Sayfa 687/687 İlkİlk ... 187587637677685686687
Arama sonucu : 5494 madde; 5,489 - 5,494 arası.

Konu: PETKM - Petkim

1. Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!

2. Star a ortak olmak için 720 milyon dolarlık borç yükü altına girdi. Bu finansmanı sağlamak için 500 milyon dolarlık tahvil ihraç etti 5,75 faiz ile.

Piyasa bu borç yükünü star dan gelecek kârlar ile Petkim kompanse ediyor mu etmiyor mu ona bakacak .

6 üstüne atar orada endekse bakmadan yatayda kalmaya başlar ise kârlar da güzel gelirse trade kağıdı olmaktan çıkar ve kalıcı bir yükselişten bahsedebiliriz belki.

Bütün bunları sağlasa bile Petkim siyasi risklerden ötürü bir ileri iki geri hareketine devam edebilir .

Ytd

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Pektim' de oluşmaya başlayan formasyon geçen hafta yaşanan fırtınada heba olmuştur. Pazartesi 5.00 seviyelerindeki kanal direncinin üzerine atamazsa (ki zor, kapanış mum barları bunu ihtimal dışında bırakıyor) 4.66 ilk destek olarak görülmelidir. Ben bunun altının 4.33 seviyelerinin görülebileceğini düşünüyorum. Destekler kırıldıkça güncelleme yaparız.

Yukarıda yazdığımız seviyelere kadar geri çekilmedik ve haftalıklara bakınca düşüş kanalı dışına attığımızı görüyoruz. 5.179 100gEHO dır. Aşılırsa hareket 5.38 seviyelerine kadar devam edebilir.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Star a ortak olmak için 720 milyon dolarlık borç yükü altına girdi. Bu finansmanı sağlamak için 500 milyon dolarlık tahvil ihraç etti 5,75 faiz ile.

Piyasa bu borç yükünü star dan gelecek kârlar ile Petkim kompanse ediyor mu etmiyor mu ona bakacak .

6 üstüne atar orada endekse bakmadan yatayda kalmaya başlar ise kârlar da güzel gelirse trade kağıdı olmaktan çıkar ve kalıcı bir yükselişten bahsedebiliriz belki.

Bütün bunları sağlasa bile Petkim siyasi risklerden ötürü bir ileri iki geri hareketine devam edebilir .

Ytd

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Xu30 hissesi endeks giderse gidecek, düşerse düşecek.Kendi dinamikleri ile hareket etmiyor malesef.

Arkadaşlar kizmasinlar bana ama endeks duzeltmelerinde en önde öncü indikatör bu hisseyi takip ediyorum.Starmis rafineriymis navlun yatırım larmis PİYASA DEGERİ ymis bunlar boş isler, bunu ben söylemiyorum hissenin su anki piyasa degeri soyluyor.

Ne zamanki 6 uzerine atar endeksten bağımsız o zaman oldu bu iş deriz.

5.  Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku
    Takas için Eyvallah.
    Son günlerde Icbc ve bugün bcg alımları güçlü. Kısa vade trade olmaz ise, acaba kime virmanlayacak göreceğiz.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Zaur efendi konuşmuş gene, satırbaşları şu şekilde. Başarılı yılla kast ettiği nedir anlarız yakında, oyak son çeyreğe sadece 50 milyon kar demiş, umarım başarılı dediği bu değildir.

"Türkiye sanayisinin vazgeçilmez hammadde üreticisi olan Petkim, yine çok başarılı bir yıl geçirdi. 2019’un ilk aylarında bu başarıyı rakamlarla da açıklayabileceğiz. "
    "2019 yılının ikinci yarısında projeye başlamak gibi bir planımız var. Herhangi bir değişiklik olmazsa da 2022 yılı sonunda tesisimizin faaliyete geçeceğini tahmin ediyoruz. Bu yeni proje için öngördüğümüz yatırım değeri 1.5-2 milyar dolar civarında olacak. BP ile dünya standartlarında bir PTA, P-Ksilen ve aromatik ürünler tesisi kurmak ve işletmek için iş ortaklığı olasılığını değerlendirmeye aldık ve bu kapsamda bir çerçeve anlaşması imzaladık"
    hepimizden şirketin bilançosunun nasıl çıkacağını bilen,socar ın ceo su zaur gahramanov olduğunu düşünüyorum ve bu yorumu önemsedim.orda altı çizilmesi gereken,petkim çok başarılı diyor,yani başarılı veya iyiden çok daha kuvvetli bir vurgulama var.. belkide onu duymak istediğimden olabilir
    bir kaç noktayı belirteyim,ıcb hissede son bir ayda 22 k satış yapmış,yani yaptığı bir alım yok.
    dün önemli olan bcg nin 2m lot kemiksiz almasıydı.bcg bıyıklı yabancılar gibi çalışmaz.genelde emeklilik fonları ve yatırım fonları adına alım yapar ve malı citiye plaseler,genelde kemiksiz alımlarının ardından alıma devam eder,bunu göreceğiz,hissede alıma devam edecekmi? bazende daha az olmakla beraber 1-2 gün içinde geri satar.
    unlu nun alımları çok serttir.petkim genelde almıyordu,bir ara 800 k alımda olunca acaba ne oluyor sert devam edecekmi derken,810 k 5.167 maliyetle alıp 807 k 5.168 maliyetle sattı, genelde göremdiğimiz bir alım satım yaptı,acaba sert alım yapmaya başlamadan önce hisse nasıl olacak diye bir denememi yaptı ? unlunun çin liler için mal aldığı söyleniyor piyasada....

Sayfa 687/687 İlkİlk ... 187587637677685686687

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •