Sayfa 26/852 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Hocam orası maalesef bizim KÖYÜN kahvehanesi gibi dedi kodu şu aralar canım sıkıldı bende sizin gibi bişi yakalarmıyım diye sayfaları çeviriyorum boşuna zaman kaybı ....
    Evet, muhabbet kısmı, değerli bilgilerin kaybolmasına sebep oluyor. Onun çözümü yok gibi.

yinede OVP den bayağı bahsedilmiş, bankalara destek filan.

Herhalde bankalara destek gelecek kısmı satın alınıyor gibi. başka mantıklı açıklama göremedim.
    Bankalar destek demek, fakirden alıp zengine vermek demek. Millet biraz daha hafifleyecek, banka üst çalışanları ile, büyük para sahipleri biraz daha semirecek.

Eski film.

İşin kötüsü ise, yabancı banka ağırlığı ortaklıklarla beraber %70 in üstünde. Yani bankaya halkın cebinden koyduğun her devlet yardımının %70 i dışarı kâr payı olarak çıkıyor. Türkiyedeki Hırsıza versen, paranın yurt içinde kalması demek, hırsızın parayı harcayıp millete dağılması demek.
    Ama yurt dışına çıkınca, para tamamen gidiyor.

Her neyse... değiştirme şansımız olmadığına göre, kendimizi korumaya bakacağız.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün USD düştü. Her fırsatta yükselen USD yi ne düşürdü.? 625 ek faiz bile kalıcı düşüş sağlamadı. MB piyasaya VIOB a girdi yine kalıcı düşüş sağlayamadı.?
    Ne düşürdü.?

Görünürde sebebi yoksa. Yarın neyin düşürdüğünü anlarız.

Eğer OVP de, bankalara halkın parasını-vergisini verecek düzenlemeler yapılmışsa.

O zaman anlayacağızki.?

hükümetle damat, bankalarla anlaşmış. Siz dövizi düşürün, bizde size halkın sırtından para verelim.

OVP den sonra bankalara para aktarımı varsa ve USD 6 TL altına düşerse.

Bu adamlar bankalarla paarlık yapmış demektir.

Buda teröristle pazarlık yapmaktan farklı değil.
    Hoş adamlar antrenmanlı, apo ilede az pazarlık yapmadılar, haburda çiçeklerle karşıladılar filan. Bi ara apo ve sürüsüne laf söylemek cesaret isterdi. Bi türkücü var, ona laf söyleyenler zor duruma düşmüşlerdi.

Her neyse... ülke hırsız yuvasına döndü, her yerden saldırıyorlar. banada istanbul ve elazığdan saldıran 2 hırsız var.
    Biri devlet kurumu, alenen şantaj yapıyor, yüzlerce kişiyi haciz ve icra ile tehdit ediyorlar. Diğeri istanbulda bi kooperatif. Kaçak kat çıkıp üstüne yatmışlar, cezayı üyelere ödetiyorlar. Olacak işmi. Katil olmak işten bile değil...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    damadı dinlemeye 1 dakika dayanamadım. Bir insanoğlu nasıl bu kadar yerin dibine girebilir aklım hayalim almıyor.

Milletin suratına bakarak söylediklerine bak.

evrimle açıklayabiliyorum ama katlanması imkansız.

Hep söylerim, böyle bir dünyayı aklı başında bir canlı yaratmış olamaz. Allah bu işi şeytana vermiş olmalı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nihayet damat konuşmasını bitirmiş. Bu herifi ilk defa dinleyecektim, sırıtarak konuştuğunu görünce hemen kapadım TV yi.
    Aynısını gandi bozuntusu kılıçdaroğluda yapıyor.

Kendi tuzları kuru. Ülke batsa onlar yine kral hayatı yaşayacak. O sebeple problemlerden bahsetmeleri ve sahipleniyormuş gibi görünmeleri hepsi sahte.

O sırıtmaları yokmu, "ben sahteyiiim" diye bağırıyor.

Netçede bi halt çıkmadı ama hükümet gibi dibine kadar palavrada sıkmadı. Netçede adam teknik eğitim almış. Halimize gülüyor ama yalanıda bi yerde tutuyor, sınırsız değil.

Konuşma başında ülkenin bu hale gelmesini fetö ye ve gezi olaylarına bağlaması iğrençti.
    20 yılda sıfırdan edindikleri servete bakmaları, ülkenin bu hale nasıl geldiğini açıklamaya yetiyor.

Bankalarlada dün endişemi belirttiğim gibi anlaşma yapmamış herhalde.

BIST açısından yön değiştirici bişey olmadı.

Sanırım biraz yalpaladıktan sonra hafiften çıkmaya başlar. Bu ay içinde USD 6 TL altına inerse, aralık 110bin hedefim tutar.

Tabi dün bankalara ekstra bişey verilecek diye USD düştü BIST çıktı ise. Bugün işler zor.

Baştada söylediğim gibi. Aralığa kadar BIST, sora altın seviyesine bakacağız. Alım için uygun yerlerde ise alırız.
    Son düzenleme : alicemal; 20-09-2018 saat: 16:34.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Programda yapabilecekleri tek şey. Vergileri artırmak.
    Birde ormanlar, göller ve dağlar dan satmadıkları kaldıysa onları satışa çıkarmak.

Köy hikayemi okuyanlar hatırlarmı.
    Köylü ormanı, madeni, gölü, dereyi, merayı verdikten sonra, kendi memleketinde köle durumuna düşüyor. Kendi doğal kaynaklarını kendi elleri ile BEDAVA veriyor ve sonra kendisi para ile faydalanmaya başlıyor.

Aynı KIZILAY gibi.

Kanı bedava veriyorsun ama senin kana ihtiyacın olduğunda sana kızılay para ile satıyor. Sonra TV de bakıyorsun kızılay reklamı. Şu kadar filistine somaliye yardım yaptık. Senin kanın onlarada bedava. Bi tek sen kölesin. Kızılay başkanı TV de çıkıyor, hükümete 100 bin TL ye altından yapılmış rozet takıyor.

Senin kanın yahu. Altına döndü, bazı insansıların cebine girdi.

Eskiden kanı bedava verirdin, kızılayda sana bedava verirdi. O zamanlar azda olsa İNSANDIK.

Şimdi kanını bile ticarete döndürüp ceplerini doldurmak için kullanıyorlar.

Eskiden her fırsatta kızılay a kan verirdim.
    Artık vermiyorum. Sadece eşin dostun ihtiyacı olduğunda hastaneye gidip bizzat ihtiyacı olana veriyorum. Araya kızılayı sokmuyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Daha önce ne yazmıştım. KGF denen bankaların verdiği krediye hazine garantisi verilmesi.

Bu direk hırsızlık. Başka hiç bir şey değil.
    Daha önce yazmıştım. Büyük tüccarsın, hali ile en az bir banka müdürü ile sıkı fıkısındır.
    Git yeni şirket kur, bankadanda 100 milyon dolar kredi çek o müdürden. Artık müdürün imza yetkisi ne kadarsa o kadar. Müdürle anlaş. Müdür krediyi KGF ye soksun. Normalde vermemesi gereken krediyi versin.
    3 ay geçsin şirket battı desin.
    Banka KGF den krediyi alır zararı olmaz. Müdürle 100 milyonu paylaş. 100 milyon kimden çıktı senden benden.

Köy kuralı neydi. Üretimi artırmadan birinin cebine para giriyorsa, o para diğerlerinden çıkıyordur.

KGF olmadan bunu devlet bankalarından zaten yapıyorlardı. Sadece en tepeye kadar bölüşmen gerekir. Önce ayakkabı kutusunu hazırla diyeceksin tepelere. Ama özel yapamıyordu çünki sahibi var, nefes aldırmaz, anında çeker yanına yeni kurulan şirkete 100 milyonda ne diye. Ama devlet bankasının sahibi yok. Aynen futbol takımları gibi yiyen yiyene...

Şimdi banka kredilerini inceleyeceklermiş. Acaba sorunlu kredi ne kadar.?
    Yaw her sene zaten açıklanmıyormu. KGF kredi bilgisinide devlete göndermiyorlarmı.?

Şu bankalar akp döneminde canımızı aldılar doymadılar...

Eğer banka sorunlu kredilerini inceleyeceğiz demişse. Bu BIST açısından iyi, bizim için kötü haber. Banka yöneticilerinin indiragandi ettiği krediler ve hakkaten batık kredileri bi şekilde düzenleyecekler. O düzenlemenin ucu her halukarda bize girecek. BIST de değil HALK a.

Diğer konuda şirketlerin borç yapılandırması.
    Tabi buda bize girecek. Çünki hakedenden daha çok haketmeyen hırsız şirketlere destek çekilecek.
    Neydi. Üretmeden alıyorsan, diğer çoğunluğun cebinden alıyorsundur.

Fakat bu 2 şeyde BIST için olumlu ama halk için olumsuz haber.
    Son düzenleme : alicemal; 21-09-2018 saat: 10:19.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına.

Dünyada teknoloji çok hızlı gelişiyor. Biz ise her zaman olduğu gibi uzaktan seyrediyoruz.

Yapay zekâ aldı başını gitti. Uzun vadede hiç bir meslek kurtulamıyor. Yapay zekâ yı yazan yazılımcılar bile kurtulamıyor. Kod yazan yapay zekâlar var.

Özellikle avukatlık gibi ezbere dayalı işleri, avukatlardan çok daha doğrulukla yapabiliyorlar.

İnanılmaz olan, gözleme ve yoruma dayalı doktorluk mesleği. Testlerde, yapay zekâ yazılımı, uzman doktorlardan daha doğru teşhis koymuş.

Sigorta şirketlerinde, gelen hasarları değerlendirip, ödeme yapılıp yapılmayacağına, yapılacaksa ne kadar yapılacağına karar veren, yüksek maaşlı uzman elemanlar var. Onların yerini yapay zekâ çoktan aldı.

Şoförleri, pilotları saymıyorum, onları zaten herkes biliyor, o konuda organik şoförü() olmayan otonom araçlar hızla her yeri kaplayacak.

Kültürel bilgi yarışması. Çinde yapılıyor ve yapay zekâ kazanıyor. Tabi olay bilgi miktarında değil. Tabi yapay zekâ bilgi yarışmasını kazanması normal. Depola dünyanın bilgisini bilgisayara yarışmayı kazan. Olay öyle değil. Burda önemli olan, yapay zekâ nın soruyu anlaması olayı. Ne kadar hafızanda bilgi taşırsan taşı, sorulan soruyu duyup anlamlandıramazsan, o bilgi bi işe yaramaz. Burada önemli olan, soruları doğru olarak anlamlandırabilmesi. Ondan sonra yanıtı vermesi bilgisayar için kolay olan kısım.

Görme konusunda epey bir yol kat ettiler. İnsanları ayırd edebiliyorlar ve daha ilerisi, mimiklerini anlıyorlar, yaşını cinsiyetini ırk ını ayırd edebiliyorlar. tabi net görürlerse. tahmin konusunda henüz bizden iyi değillerdir çünki biz ortam tahminini yoruma katabiliyoruz. Hanımlar gününde uzaktan hamama giren kişinin cinsiyeti belli değilse, kadındır diyebiliyoruz. Bilgisayar o bağları kurabiliyormu henüz bilmiyorum. İlerde kurabileceği kesin, sıra gelmedi.

Görme işinde çok ilerlediler, şimdi duyduklarını DOĞRU anlamlandırmayıda başarıyorlar.

Hareket kabiliyetleride meşhur ASIMO nun 2 ayak üzerinde denge kontrolunu başarması ile çok gelişti.

BORSA da zaten yapay zekâ lar dans ediyor. Büyük kurumlarda alım satıma insanların karıştığını pek sanmam. özellikle batıda. Onlarda siyasetten çok ekonominin geleceği alım satım kararlarını etkiliyor. Bizde anlamsız etki çok var, robotlar o kadar başarılı olmayabilir. Bizde özel durum çok oluşuyor. Mesela kendi ülkende parasızlıktan intihar edenler, açlıktan ölen bebekler varken, somali ye 8 milyar yardım yaptık diye sevinebiliyoruz. Devlet okulları parasızlıktan kırılırken, özel okullarda öğrenci başına 5bin TL yardım yapıyoruz. Suriyedeki yüzbinlerce asker denen insanlara maaş verebiliyoruz. Böyle rezilliklerimiz var. BIST de uzun vadede yapay zekâ lar, su kaynatabilir.

İşin ilginci ise. Yapay zekâ lara karşı, karşılarında insan varmış gibi çeşitli organizasyonların kurulması.
    Adamın biri yapay zekâ siyahları tanımıyor diye organizasyon kurmuş. IBM firması yapay zekâ ların aldıkları kararları sorgulayan yazılım geliştirmiş filan.

Yapay zekâ lar, sosyal açıdan ve kültürel açıdanda yerlerini almaya başladıklarının ilk sinyallerini verdiler.

İşte milyar dolarlık soru.

Peki yapay zekä yeterince geliştiğinde, herşeyi ile insanla aynımı olacak. İnsanların duyguları, iç güdüleri filan var.

Evet aynı olacak.
    İnsanı fazla abartmayın. İnsanların %80i, gördüklerini, duyduklarını tekrar eder. Yeni bişey yaratmaz. Doğruyu yanlışı bilmez. Birileri bu doğruder, bu yanlış der, onlarda ezberler.
    Yani bilgisayarlardan bir farkı yok insanların %80 ninin. O sebeple yapay zekä ya sahip robotların insandan farkı olmayacak, tersine, yapay zekä lar, daha insan olacak.

Neden daha insan. Çünki bu %80 dediğim insanlar, ezberlerinde olmayan, ilk defa rastladıkları bişeyle karşılaşınca, sapıtıyorlar.

Ya doğru davranışı seçecek, ya yanlış. %50 şansı var.

Ama her seferinde yanlışı seçmeyi başarıyorlar. Robot yazılımlarda hiç olmazsa %50 doğruyu seçme şansı olur.
    Son düzenleme : alicemal; 23-09-2018 saat: 13:52.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada kasiyerleri unuttum. Yapay zekâ en çabuk kasalarda kendini gösterdi.

Kipa, migros, eski tansaş gibi büyük marketlerde kasiyerlerin yanında, insansız kasalarda bir kaç yıldır var.
    Ama yazılımları kötü olduğundan, yeterince faydalı olmadılar. İyi bir yazılımla, şu an o mağazalardaki katlanmak zorunda kaldığımız insan sayısı yarı yarıya düşerdi oda en az.

Son bi kaç yıldır, kasiyer kızlar çok fazla dolandırıcılık yapmaya başladı. Benim başıma en az 3 kez geldi.
    Ürünleri alıyorum, son ürünüde torbaya koyuyorum, bakıyorum tezgahta almadığım bişey daha var. Kız kasadan geçiriyor, düt sesini duyuyorsun. Kız ürünü iptal ediyor. Farketmesen o ürününde parasını ödemiş olacaksın ve fiş te çok ürün olduğu için kontrol etmeyeceksin. Zaten kaçınız fişi kontrol ediyor tüm rakamlar doğrumu diye.

Fişleri daha çok kadınlar kontrol ediyorlar, kasiyer kızlarda bu sebeple, ürün sayısı fazla olan erkeklere yapıyorlardır bu numarayı.

Kasiyer kızlarımızın dolandırıcılık sayısı artmış olmalıki, artık iptalleri kendileri yapamıyorlar. Şefi çağırıyorlar. Benim başıma 3 kez geldi. Üçündede kasiyer kızı suçlamadım çünki aldıkları şey 10 TL yi geçmez ve resmen Trajedi. Yani kızı suçlamaya utanırsın, acınacak durum.

Bu niyette olan kızlar, kasanın çevresine çok fazla ürün yığıyorlar ve farkedersen, karışıklıkta geçmiş olmalı numarası yapıyorlar.
    Maaşı ne yapıyorsun tamamını taksitemi bağladın.? Hoş çok az maaş alıyorlar ya...

Kasiyerler giderse en çok ben sevinirim herhalde. Çok çektim çok, bildiğiniz gibi değil.

Hırsızlıkları değil sorunum, insani davranışlar sergilemeleri çok sinir bozucu.

Mesela sıraya riayet etmezler, senden sonra gelenden sipariş alırlar.
    Garsonlar aralarında muhabbet eder, ihtiyacın olduğunda bakmazlar. Yada tependen ayrılmaz, rahat nefes alamazsın.
    Markette elinde ağır eşya yürürsün kenara çekilmez sen çekilirsin.
    10 eleman muhabbettedir, bişey soracaksındır, soracak kimse bulamazsın.
    Ekmek tezgahında 20 dakka beklersin kimse olmaz, sora şişman kızımız arkadaki odadan çıkar. "Ekmekleri ordamı yapıyorsunuz diye sorarsın." "Yok dışardan geliyor." der. O zaman arkada 20 dakka ne yaptın.? Ya muhabbet ya sigara.
    Masan kirlidir temizlenmez ama 2 garson birden, muhabbetli bi masada yada bol bahşişli masada vakit geçiriyordur, sen hep beklersin.

İşte bu insani sebeplerden, gitsin insanlar gelsin robotlar.

E ülkede onbinlerce genç işsiz kalacak. Sora senin karşına hırsız yada et satan kızlar olarak çıkacaklar.?

Zaten onun kurtuluşu yok. Ülke oraya gidiyor. Rusya yı yahudiler ele geçirdiğinde, rus kızlar tüm dünyaya et satmak için dağıldılar. Bizdede epeydir başladı, hızlanarak artar. Robotlar bu işi hızlandıracak sadece.

Hani nerde ülke bilinci.? Hani ülke bilincine sahiptin.? Gençleri işsiz bıraktın.!!!
    yaw o iş başka bu iş başka. Gençleri ben işsiz bırakmadım, ülke politikaları böyle. Azınlık bir grup, çoğunluğu soyuyor. Bu politika benim eserim değil, temelleri taaaa 80 yıl öncesine dayanıyor.

Bu arada amazon firması kasiyersiz mağaza açmaya bu sene başlamış ve 3 yıl içinde 3000 kasiyersiz mağaza açacakmış.
    süper.
    Kasiyerler işsiz kalmaz, güvenlik görevlisi olsunlar. Hırsız sayısı katlanarak artıyor ülkemizde ve dünyada.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 26/852 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •