Sayfa 817/1024 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yaşar holding'in usd eurobondunun getirisi yıllık %36, Vade 2022. Hayırlısı.
    millet %36 tl getirisi bulsa havada kapar, bu holding dolara bu kadar faiz veriyor...
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bu tablodan

dis borc "dolar faizi %25" sonucuna nasil ulastiginizi ozetlerseniz bizi de aydinlatirsiniz

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Benim anladığım öyle demiyor, diyor ki zaten bu eurobondların vadesi 3-5 yıla dolacak. %20-%25 faizli olanları devlet geri toplasın anapara ödeme tarihinde de böylece dış borç ödemesi ciddi şekilde azalır diyor. Yani tıpkı iş bankasının şu anda borsaya girip çok düşen hisse senedini kendisinin geri satın alması gibi.

Örneğin Halkbank faizi %22'ye kadar çıkmış kendi usd eurobondunu geri satın alırsa diyelim ki 5 yıl sonra 100.000 dolar ana para ödemesi yapacağına efektifte 30.000 dolar ödeme yapar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. bu arada ilginç bir bilgi: banco do brasil bankasınının eurobondu "perpetual". yani sonsuza kadar yıllık %9.62 dolar faizi veriyor... tabii sonsuz demek iflas etmediği sürece demek...

4.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    ne diyorsun yaw sen,herkesin keyfi başka. başlarım yunanada bodrumada.deniz mi istiyorum basar giderim boracay'a,ama şimdi sırası değil. boracay turiste kapalı.
    türk halkının tipik garabet yaklaşımları, kimse iyi eğlenceler demiyor sana ne gittiğim şehirdeki evsiz sayısı
    amerikada bir forumda ben şangaya gidiyorum de, kimse yok orası kalabalık, pis..vs. demez, keyfe kahya dolu

5.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    millet %36 tl getirisi bulsa havada kapar, bu holding dolara bu kadar faiz veriyor...
    Yok aslında holding o faizi vermiyor. Firma belkide %6-7 yıllık kupon faizi ile o eurobondu çıkarttı. Ama 2. elde fiyatı o denli düştü ki efektif olarak yıllık getiri %36'ya kadar fırlamış. 100 nominal ile çıkarılan eurobond 35-40'lı fiyatlara düştüyse normal.....
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    türk halkının tipik garabet yaklaşımları, kimse iyi eğlenceler demiyor sana ne gittiğim şehirdeki evsiz sayısı
    amerikada bir forumda ben şangaya gidiyorum de, kimse yok orası kalabalık, pis..vs. demez, keyfe kahya dolu
    kedi-ciğer ilişkisi, kafa yok ki neden acaba ben kediyim diye düşünme yok. suç hep başkalarında.

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bu arada ilginç bir bilgi: banco de brasil bankasınının eurobondu "perpetual". yani sonsuza kadar yıllık %9.62 dolar faizi veriyor... tabii sonsuz demek iflas etmediği sürece demek...
    Eski Osmanlı tahvilleri de böyleymiş.....

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yok aslında holding o faizi vermiyor. Firma belkide %6-7 yıllık kupon faizi ile o eurobondu çıkarttı. Ama 2. elde fiyatı o denli düştü ki efektif olarak yıllık getiri %36'ya kadar fırlamış. 100 nominal ile çıkarılan eurobond 35-40'lı fiyatlara düştüyse normal.....
    borcu yeni borçla kapatırken vereceği kupon faizi o civarda olacak. demek istediğim o...

Sayfa 817/1024 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •