Sayfa 288/1030 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    bugün burgan bank genelden aradılar.
    bide ne duyayım size 50bin limitli kredimiz hazır diyolar.
    bende mt hanfendiye siz beni değil ben sizi fonlamak istiyordum dedim.
    oran felan olursa dönün rahatsız edilmek istemem onun haricinde dedim.
    2.9 oranı zar zor söyledi.demkki krediyi verecek kişiyi pek bulamadılar.
    değilse benim gibi sıkı mevduatçıya böle küfür gibi kredi teklifi sumazlardı.
    Geçen yıl toplam miktarın yüzde 75 ine denk gelecek şekilde 8 yıllık 0,99 aylık oranla kredi ile konut aldım.
    Aslında peşin alacak param vardı.
    Ancak ana parayı yüksek getirili mevduata verip taksitlerini ödemeyi tercih ettim ki kredinin taksiti aylık ücretimin 2 katıydı.
    Şu an aynı kredi aynı bankada aylık oran 2,1 olarak veriliyor.
    Kredinin yıllık faizi 11,88 iken ben yıllık net 29 dan gelir elde ediyorum.
    Param yüksek faiz nedeniyle TL olarak erimedi, hatta arttı.
    Tabii tüm ülke gibi biz de dolar bazında servetimizin yarısını kaybettik (şimdilik)
    Ancak şimdi taksitleri aldığım faizin yarısından az miktarla çok rahat ödüyorum.
    Ev bana kaldı.
    Ülkenin kötü yönetmenin de kimisine bu tip sürpriz karları da oluyormuş.

Bu arada konut almadan önce param borsada (halkbankta) 3 yıl esir kaldı ve maliyeti (faiz dahil) kurtardığım gün sattım.
    13,25 ten sattığımda dolar 3,50 nin de altındaydı.
    Halkbank şimdi 6 civarında.
    Yani dolar bazında 1/4 fiyatına gerilemiş.
    Yani parayı pul etmiş.
    Forumdakiler bilir.
    Aylarca elimde olduğu dönemlerde dahil halkbankın kötü bir yatırım olduğu ısrarla yazıyordum.
    Onlar ise benim hisseyi kötülemek için yazdığımı savunuyorlardı.
    TH diye biri aylarca en güzel teknik yabancı verilerle hissenin bulunduğumuz aylarda 20 lere gideceğini (ki dolar bazlı herhalde 40 TL olması gerekiyordu) iddia ediyordu.
    Paraları tamamıyla pul oldu.

İŞTE SİZE MASAL İLE GERÇEK.
    Aklıma şu meşhur "peşin satan ile vereseyi satanın" duvara asılan resimleri geldi.
    Borsadan UZAK DURUN.
    ASLA KAZANAMAZSINIZ.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Mrb.arkadaşlar ben bi kaç gündür burayı okuyorum .çok şey öğrendim sayenizde.iş bankasında fonda vardı param 115 bn tl burada sizlerın yazdığı rakamlara gore nerdeyse bin lira düşğk alıyom onu farkettım.fondan çıktım para piyasa fonuydu.mevduat bakıcam ama işbankası yüzde 18 filan verırız dıyo sormustum .sız bu oranları iyi alıyorsunuz .mesela başka bı bankada hesap acsam teb. Yapıkredı nasıl olur .halkta önceden hesabım var ama o banka ya gitmek istemiyorum bi güven sorunu yaşıyorum nedense.onb fınansta hesabım var o belki güzel oran verirse oraya gececem.ilçede olduğum için değişik banka isimleri filan duyuyorum onlar yok burada.artık yarın bakıcam.bilgiler için teşekkürler ..

3.  Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    bugün burgan bank genelden aradılar....
    tayland'ı mı aradılar sn ozzyken?

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tayland'ı mı aradılar sn ozzyken?
    Kredi ve kredi kartı için aramamaları için öğrenci yazdırabilirsiniz hiç aramazlar

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Mrb.arkadaşlar ben bi kaç gündür burayı okuyorum .çok şey öğrendim sayenizde.iş bankasında fonda vardı param 115 bn tl burada sizlerın yazdığı rakamlara gore nerdeyse bin lira düşğk alıyom onu farkettım.fondan çıktım para piyasa fonuydu.mevduat bakıcam ama işbankası yüzde 18 filan verırız dıyo sormustum .sız bu oranları iyi alıyorsunuz .mesela başka bı bankada hesap acsam teb. Yapıkredı nasıl olur .halkta önceden hesabım var ama o banka ya gitmek istemiyorum bi güven sorunu yaşıyorum nedense.onb fınansta hesabım var o belki güzel oran verirse oraya gececem.ilçede olduğum için değişik banka isimleri filan duyuyorum onlar yok burada.artık yarın bakıcam.bilgiler için teşekkürler ..
    Ykb, is ,ziraat ,garanti bunlari gec endusuk oran bunlarda. Halk ,vakif, qnb ,teb, ak ,şekere sor.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Geçen yıl toplam miktarın yüzde 75 ine denk gelecek şekilde 8 yıllık 0,99 aylık oranla kredi ile konut aldım.
    Aslında peşin alacak param vardı.
    Ancak ana parayı yüksek getirili mevduata verip taksitlerini ödemeyi tercih ettim ki kredinin taksiti aylık ücretimin 2 katıydı.
    Şu an aynı kredi aynı bankada aylık oran 2,1 olarak veriliyor.
    Kredinin yıllık faizi 11,88 iken ben yıllık net 29 dan gelir elde ediyorum.
    Param yüksek faiz nedeniyle TL olarak erimedi, hatta arttı.
    Tabii tüm ülke gibi biz de dolar bazında servetimizin yarısını kaybettik (şimdilik)
    Ancak şimdi taksitleri aldığım faizin yarısından az miktarla çok rahat ödüyorum.
    Ev bana kaldı.
    Ülkenin kötü yönetmenin de kimisine bu tip sürpriz karları da oluyormuş.

Bu arada konut almadan önce param borsada (halkbankta) 3 yıl esir kaldı ve maliyeti (faiz dahil) kurtardığım gün sattım.
    13,25 ten sattığımda dolar 3,50 nin de altındaydı.
    Halkbank şimdi 6 civarında.
    Yani dolar bazında 1/4 fiyatına gerilemiş.
    Yani parayı pul etmiş.
    Forumdakiler bilir.
    Aylarca elimde olduğu dönemlerde dahil halkbankın kötü bir yatırım olduğu ısrarla yazıyordum.
    Onlar ise benim hisseyi kötülemek için yazdığımı savunuyorlardı.
    TH diye biri aylarca en güzel teknik yabancı verilerle hissenin bulunduğumuz aylarda 20 lere gideceğini (ki dolar bazlı herhalde 40 TL olması gerekiyordu) iddia ediyordu.
    Paraları tamamıyla pul oldu.

İŞTE SİZE MASAL İLE GERÇEK.
    Aklıma şu meşhur "peşin satan ile vereseyi satanın" duvara asılan resimleri geldi.
    Borsadan UZAK DURUN.
    ASLA KAZANAMAZSINIZ.
    Borsadan kazanamazsiniz lafiniza katilmiyorum borsadan kazanabilen biri olarak

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Ykb, is ,ziraat ,garanti bunlari gec endusuk oran bunlarda. Halk ,vakif, qnb ,teb, ak ,şekere sor.
    Teşekkür ederim bilgi için.

8. Fiziki dövize alternatif yurtdışında hesap açma hakkında bazı bilgiler. Kasa veya yastık altı yerine böylesi daha güvenli diye düşünüyorum. Buradaki yabancı bankalara soracağım bakalım buradan işlem yapan var mıdır.

https://tr.euronews.com/2018/07/27/a...liyor-musunuz-

Sayfa 288/1030 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •