Special Days Image
Sayfa 85/852 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bitcoin 3bin dolara yaklaştı. Vay canına 20binden 3 bin. TR de Yüzbinlerce, dünyada kimbilir kaç milyon insanın cebini boşalttılar.

TR de ilk borsa açıldığında milleti hafiflettiler.
    Sonra altın 300 den 2bine çıktı, millet hafifledi.
    En son bitcoin.

Taktik aynı. Önce malı topla, 5-10 kat yükselt. Sonra besleme medyandaki besleme yorumcularınla, ülke yada dünya çapında reklama başla. Her gün haberleri daya, sabah akşam konuşturt. Aylarca gerekirse yıllarca reklam.

O arada ürünün fiyatını yükseltmeye devam et. Malı alıpta ilk para kazanmaya başlayanlar, senin gönüllü pazarlamacın olurlar. Çok büyük bir gönüllü pazarlamacı sürüsü oluşmuştur. Olayın, planın farkında değildir.

Ev kadınları bile almaya başlamışsa, tamamdır, mal dağıtımı başlamıştır. Malı dağıttıktan sonra, ürünü kendi haline bırak. Artık çuvalları doldurmuşsundur..

Aslında küçük tahtadaki manipulatörün sistemi ile aynı. Çap farklı.

tabi toplu hafifletmeleri saydım, çiftlik bank gibi grup hafifletmeleri ayrı.

ÇİN, yanlış hatırlamıyorsam 75 farklı blockChain patenti almış. Kendi zincir parasını yaratıyor. Bizim gibi batı kontrolundeki medyamızın bize dayattığı bitcoin e hemen atlamadılar.

Çin in avantajı ne.? Komik ama çekik gözlü olmaları. Yahudiyi, Çinli diye yutturamazsın, tipi uygun değil. Türk olarak yüzyıllardır yutturdular. Avrupalı olarakta. Çinli olarak not, nada, niet, hayır - yutturamazlar.

Ama tonla çinliyi satın alıp, yine Çini sömürge yapabilirsin. Şu an buna uğraşıyorlar ama Çin devletide satın alınanları asa, asa bitiremiyor. Bakalım yahudi kazanacakmı.?

Kazanırsa, dünyanın umududa bitmiş demektir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ilginç endeksi o kadar kötü veriye ve hükümetin,yerel seçimlerde oy alma amaçlı fıratın doğusuna girecem demesine rağmen...

yaw bu hükümet lafı bile ağır gelmeye başladı... hangi insan artık ihtiyacı olmayan bi kaç milyon para için 80 milyon insanın kaderi ile oynar...???

Hangi "insan" oynar...???

Tabi neden, niye, niçin hepsini biliyorum... 53 yıllık hayatımda gözlemledim, sonra araştırdım öğrendim. Tamamen evrildiğimiz maymunlarla ilgili... Şempanze ve makak dan geliyorsan, çal-çırp, 80 milyon değil 80 trilyon insanı süründür, öldür sorun değil, doğana uygun ne yaptığının bilincinde değilsin. Örnek şu an için ingiliztere-abd, geçmişte önce Moğollar, sora Türkler, sora yahudiler başlıyor hala bitiremediler...
    Os sebeple orangutanlar, dinleri çıkarıp seni yola sokmaya çalışmış ama nafile...

Sinirlerim kaldırmıyor...

her neyse
    yarına sakinleşirim herhalde...

Endeksin düşmemesine şaşırdım, ama zaman, büyükler için sorun değil... Alım satım tahtalarına bakarlar, ne zaman kendileri için uygunsa, o zaman indirmeye veya çıkarmaya karar verirler... Aradaki sürede üç beş orta irilikteki spekülatörün oyuncağı olursun... şu aylarda olduğu gibi...

Os sebeple çelik gibi sinir ve temel analize dayalı uzun vadeli oyun lazım. Bende uzun vade tamamda, çelik gibi sinir mafiş...
    Sinirlerim her an bozulmaya hazır...

Bu gün de acaip moralim sıfırın altında... os sebeple kimseye ağır laf etmemek için kısa keseyim...
    Son düzenleme : alicemal; 18-12-2018 saat: 17:14.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Macar Yazıyı Oku
    Alicemal başkanım bugünkü yazılarını okumaya başlayınca meşhur AVM git o hanımı gör iyi gelir diyecektim emme bugün o gün değil aç bir şişe pek arabesk ci birine benzemiyorsun yinede ferdi Müslüm araya Arif susam karıştırıp geçmişi yad ediver. İyi gelir tecrübeyle sabittir.
    Benden size öğüt düşmez ya geceye hazırlık için kendimi kuruyorum . Saygılar

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet macar abimize ancak vakit bulabildim. Kendisi venüs kullanarak bilinçli bi genç olduğunu gösterdiinden kaale alabilirim. netçede venüs ün sahibide ülkeyi sömürge haline getiren yahudi grubuna dahil olan zorlu ailesi ama onu kavrayabilmek dağ keçisi işi yani benim işim, macardan beklemem, bulgardanda beklemem.
    Züper ezpiri yaptım gene.

Gençken ağır arabeskçiydim tabiki. Netçede ezilmiş gençler kategorisindeyim. Terfi ettim...
    Şu an tüm müzik türlerindeki hüzünlü şarkıları dinliyorum. Bi tek ağır elektrikli müzik aletlerine katlanamıyorum, sanırım heavy metal deniyor.
    Müslüm baba ve mirel methiouuu favorim. Kadında ne soyad var ama 3 kere ezberledim yinede yazamıyorum.

AVM deki bilinçsiz kızıda maalesef kendine getirmiş birileri...

Fekat bugün kızıla boyadığı saçları ile başka bi embesil kızın ilgisine maruz kaldım. Starbaks ta.!!!

Kızıl saçlı kız önce, evli ve bi gözü kör, sol bacağı olmayan 70 yaşındaki adamın karşısına oturup kesmeye ve işmar atmaya başladı. Adam rahatsız olduunu belli edip kalkıp gitti. Kızda bana döndü ve sırıtmaya başladı. Aslında hoş kızdı, tabi bende miyop ve astigmat var uzağı göremediğimden 5 metreden sonra her kız süper görünüyor.

Sanırım kız deli.

Bu demektirki ümit var.
    1 hafta sora yine aynı starbaks tayım bakalım kız hala sağmı yoksa tarihin kirli sayfalarında bir cümle olarak silinip gitmişmi.?

Yaw bu son cümle iyi oldu sanki.? Kaydedip saklasammı.?
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evet macar abimize ancak vakit bulabildim. Kendisi venüs kullanarak bilinçli bi genç olduğunu gösterdiinden kaale alabilirim. netçede venüs ün sahibide ülkeyi sömürge haline getiren yahudi grubuna dahil olan zorlu ailesi ama onu kavrayabilmek dağ keçisi işi yani benim işim, macardan beklemem, bulgardanda beklemem.
    Züper ezpiri yaptım gene.

Gençken ağır arabeskçiydim tabiki. Netçede ezilmiş gençler kategorisindeyim. Terfi ettim...
    Şu an tüm müzik türlerindeki hüzünlü şarkıları dinliyorum. Bi tek ağır elektrikli müzik aletlerine katlanamıyorum, sanırım heavy metal deniyor.
    Müslüm baba ve mirel methiouuu favorim. Kadında ne soyad var ama 3 kere ezberledim yinede yazamıyorum.

AVM deki bilinçsiz kızıda maalesef kendine getirmiş birileri...

Fekat bugün kızıla boyadığı saçları ile başka bi embesil kızın ilgisine maruz kaldım. Starbaks ta.!!!

Kızıl saçlı kız önce, evli ve bi gözü kör, sol bacağı olmayan 70 yaşındaki adamın karşısına oturup kesmeye ve işmar atmaya başladı. Adam rahatsız olduunu belli edip kalkıp gitti. Kızda bana döndü ve sırıtmaya başladı. Aslında hoş kızdı, tabi bende miyop ve astigmat var uzağı göremediğimden 5 metreden sonra her kız süper görünüyor.

Sanırım kız deli.

Bu demektirki ümit var.
    1 hafta sora yine aynı starbaks tayım bakalım kız hala sağmı yoksa tarihin kirli sayfalarında bir cümle olarak silinip gitmişmi.?

Yaw bu son cümle iyi oldu sanki.? Kaydedip saklasammı.?
    Abim lafı dolandırmışsın yok yerli malı, falan filan
    kısaca diyorsun; fakirsen fakir kal )))

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Macar abim, cebindeki paraya değil, çevreye faydalımı zararlımı diye bakarım insanlara.
    Bunu yazmıştım. Yahudiler hariç tabi. Onlar topluca biz üstünüz, tüm dünyayı köle yapacağız dedikleri ve uygulamaya çalıştıkları için. Hepsine zararlı gözü ile bakıyorum.

Şimdi haber okuyayım, borsaya geçeyim... borsa düşmedi şaşırttı... Belkide herkes düşüş beklediğindendir.
    Pozisyonum hala aynı, portfoye elleşmedim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd, petrolu hala düşürmeye çalışıyor. brent 40 USD ye indiğinde rahatlayacaklar. Amaçları kötü tabi. Sadece petrol geliri ile ayakta duran Rusya ve İran ı cezalandırıp, kaynaklarını kesmeye çalışıyorlar.

Tabi bu 2 ülke batılılar gibi obez değil, halkları soyulmaya ve aç gezmeye alışık, isyan nedir bilmezler. Eğer yahudiler parayla besledikleri sırtlanlarına milleti kışkırtmadı ise. düşük cümle oldu ama olsun.
    Petrolun düşmesi, kağıt üstündede olsa bizim ülkeye yarıyor. Petrol bedava olsa bile, petrole verilen para buharlaşıp gider, ülkede kalmaz. Ne ülkeyiz arkadaş. Trajediyi, normal bişey gibi kabullenmişiz... vay vay vay..

Ons altın çıkıyor.
    Normal şartlarda 1500 ün üstünde olmalıydı. Çin, yuan ı, altına dayadığı anda çıkışa geçmeliydi.
    Ama ons altının kontrolu londrada üç beş bankada olduğundan, ne olacağını bende bilmiyorum. NORMAL ŞARTLARDA çıkması lazım. Londralı yahudilerin pozisyonu uygun değilse ne yaparlar bilmiyorum. Os sebeplede altın alın diye bağırmıyorum.

Zaten alınacaksa ons altın alınmalı. TR altın aracı alırsan, USD düştüğünden kazancını alıp gidiyor.

TR de USD de durum karışık.
    MB, 5.40 da vurmaya başlıyor. Hep böyle yaparsa, elinde yüklü USD olanların maliyeti katlanımaz hale geldiğinde satışa geçeceklerdir.

6 ay önceki planımda, USD için ne yazmıştım.?
    Aralıkta, yerel seçimlere yaklaşıldığından USD yükselmeye başlayacak. Seçimler bitene kadar yükselecek.

Ama o zaman durumlar farklıydı. Her yazımda hükümet bi halt yemedi ise diye ekliyordum.
    Al papazı ver papazı ile önce kapıştılar, planlarımın içinde ettiler. Sonra kaşıkçı krizi ilede öpüşüp kucaklaştılar.

USD yi aralıkta yükseltecek olanlar abd ve yurt içindeki dışındaki uşaklarıydı. Bizim şartlandırılmış sürüde olayı takip edip tüy dikiyordu.
    Şimdi suudi ler kucakta, abd ile de öpüştüler. USD yinede yükselirmi.?

Abicim bu şartlar altında nasıl para piyasalarında oynanırki.?
    Biz, hükümetin planlarını ve sanayimizi takip etmeliydik. Takip ettiğimiz şeylere bak.? Böyle olmaz.
    Geleceği nasıl tahmin etmeye çalışıyorum, olcak şey değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Elon Mask tan bahsetmiştim. Sadece elektrik ve otomobile odaklansaydı, batma noktasına gelmeyecekti. Çok saçma sapan şeylere yöneldi. Tünel olayıda bunlardan biri.
    İlk tünelini kendi kullanımlarına açmışlar. Sanırım test amaçlı. Olcak şey değil yani.!!! Millet uzaya gözünü dikmiş, bu otomobilleri tünelden geçireceğim derdinde. Üstelik saçma sapan bir yöntemle.

Hani tünel açma işine gir, ordan kazan. Yarattığı makine, tünelleri hızlı ve ucuza kazıyormuş. Ordan kazan. Yer altı yollar yap işlet.
    Yok... Her neyse ciddiye alınacak adam değil. Şaşırdınız, ama dünyanın geleceğinde bu adam yok. Zaten tipine bakarsan yahudide değil. Hali ile şirketini ya yahudiler tamaaamen ellerine geçirecek, yada batacak.

Ciddiye alabileceğim ekonomi haberi göremedim.

Sadece abd den 3.5 milyar dolarlık patriot alma ihtimali doğmuş.
    Fıratın doğusunda fotoğraf ve video çekme karşılığı ne ödeyeceğimiz belli olmaya başlıyor galiba. s-400 dende vazgeçip bize tazminat ödetirse şaşırmayın.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu sabah, akşamki flaş haber "Suriye'den çekiliyoruz" diyen abd nin, ne demek istediğini anlamaya çalışacağız.

Netçede, obama da Irak tan çıkıyoruz dedi, Suriyeye girdi. Hem Irak ta, hem Suriyede faal haldeler hala.

Görünen oki haber ciddi.
    Çıkıyoruz demeleri tamamen çıkıyoruz anlamına gelmeyecektir. Yüzlerce ve hatta binlerce yıllık planlarını, öyle kolay rafa atamazlar.

Bizim gibi değiller. Biz sahipsiziz. Onların sahibi yahudiler.

1923 de Cumhuriyeti yüzbinlerce şehit vererek kurduk. Aileler altınlarını bağışladı, çalıştı çabaladı.

Ama geldiğimiz yer neresi. ABD nin emriyle kurulup değiştirilen bir sürü tarikat, uydurdukları dinlerle ülkeye hakim oldular. 1923 den 100 yıl sonrasına gün vermişlerdi, büyük ihtimalle 2023 de bişeyler yapma niyetleri vardı.

Tüm planları 2023 üzerineydi. Sanırım Cumhuriyete bişey yapacaklardı. Anlamını bilmiyorum ama tasallut edebilirlerdi.

hükümet kendini, abd gibi görmeye başlayınca, 2023 planı aksadı. tarikatlar mal paylaşımı konusunda kapıştı.

Kapışılan mal neydi. Dedelerimizin kanı, ninelerimizin altınları ile aldığımız bu ülke.

Yahudiler ve yahudilerin kullandığı, ermeniler, rumlar, gürcüler paylaşa paylaşa bitiremediler. Ne ülkeymişiz ama, ye ye bitmiyor.
    Her yıl milyarlarca doları çuvallarla dışarı taşıyorlar.. çalış dur, dipsiz kuyu.

Bi dakka ya konu neydi...

ABD nin kararı ne kadar ciddi ve BIST e etkisi ne olur.? Az daha beni konudan saptırıyordunuz. Neyseki efsaneyim...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 85/852 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •