş. Yenmek çok kolay. karşısına aynı seviyede çıkacaksın. yani ergen kafasıyla.
    karşısına Einstein'i çıkarsan, bizim nobel ödüllü Fizik çiyi çıkarsan 3 dakkada yenilirler. tayyip kazanır.

Ama BENCE 72 IQ lu, ergen beyinli cübbeliyi çıkar, kapışırlar, belki cübbeli kazanır belki tayyip.

Karşılaşmayı kaz***** jüri belirler. Jürin eğer tavuklardan oluşuyorsa, en çok bağıran kazanır. Jürin eğer akıllı adamlardan oluşuyorsa, tartışmada akıllı olan biri varsa o kazanır.

Bizde jüri kim.?
    vatandaş.
    Bu durumda en çok bağıran, en çok yalan söyleyen kazanır.

Suriye zaten ayak yolu oldu. tayyip girer bunun önemi yok. kahramanlık uydurup seçim kazanmak için girer, birde orada servet yapabileceği bişeyler varsa onun için girer.

Dünyanın çoğunu kontrol eden yahudi ailelerin en öne çıkan söylemleri neler.? Savaş çıkar, para kazan. Kavga çıkar, kaos çıkar para kazan.
    İlk kazandığı paralar, alman prenslerinin savaşı. O savaştan, prensin birinin parası ile çok büyük servet yapmışlar Sonrada aynı sistemle 300 yıldır bir sürü savaş çıkarmışlar ve savaşan 2 taraftanda para kazanmışlar. Savaş yoksa çıkarmışlar.

erdoğan da suriye savaşının ilk yıllarında, kuzey suriyede petrol ticaret yaparak büyük para kazandı. Ben söylemiyorum, putin söylüyor.

Hali ile suriyeye girerse, birinci sebebi seçimlere katkısı olur diye. İkinci sebebide servetini artırabilirmi.? Adamın sinekten yağ çıkarma uzmanı olduğunu fetö nün yayınladığı tape denen teyplerden biliyoruz.

Tansaşlarıda gerçekten ne yapacağını bilemediği için açtırdı. Biri fikir vermiş olmalı, oda yapmış. Adamın kapasitesi yetersiz.
    15 yılda güvendiği şeylerle ülkeyi kalkındıramadığını gördü, şimdi çevresindekiler ne akıl veriyorsa yapıyor. Sonucunu bilmiyor.

Ama hatipliği sayesinde, işe yaramaz kedi gübresi satsa bile çok iyi satıyor. Çünki jüri vatandaş. 80 yılda yahudilerin körelttiği, yanlış yola soktuğu vatandaşlarımız.

Her neyse yaw... kafa yorsakta nafile...

Madem siyasilerin yönettiği trendeyiz. Aşağıda inemiyoruz. O zaman trende hayatı geçirmenin olası yollarını arayacağız. vatandaş oy veriyorsa, yapacak bişey yok. Hoş oyların en az %20 si hile ama akp ye vermese ona benzer başka bir partiye verecek, saadet, mhp, iyi parti, diğer bağnazlar filan.. şimdiden seçiyorlar...
    akp ile abd kölesi olacağız. yok chp kazanırsa eskisi gibi abd sömürgesi olacağız.
    Sistemden mal götüremeyen benim gibi vatandaşlar açısından, kim kazanırsa kazansın yol belli. Çukur.
    Fazla kafa yormanın anlamı yok.

Hoş böyle yazıyorum ama en çok eleştirende benim. valla rahatlamak için yazıyorum. Akıl verir gibi yazıyorum. Onun sebebi alışkanlık. Başka türlü yazmayı bilmiyorum.

Amma bencilim yaw, olayı yine kendime döndürdüm. ego tavanda..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ve dünya ilginçleşti.

Geçen hazirandan beridir UZUN VADE için söylediğim 3 temel şey vardı.
    ons altının yüksemesi lazım demiştim ve sebeplerini yzmıştım. İlk partiyi geçen 22 ekim de 1222 den almış sonra bi kaç kez takviye yapmıştım.

Sonra BIST e 90bin de ucuz demiştim ve sebeplerini yazmıştım. Hazirandan beridir aldığım BIST senetler duruyor. Yıl sonu çıkacaktım çıkamadım plan tutmadı.

dow 2 tepe yapmıştı, üçüncü tepeyi (OBO) ya yapar yada yapmaz aşağı gider yıllarca demiştim. Yaklaşık 6 ay sürecek bir son omuz yapabilir demiştim. 26bin - 26500 aralığında yataya sararsa son omuz gerçekleşiyor demektir. 2019 ortalarında düşüşe geçebilir.

Peki uzun vade tahmini zordur, hoş kısa vadede zordur ya. Uzun vadede arada pek çok önemli olay olabiliyor ve zamanlama tutmayabiliyor.
    BIST de "al papazı ver papazı" olayı ile doların tahminimden önce zıplaması gibi. O sebeple dediğim çıksada zamanlama çok kaydı.

dow dada bu ihtimal belirdi.? Peki son omuzdan sonra aşağı dönmemesi ihtimali ne kadar ve sebep ne olabilir.?

Çok önemli olay, tüm dünyayı ve bizi etkileyebilecek olay. 2008 krizinden sonra dünyaya gemiler dolusu para saçan abd kurumu FED, tüm dünyanın bol ve uzuc paraya boğulmasına sebep olmuştu.

Derken geçen yıldan beridirde saçtığı paraları yavaş yavaş toplamaya başlamıştı. Hem faiz artırıyor, hemde dağıttıklarını parça parça alıyor.
    Derken zorba trump bastırdı ve FED e boyun eğdirmmeye başladı. Şimdi FED, dağıttığı trilyonları daha uzun vadede geri çekme ihtimali belirdi.
    dahada ilginci çekmeme ve faiz artırmama ihtimali belirdi.

Aslında bunun ekonomilere faydası yok. Aptal oyuncağı.
    Dağıtılan tüm paralar, belli kesimlerce stoklandı. Önemli kısmı piyasada değil. Ay büyüklüğünde para bassan dağıtsan, yine aynı kesimlerce stoklanır ve dünyaya faydası olmaz tersine o arada insanlar tembelleşir, obezleşir. Onun üstüne kaymak olarak uyuşturucu serbestisi ve eşcinselliğiğn normalleştirilerek aile kurumlarının yok edilmesini sürüyorlar. Yani seri katil tutup bu ülkeyi yok et desen bunları yapar. Belkide amaç budur insanların çoğunu yok etmek.

Hali ile paranın çoğu YAHUDİLERİN dünyaya yayılmış olan finans sistemi kurumları ve medya kurumları aracılığı ile, yahudi ailelerin depolarına girmiştir. Ne kadar dağıtsan boş.

Önemli olan çalışma alışkanlığı, ve çalışana hakkını verme alışkanlığı.
    ABD ve avrupa, her krizde bol para dağıtarak çalışma alışkanlığından uzaklaşıyor. Hoş abd hiç bir zaman çalışmadı ama avrupa çalışmıştı.

Netçe: FED para çekme işini durdurursa yada tersine dağıtma sürecine girerse, dow da son omuz olmaz yükselişe döner olay. Bu bizede 110 u filan çok kolay geçirtir. Netçede böyle bir durumda benim bu yıl içinde bi yerde senetten faize geçme olayımda erteleebilir. Konuşmak için erken, bekleyip görelim.

Ancak dediğim gibi para dağıtmak çözüm değil, tersine ağrı kesici. Hastalık ilerliyor(tembellik ve tembelliğin sonucu zorbalık. Olmayan Hakkını zorbalıkla istemek) Ne kadar yükselirlerse o kadar tepeden düşerler. Çünki her yıl yeni yetişen nesil çalışmadan aldıkları yardımlarla dahada tembelleşir obezleşir.

Şaşırdığım nokta ise, Geçen yıl kasım ayına kadar avrupa ve asya şahinken. merkel önderliğinde abd ye kafa tutarken. Bozulmaya başlayan ekonomik göstergeler sonucu, birden bire abd ye kuyruk indirmeleri göbeklerini göstermeleri. Gördükçe öğreniyoruz.

Onlar boyun eğdiği için trump dahada zorbalaşıp dahada çok şey isteyecek. Bu dünya açısından iyi bişey. abd, trump denen deli ile ne kadar çok kalırsa o kadar çok obezleşir ve çakılma o kadar şiddetli ve ölümcül olur. dünyada abd zorbalığından kurtulur. Yeni zorbalar yerini alır. Bu tarih boyunca hiç değişmedi.
    Son düzenleme : alicemal; 13-02-2019 saat: 11:35.
    @NeAcaipDunya

6. ülkede faiz harici hiç birşey kazanmak mümkün değil. tüm bilgi birikimimiz think tank gibi akşama kadar fikir üretmemiz karşısında bakıyorum ki hiç birşey kazanamamışım. faizciler paraya para demezken beynimizi yakıyoruz.

ülke geldiği nokta itibariyle tüm ekonomi tüm jeopolitik ve politik tamamen sıkışmış durumdadır.

vatandaş dövize yönelmiş gram hareket etmeyen ekonomi çıkmaza girmiş zararna tansaş ile bişey yaptığını sananlar ve vergi verenlerin parasının çarçur edildiği bir süreç..

imf ile bu can bu tende olduğu sürece anlaşma olmayacak söylemi üzerine kurguladığımızda rahip olayını hemen hatırlıyoruz.

imf programları her zaman develüasyon ile birlikte gelmiştir. acaba diyoruz. yoksa kendi başına bir program mı uygulayacaklar ? peki para nereden gelecek ? cevapsız sorular. rahip sistemini mi uygulayacaklar.

bir çok soru işareti ile birlikte sıkışmışlık içinden çıkılmaz bir yapı ile birlikte hergün oradan oraya savruluyoruz. faiz hariç herkes açız aç modunda.

üstte yazıda çin e çaktığımızı ve çin den borç gelmeyeceğini de analiz ettik. abd ise tam bir pusuda. bizi kuşatmaya devam ediyor.

katar ile fransa anlaşma imzalıyor. katar ablukada. suudiler kara listede. ama faizciler keyfi yerinde..

sahi bu faiz saltanatının faturasını kim ödeyecek ? şık bir gece ansızın devalüasyon ile bu faiz saltanatı kim bilir ?

7. doğu perinçek kul sıkışmayınca HIZIR yetişmez diyip bir yazı kaleme almış bugün.

çok ilginç

https://www.aydinlik.com.tr/kul-siki...ari-subat-2019

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    proleter güzel yazmışsın.

---

Yıllardır sinir olduğum konuyu kısaca yazayım.

Dün Muğla'nın Bodrum ilçesinden akraba aradı, ev alıyor kredi çekmiş halk banktan, faiz 1.88.
    Hani devlet bankalarında faiz 0.99 filandı dedim.?
    O faiz sadece istanbul gibi bazı yerlerde bası proje siteler için veriliyormuş. Her yere değil. O pahalı proje sitelerdede zaten faizi fiyata gömüyorlar. Halkbank sana 0.99 kredi verse bile, inşaat firmasındanda kalan 1.0 faizi alıyor. İnşaat firmasıda bankaya ödediği faiz farkını evin fiyatına ekleyip müşteriden alıyor.

Sıfır "0" faiz diye taksitle satılan tonla ürün var. Hepsinde faizi fiyata gömüyorlar. faizsiz diye bi saçmalıkla ortaya çıkıyorlar.
    Fiyatın içinde faiz olduğunu 2x2=4 hesabını yapabilen herkes biliyor. Ama yüzde sıfır faiz diye on yıllardır reklam yapıp duruyorlar.

Adam diyorki fiyatı 100 TL 48 ay %0 faizle alabilirsin.

Hayır benim nakitim var, fiyatı 100 TL dedin, 100 TLyemi satıyorsun.
    Hepsini verirsen peşin fiyatı 70 TL, ama siz iyi pazarlıkçıya benziyorsunuz pazarlıkla 60 TL yaparım.

Şimdi anlamaya çalışayım. Evin fiyatı ne.?
    100 TL.
    Peşin verirsem.?
    60 TL.
    48 Ay %0 taksit yaparsam.?
    100 TL.

- "Abicim sende 2 fiyat yokmu? Biri 60 TL diğeri 100 TL."
    - "Evet."
    - "60 TL ye peşin satıyorsun. 48 ay taksit yaparsam 40 TL fazladan almıyormusun.?"
    - "Alıyorum."
    - "Peki fazladan aldığın bu 40 TL ne.?"
    - "Faiz."
    - "Peki neden %0 faiz diyorsun o zaman.? Faizi fiyata gömmüşsün."
    - "Sana ne lan hıyar ağası, ben öyle satıyom. Milleti öyle alıştırmışlar. Başta siz naapıyosunuz diyen olmamış, yapmak istemeyenlerde mecburen uymuşlar sisteme. Bi sen dedin nooluyo diye, başka diyen yok. Öküzmüsün sen.?"
    - "hayır keçi"
    - "Keçinin kavurması güzel olur.! Çocuklar mangalı hazırlayın keçi gelmiş. Yakalayın hızlı koşuyo."
    Son düzenleme : alicemal; 14-02-2019 saat: 11:04.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 109/852 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •