Sayfa 595/1030 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,753 - 4,760 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu ortamda %36'nın üzerindeki her oranda portföyün %50'sine kadar 6 aylık, %38'in üzerindeki her oranda ise portföyün %40'ı ile yıllık bağlamayı değerlendirebilirdim.

Onun altındaki her oranda ise 32-45 gün arası bağlardım.
    36 depil 26 verirse öpsün boşuna koysun..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

2. İdeoloji artık karın doyurmuyor tüm dünya ekonomileri birbiri ile iç içe girmiş birinin midesi bulandı mı öteki ishal oluyor

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Aynen öyle yapmasi lazım enflasyonun %30 u bulacağı açık ..artık klasik MB ..dayandığı yere kadar dayanıyor dayanamayınca salıyor ..450_625 yaptığı gibi...yine öyle olabilir ama dediğin gibi olmadan kademeli yapmalı..negatif olacak yoksa..enflasyon kolay kolay düşmez daha elektrik gaza bu %20 daha yaparlar akaryakıt keza öyle keza kış geliyor gıda fiyatları daha da pahalanacak ....yıl sonu memur çalışan emekli nerden baksan bu %20 enflasyon farkı doğacak ...bütün bunlar enflasyonun 2019 2.yarisina kadar düşmesini engeller . .politikayı %30 a çekip 2019 hazirana kadarda dusurmemeli o zaman enflasyonu düşürür yoksa 2019 genelinde beklenen %15 lik enflasyonu bile ağustos eylül de geçebilir.
     Alıntı Originally Posted by streneee Yazıyı Oku
    Damat açıklama yapana kadar bende merkezin pozisyon alacağını düşünüyordum. Ama en yükseği görüldü açıklamaları merkezin aksiyonunu engelleyen açıklamalar.Geçen sefer izin çıkmıştı. Bence pas geçmesi yüksek ihtimal artık.

Kimse bu durumu daha da ateşler demesin. Şu ana kadar ki durum bir mecburiyetten değil bir tercih meselesidir. VE idare böyle uygun gördüğü içindir.
    Aslında reel faiz verecek şekilde önden yükleme yapması tam tersine önümüzdeki dönemdeki faizi düşürmek için en verimli yol gibi gözüküyor. Bunu yapmaz ise faizin geçen döngüdeki gibi çok daha fazla yükselme riski var. Şimdi dalga mı geçiyorsun diyeceksiniz ama merkezin 25 Ekim'de faiz arttırmaması ve negatif reel faiz ile 2-3 ay korumasız biçimde devam etmesi tek bir gruba yarar: Eğer varsa faiz lobisine. Evet eğer faizi düşürmek istiyorsak bir şekilde enflasyonun önüne geçip işi şansa bırakmamak lazım.
    Faiz faiz arttırılarak düşürülebilir.
    Ve yine faiz gerekli zamanda faiz arttırılmadığında yükselebilir. Hem de önlem çok daha yüksek ve istenmeyen seviyelere.

Açıkçası ben, %27 politika faizi ile geçirilecek istikrarlı 8-9 ayı, %24 politika faizi ve sonrasında faiz indirme baskısı ile geçecek 6-7 ay ve yüksek döviz kuru volatilitesinin ardından %40'lara fırlaması muhtemel piyasa faizlerine tercih ederim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    36 depil 26 verirse öpsün boşuna koysun..
    Aslında demek istediğim şu %26-29 arası 32-45 gün giderim. Yıllık bileşiği zaten %30-31 civarına gelir. Evet faizlerin düşme riski olabilir ama zaten 1 yıla kadar böyle bir şey olursa döviz de yine topuklayacaktır. O nedenle faizlerin 1 yıl içinde keskin düşeceğini ya da düşürüleceğini düşünseydim zaten döviz alırdım , aylık ya da yıllık mevduata bulaşmazdım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aslında demek istediğim şu %26-29 arası 32-45 gün giderim. Yıllık bileşiği zaten %30-31 civarına gelir. Evet faizlerin düşme riski olabilir ama zaten 1 yıla kadar böyle bir şey olursa döviz de yine topuklayacaktır. O nedenle faizlerin 1 yıl içinde keskin düşeceğini ya da düşürüleceğini düşünseydim zaten döviz alırdım , aylık ya da yıllık mevduata bulaşmazdım.
    Bencede şu an bankaların yerinde olsam 25 altına oran vermezdim.. Bilhassa 100 250 arası kesim 25 altı orana bağlayacağına dolara eğilimi daha yüksek görüyorum çevremde
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

6. Faizlerde 25 bölgesi destek 30 bölgesi direnç olmuş vaziyette..12 ekimde papaz davası olmasaydı bir sonraki fed toplantısına kadar bu bantta gidilirdi..dönüşü 12 isinden önce olanlar için 10 gün o/n gitmek bence en doğru strateji olur papazın salınmayacağını düşünüyorlarsa..

7.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    siber saldırı olayını bana da söylediler. yahu dedim size eft 5 dakkada geldi, sizden aynı bankaya 1 saatre gitti. siber saldırı var diyip durdu. yersen.
    Yersen yemezsen gargara olayı

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

8. Bu döviz öyle bir şeydir ki %24 politika faizine güvenip bir anlık dalgınlığa dahi gelmez.

https://twitter.com/eyvallahdeniz/st...51773189558273

Sayfa 595/1030 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •