Sayfa 381/852 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün USD ye atak gelmedi, BISTin manipulatörüde, geçen viop vade değişiminden beri long da olmalı. BISTin inişine izin vermiyor.

Geçen Vade sonu silkelemeden beridir de ekoTürk deki sarışın her gelene günde bir kaç kere "avrupada satış dalgası başlarsa Türkiye de BIST de ne olur" diye sürüyü paniğe sevkedecek sorular sormuyor.
    Bu ara BISTi destekleyici konuşuyor. Artık ekoTürk manipulatörlerin kanalımı, sarışın hatun mal mı taşıyor, yoksa sarışın hatun ne yaptığının farkında değilmiydi bilinmez. ekoTürk ün fetö kanalı olduğuna inanıyorum, BIST in manipulatörü de fetö grubudur bunada yüksek ihtimal veriyorum.

ekoTürk deki görünen kişiler genelde bir din grubuna bağlı kişiler görünümündeler. Para kazanamadığı halde çok masraflı bir kanalı işletmeleri, abd ye hizmet eden bitcoin programları yapmaları, dünyada farklı ülkelere bağlanıp orada çalışan ekonomist Türklerle konuşmaları. Biliyorsunuz fetö nün dünya ülkelerinde tonla okulu, tonla öğretmeni ve tonla yetiştirip büyüttüğü işe soktuğu öğrencisi var. siyonist abd nin, misyoner robert kolejleri gibi çalışıyorlar. Taktiği onlardan almışlar.

her neyse..

BIST sağlam çıkıyor, hala realizasyon filan gelmedi, bir kaç teknik direncide geçti.

Artık USD yede atak gelmiyor. Düşmesine izin de vermiyorlar. Sanırım bir dahaki MB faiz kararına kadar rahat duracaklar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın dün USD nin EUR karşısında değer kaybetmesi ile yükseldi. USD değer kaybı duraklayınca, ons altında durdu.

Orta vade düşüş kanalında. Üç beş ay daha düşüş kanalında yavaş yavaş inmesi normal olurdu. Ancak abd ve AB para basıp dağıttıkça, düşüşü sınırlanıyor ve orta vade dibi yukarı çıkıyor.

abd yeni 2.2 trilyon çıkarmaya karar verdi, AB ise aralıkta 400 milyar dolar ek tahvil almaya karar verdi.
    faizlerde uzun yıllar düşük kalacak, hali ile para bolluğu devam edecek garantisi verdiler.

Orta vade dip için 1600-1700 aralığını vermiştim. Fakat dağıtılan trilyonlar ve dağıtılacaklarla, faizleri yükseltmeyeceğiz söylemleri ile bu dip yukarı çıkmış olmalı. Bunu pek çok kez yazdım bir daha yazmayayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Enflasyon normal çıktı, yıllık devletin resmi enflasyonu %12, MB politika faizi %10,25.
    Aradaki farkı MBnin kapamasını bekleyeceklerdir. Piyasa bunu isteyecek ve zorlayacak. Tabi ben böyle yazmam, üzerime gelen arabaya değil direk içindeki şoförün gözünün içine bakarım. Piyasa demek benim tarzım değil. Kim bu piyasa.? TR deki yerli ve yabancı bankalar. Piyasa dediğin bu bankaları yöneten vampirler ve sahipleri. Piyasa dersen suçu genele yaymış oluyorsun. Haltı yiyen kim belli. Direk TR deki siyonist bankalar demem gerekiyor. TR bankalarıda onları lider olarak görüp beraber kırk haramileri oluşturuyorlar. Parazitlikte ortaklar. 1 yıl öncesine kadar devlet bankalarıda siyonist bankaların yediği haltı yiyordu, ne zaman tayyip bunların kafasına silah dayadı o zaman bu halk için çalışmaya başladılar. Halada işlem ve hizmet ücretlerinde parazitlik yapıyorlar. Sadece faizde siyonistlerle ayrıştılar.

Bugün hem TR hemde yunanistan aynı yerde navtex ilanını gerçekleştirecek.
    İlan edilen yer bizim bölgede.

Hem bizim gemiler hem yunan gemileri aynı bölgeye girecek. Bizimkiler kesin girerde, yunanlıların yüreği yermi bilmiyorum.
    Dün bu bilgi sebebi ile yabancı korku satışı geldimi.?

Bankalar endeksten çok daha az yükseldi. Sebebi navtex olabilir. Bugün banka endeksi belki holding endeksi kırmızı seyredebilir. navtex de sorun olmadığı anlaşılırsa yeşile dönebilir.

Bugün navtexle ilgili problem çıkmazsa, yeşil kapamamamız için sebep görünmüyor. USD yide rahat bırakmış görünüyorlar.

Günaydın. Oy verecek sayısı hala 4 mü???

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Günaydın. Oy verecek sayısı hala 4 mü???
    Evet.
    Son 1 hafta içinde oylarımı %75 oranında artırdım. Gidişat mükemmele yakın seyrediyor.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evet.
    Son 1 hafta içinde oylarımı %75 oranında artırdım. Gidişat mükemmele yakın seyrediyor.
    Ben çekimserim,uygun bir bakanlık verilirse oyum tabiki size.
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı içerisinde değerlendirilemez yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiye niteliği taşımadığından Yatırımcı profilinize uymayabilir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

7. merhaba bu dax değerlendiren var mı aranınızda

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı, tabiki bakanlık alabilirsin, eğer şartlara uyuyorsan.
    Önce bir kaç elemeden geçmen gerekiyor. Bi kere yaş kriteri var, ikincisi "bu güne kadar ne yaptın emşerim" kriteri var. Kaç popo öptüğüne değil, mesleğinde yaptığın işlere bakılacak. Mesleğin önemli değil, ister teorik fizikçi ol ol, ister sanayide motor tamircisi. Mesleğinde başarın ve getirdiğin yeniliklere bakılacak. yani kafan çalışıyormu, akıllımısın, iyi insanmısın anlamaya çalışılacak.
    Üçüncüsü filan bayağı bir kriter var...
    Az maaşa çok çalışacağız, bakanlık istemezsin.

Amaç kendimiz değiliz, gelecek nesilleri kurtaracağız. Bu nesil, geçmiş nesillerin mirası ile moka batmış durumda,

Sorduğun soruya bakılırsa hiç bir kriteri geçemeyebileceğin akla geliyor. Belki oduna dayanıklılık kriterini geçebilirsin. Birde odunlu yaz kampımız var. Bakan vekil daire başkanı olmak isteyenleri filan odunlu yaz kampında ağırlıyoruz.

---

bayram, burada dax analiz eden bugüne kadar olmadı. Arada ben bir cümle ile yüzeysel değindiğim oluyor. "dax kadar olamadık yaw" diye.

.
    Son düzenleme : alicemal; 07-10-2020 saat: 08:59. Sebep: ---

Sayfa 381/852 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •