Sayfa 766/1030 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Buraya halk yıgılmış cok...Beyler 3.5 4den alıcaktınız doları gecti borun pazarı...Şimdi alanın elinde kalır...Mevzuyu kacırdınız..Halk gibi hareket ederseniz cok kaybedersiniz daha...Sürünün tersine gidin.

2.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Bunun olması için ülkeye yabancı sermaye gelmesi gerekir.Ben bunun için hukukun üstünlüğü ,özgür medya,demokrasi,bağımsız merkez bankası,ve iş ehlindemi bunlara bakarım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    hiç birine gerek yok, halkın anasını aglatırsa ve halk cevap vermezse, o para gelir merak etme. Ama yüksek borcun oldugu için yüksek faizle gelir. O yüzden diyoruz ya 5 sene faiz kral olcak.

Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    paylaşımımı bizahmet not alın ben bu senaryoyu 5 kez yaşadım,1 tl olacak demiyorum ben jöle kullanmam saçımı döküyoo

4.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Ukrayna ve Taylan'da bu saydıklarınız olmayabilir ama hatırı sayılır bir abazan kitleyi hesaba katmayı unutuyorsunuz.

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Abazan kitle
    Ekonomiye Değişik bir bakış açısı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Yanılıyorsun sn.mkdmkd
    Ukraynada bu saydıklarının hangisi var yada Taylandda .Bizim paramız erirken adamların parası değer kazanmış .
    Taylandda meclis bile yok fesh etmiş kral ..

Ukrayna ekonomik açıdan bitik durumda ama buna rağmen cari açığı, bütçe açığı ve enflasyon kontrol altında. Paranızın değerine ülkenin genel ekonomik durumu değil bahsettiğim bu 3 gösterge yön verir. Biz bu 3 gösterge açısından Ukrayna'ya kıyasla kötü durumdayız, paramızın da daha kötü bir trend içinde olması çok normal.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by tades Yazıyı Oku
    2019 sonu dolar tahminim 4.50 nedersiniz
    Reis hallederse olur o is.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Doları bozmayanlar pişman olmamışmıdır ? Yüzde 26-30 faiz varken hemde ...

cevap veriyorum: pişman olmadım ve her seviyeden dolar almaya devam ediyorum.

nedenlerini şöyle sıralayayım:

1. dandik para birimleri yüksek faiz verse de bu para birimlerinin ne zaman göçecekleri belli olmaz. amerikadaki ve avrupadakiler kadar huzurlu olmak istiyorum.

2. bu seviyelerden tl alıp faize koymak varken dolarda kalırsan seneye dolar 6 x 1.25 = 7.5 tl olmazsa zarardasın diyenler hem dolar mevduat faizini hem de ülkede o kadar doların olmaması nedeniyle tl'den dolara geçmeye kalkınca dolar/tl'nin en az o seviyelere geleceği gerçeğini unutuyorlar.

3. ülkenin iyi yönetildiğini düşünmüyorum. ayrıca bunca iflas, konkordato, geri dönemeyecek krediler varken bunların ya para basıp kurtarılarak dolar/tl'nin yükselmesine neden olacağını ya da iflas etmelerine izin verilip dış borçların ödenememesi, ülke risk priminin artması ve borçların çevrilmesinde sorun çıkacağı için yine dolar/tl'nin yükselmesine neden olacağını düşünüyorum.

4. elimdekilerin hepsini dolar olarak tutunca bütün yumurtaları aynı sepete koymuş olmuyorum çünkü maaşım tl.

5. dolar yükselince ülkedeki her şeye zam geliyor. aslında fiyatlar tl değil dolar ile belirleniyor. elimde sadece dolar tutarak elimdekilerle alacağım ürün ve hizmet miktarının azalmamasını garanti altına almış oluyorum.

işbu ahval ve şerait içinde hala elinde tl tutan varsa kendilerine iyi şanslar ve hayatta başarılar diliyorum...

Firefox kullanarak laptop bilgisayar aracılığıyla gönderildi.
    Son düzenleme : mdemir; 13-10-2018 saat: 09:32.
    yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Doları bozmayanlar pişman olmamışmıdır ? Yüzde 26-30 faiz varken hemde ...

Ben şahsen full gram altın viopdayim. Doğal olarak usd beni de etkilemektedir ama hiçbir pişmanlıgım yok. Çünkü hayatım boyunca birilerinin emrinde çalışmadan hayatımı idame ettiren rakamdayım. Hatta tam tersine çok mutluyum. Aynı zamanda viop param senin dediğin faizlerden de nemalaniyor. Yani anlayacağın bir taşla iki kuş vuruyorum. Gerçek enflasyonu bilen insan bence ti de kalmamalı, kalırsa da o paranın 2 yıla alım gücü sıfırlanır. Cumhuriyet tarihi boyunca ti parası yüzde 1.5 milyon değer kaybı yaşamıştır. Dünyada da enflasyon artış trendinde ve nakit cekildikce bu rakamlar yıllar geçtikçe çok komik kalacaktır. Artı dolarda olanları ya da benim gibi altında olanları siyasal İslam iktidarı döneminde faiz düşmanlıkları dolayısıyla daha avantajlı duruma getirmektedir. Gerçek enflasyonu görüp güzel kararlar vermeniz dileğiyle.

Sayfa 766/1030 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •