Sayfa 714/1024 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aslında acı reçete işi başladı.Millet farkında değil.Hani bir organı kaybederseniz misal allah korusun tek ayağınız kaybettiniz ,günlerce o organ yerinde sanırsınız ayağınız kaşınır falan,fantom ağrıları olur ))))))))) Millet de bu kur şokunun sonuçlarını 3 ay içinde anlayacak.Şirketler zamları yaptı iş bitti denemez.Millet para olmayınca harcamaları yapmayacak,şirket bilançoları daralacak,devlet vergi toplayamayacak,işsizlik iflaslar başlayacak.İnşaat sektöründe 2 milyon 150 bin kişi çalışıyormuş nisan mayısta 150 bin kişi sektörde işsiz kalmış diye okudum.Sektörde küçülme bu hızla giderse misal 500 bin kişi daha işsiz kalırsa ,inşaatın beslediği onlarca sektör onların aileleri falan yazarken benim içim sıkıldı.Aslında acı reçete işi başladı arkadaşlar.Yakında görürüz ortalığı.
    Bunların hepsi olacak kaçınılmaz son işsiz kalıp alçak sürünmeler çok uzakta değil ben bakmayın oh olsun filan diyorum bazen ama inanın sinirimden diyorum, elimden başka birşey gelmediği için böyle söylüyorum. Hal böyleyken millet dötündeki donu satıp karnını doyuracak günlere bir nefes uzaktayken hala yandaş betoncu dötünü kurtaram işleri var ya işte diyorum umutabi BETER olmadan YETER olmayacak.

2. Bizim memleket domates diyarı gibi bir yer 4 kiloluk salça 25 liradan 50 liraya çıktı.
    Allah'tan bizim bakkal köy yumurtasını hala 70 kuruştan satıyor, o pek zam yapmıyor marketten falan daha ucuz.

3.  Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    2 çeyrek daralmaya tahammül edemeyenlerin 8-10 çeyrek küçülmeye tahammül etmelerini beklemek çok büyük iyimserlik olur...

Bu duruma bizi, yapılan hatalar getirdi, zamanında yapılmayan faiz artışlarının zararlarını hep birlikte yaşadık, geç kalmanın maliyeti hep daha yüksek oluyor..

Tabi faiz artırmak kısa vadeyi kurtarır belki, uzun vadede ise acı reçete şart....

Ya kırk katır ya kırk satır. Bu bağlamda aslında Erdoğan'ın tek olumlu yanı uzun süreli bu resesyon sürecinde kendisini destekleyenlerin ve biat edenlerin ne pahasına olursa olsun kendisini terk etmeme ihtimalinin yüksek olması. Bu da normalde politik olarak gerçekleştirilmesi mümkün olmayan ciddi ve uzun bir resesyonu politik olarak ta mümkün kılıyor. Ayrıca başkanlık sistemi süresinin bilinçli olarak 5 yıllık bir süreyi kapsaması acı reçetenin uygulanma süresi ve dozununun daha önceki yönetim sistemlerine göre daha şiddetli ve uzun olabilmesini sağlıyor. Uzun lafın kısası her musibette bir hayır vardır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Hocam o borç ödenmeyecek rahat olun)))))))))))))Ödenemez zaten.
    Buna inanıyorsanız gemiyi bir an önce güvenli limana demirleyin. Ama ben her şeye rağmen diyorum ki ; O BORÇ s.. ke s.. ke ödenir ödemiyorum desende ödetirler.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aslında acı reçete işi başladı.Millet farkında değil.Hani bir organı kaybederseniz misal allah korusun tek ayağınız kaybettiniz ,günlerce o organ yerinde sanırsınız ayağınız kaşınır falan,fantom ağrıları olur ))))))))) Millet de bu kur şokunun sonuçlarını 3 ay içinde anlayacak.Şirketler zamları yaptı iş bitti denemez.Millet para olmayınca harcamaları yapmayacak,şirket bilançoları daralacak,devlet vergi toplayamayacak,işsizlik iflaslar başlayacak.İnşaat sektöründe 2 milyon 150 bin kişi çalışıyormuş nisan mayısta 150 bin kişi sektörde işsiz kalmış diye okudum.Sektörde küçülme bu hızla giderse misal 500 bin kişi daha işsiz kalırsa ,inşaatın beslediği onlarca sektör onların aileleri falan yazarken benim içim sıkıldı.Aslında acı reçete işi başladı arkadaşlar.Yakında görürüz ortalığı.
    Endişenize katılıyorum.
    Ve işsizliğin artmasına bağlı olarak toplumdaki intihar,cinayet,alkole bağlı hastalıklar ,suç oranları,akıl hastalıkları ,kalp krizleri,disariya göç,bosanma vs gibi istatistikler artar ne yazık ki.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ya kırk katır ya kırk satır. Bu bağlamda aslında Erdoğan'ın tek olumlu yanı uzun süreli bu resesyon sürecinde kendisini destekleyenlerin ve biat edenlerin ne pahasına olursa olsun kendisini terk etmeme ihtimalinin yüksek olması. Bu da normalde politik olarak gerçekleştirilmesi mümkün olmayan ciddi ve uzun bir resesyonu politik olarak ta mümkün kılıyor. Ayrıca başkanlık sistemi süresinin bilinçli olarak 5 yıllık bir süreyi kapsaması acı reçetenin uygulanma süresi ve dozunu daha önceki yönetim sistemlerine göre daha şiddetli ve uzun olabilmesini sağlıyor. Uzun lafın kısası her musibette bir hayır vardır.
    Eğer bunu yaparlarsa mahalli seçimleri kazanmak için büyük hileler yapmak zorunda kalırlar aksi taktirde İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde hiç beklenmeyen biri bile belediye başkanı olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    O borç ödenmediği zaman ülkedeki ihracatçının gelirine haciz koyulabilir. İhracatçıya git ödemeni kendi merkez bankandan al denebilir.

https://eksisozluk.com/entry/77514863
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Ne yapcaz elimizi havaya mı açacaz..kandilleri hazırlayalım mı..

Sayfa 714/1024 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •