Sayfa 606/1030 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir miktar dolarım var. Siz en avantajlı olarak nereden alıp satıyorsunuz? Bankaların al/sat makası biraz açık. Başka bir formül var mı?
    cepteteb ve enpara iyi.. ama aşırı dalgalanmalarda tüm bankalar makası otomatik açacaktır. normal.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Az önce bunu konuşuyordum arkadaşımla o kadar pişman oldum ki aylıkta olduğum için 5,90 seviyelerini kaçırdım bu yüzden. Şimdi 2 aylık faiz almıştık. Haftaya bu hatadan dönme vakti. Bu arada günlük yapanlardan şu an için en iyi oran hangi bankada yazarsanız sevinirim
    O zaman da dolar yükseldi deyip eliniz almaya gitmez. Bu işler bilgiyi gerektirdiği gibi biraz da sağlam psikolojiyi gerektirir. Bu hepimiz için böyle. Buraya yazıyoyoruz ama buna rağmen yine de hata yapıyoruz. Bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Dün Bloomberge çıkan ekonomistlerden bir tek Şeker yatırım ekonomisti olan bir hanım MBnın yine yüksek oranlı bir ön yüklemeli faiz artırımı yapması gerektiğini söyledi.

Diğer yalakaların hepsi "aman faizler zaten çok yüksek, bankalar kredi satamaz kimse kredi alamaz vb" geveleyip durdular. Bu durumda herhalde herkes doların yükselmesine , yeni rekorlar kırmasına razı.

MB artış yapmzsa yine 24 Temmuzda başlayan aynı döngüleri yaşayıp bu kısırdöngüden hiç kurtulamyacağız galiba...
    DOLARI DURDURAMAZSAN enflasyon da 50-70 gibi oranlara çok rahat ulaşır. Pazarda artık hiçbir meyva ve sebzede 5 TL nin altında bir şey satılmıyor. Köylü kadınlar kendi ürettiği ürün olan biber, domatesi 10 TL satılıyorsa bu işten artık çığrından çıkmıştır.

Zabıta ile bu işi çözemezsin. Zaten bu önem bile nasıl çaresiz kalındığını gösteriyor.

Bizim belediye hala ekmeği 75 kuruştan satıyor, ben dahil satıcıya acıyıp poşet parası gibi adlarla daha fazla teklif ediyoruz. Unun tonu 120 den 180 e çıkmışsa, doğalgaza yüzde 37 zam gelmişse bu ekmek nasıl üretilecek, bayilere nasıl dağıtılacak?

Belediyeler ucuz ekmek dağıtmak için zarar ediyorsa bunun faturası yine vergi ile tüm halka çıkmıyor mu?

Faizde aynı hatalar yapılırsa artık 6-8 puanlık artışlar da para etmez.
    Ki zihniyette pek değişme olmayınca deneme-yanılma yöntemine devam edecekler gibi...

Faizde 14 iken emirle getirilen baraj şimdi 25 olmuş. 24 enflasyona (o da şimdilik) sen 24 faiz teklif ediyorsan bu işten hiçbir b_k anlamamışsın demektir.

Reel faizde direnip dolar 10 lu seviyelere gittiğinde ülkede batmayan kaç şirket kalacak merak ediyorum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    cepteteb ve enpara iyi.. ama aşırı dalgalanmalarda tüm bankalar makası otomatik açacaktır. normal.
    Teşekkürler. Her ikisine de baktım. https://dovizborsa.com/banka/ burası ile pek bir farkı yok gibi geldi bana.

5. Bloomberg-HT de sanki kayyum var gibi.
    Yakında adı Bloomberg-HT yerine Bloomberg-A olur.
    FED başkanının çok kötü durumda olan gelişmekte olan ülkelerden kimi kastettiğini bile telaffuz edemiyor Barış....
    Aslında çok acıyorum adama.
    Tiyatro mu yapsın program mı iki arada kalıp duruyor.
    Hele seçilen konuklar Halk TV de iş bulamayacağından yorumları objektif olamıyor.
    Sanki ulusa sesleniş havasında geçiyor programları...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6. 270k türkishbank 27
    Anadolubank 26,10 verdi bugün. 32 güne

7. 29 u 27,5 e çekti hscb, 260k için.

Ilerki donemde hem faizi hem kuru ayni anda yukselisine izin vermezler...birinden birini feda edecekler..buda dolar olacaktir..yani yuksek faiz yerine yuksek kuru tercih edeceklerdir...bununda sinyallerini aliyoruz zaten...kısa vade mevduat yapip faizler dahada yukselecek %40 gelecek vs gibi reisin oldugu yerdeki sehir efsanelerine kanmayin...faiz firsati yalanci bahar gibidir...guneş açar gibi yapar mevduatci yoldaşlar hava ısındı zannedip uzerine ince giyer sonra aniden dolu yağiverir ne oldugunu anlamaz....o bakimdan faiz işi vur-kaç işidir...firsat bir yuksek faizde uzun baglamak her zaman olmasada cogu zaman kazançlidir...herkez %30 faizi gorup gaza gelip daha yukarisi var zanneti bugun durum ortada...kaçani kovalayacaksin..sonrada uzulmeyeceksin...

Chucky..........yeşil parkali bebek

Sayfa 606/1030 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •