Sayfa 112/201 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon
Arama sonucu : 1608 madde; 889 - 896 arası.

Konu: PRKAB - Türk Prysmian Kablo

1. Spk ya herkes şikayet dilekçesi versin pazarlama ve yönetim gideri adı altında 80 milyon tl 100 milyon tl cebe indiriyorlar oysa karı binde 6 bir de bedelli yapıp 70 milyon extra kasaya koydukları halde

2. Daha önce 2014 te mi nedir ayni olaydan soruşturma ve ceza yemişler bana inanmayan baksın cumhurbaskanligina kadar ,spk ya kadar herkes yazmalı yoksa alırlar paranızı bu kadar net

3. Karlılığa bakın! 9 ayda 1 milyar ciro ama karlılık oranın bin de altı sadece.. Diğer varlıklarının güncel değerinde bilançoya yansıtmama stratejileri de ayrı bşr konu. Hisse rasyolarının aşırı düşük tutulması için her taklayı atıyorlar.. İtalyanlar tam öezarcı çıktı

SPK nın son düzenlemelerinden sonra borsa şirketleri varlıklarının değerini bilançoları güncellendiler hep. Bir şirket daha aşağıdaki bildirimi yapmış’

‘,şirketimizin SPK'ya göre hazırlanan konsolide finansal tablolarında Maddi Duran Varlıklar bölümünde yer alan arsa, arazi ve tesislerin defter değerinin gerçeğe uygun değeri yansıtması için politika değişikliğine gidilerek maddi duran varlıklarda "Yeniden Değerleme Modeli" yönetiminin 30.09.2018 finansal tablolarından itibaren geçerli olmak üzere uygulanmasına karar verilmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Spk ya herkes şikayet dilekçesi versin pazarlama ve yönetim gideri adı altında 80 milyon tl 100 milyon tl cebe indiriyorlar oysa karı binde 6 bir de bedelli yapıp 70 milyon extra kasaya koydukları halde
    Türkiye’ye o kadar yatırım yapmışlar, ama Türkiye’deki şirket yıllardır hiçe yakın karlılık veriyor... Demek ki yönetim giderlerinden kazanmak için o kadar yatırımı yapmışlar. İtalyan üsulü olmalı

5. [QUOTE=1prometheus;2801517]Türkiye’ye o kadar yatırım yapmışlar, ama Türkiye’deki şirket yıllardır hiçe yakın karlılık veriyor... Demek ki yönetim giderlerinden kazanmak için o kadar yatırımı yapmışlar. İtalyan üsulü olmalı[/QUOTE/]
    bu Italian kasarlarina ve onlarin çanak yalayıcısı yerli işbirlikçilerine ithaf olunur
    https://youtu.be/ZniKQYfuENE

Yıllardır bu hisseyi bilir takip ederim. Hep aynı hikayeler düşük karlılık, vergi cezaları, grev, sahte senet davasıyla süründürme sonra o senedi ödemeler merkezi yonetime ödenen lisans paraları saymakla bitmez bu hissede para kazanmak gercekten zor şans işi. Açıkcası yogun hacimle yukarı gitmelerde şansini deneyip gireceksin feyk degilse kazanacaksın feykse sl kullanıp çıkacaksın. Yoksa çok hammallık yaptırırlar burada.

7.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Yıllardır bu hisseyi bilir takip ederim. Hep aynı hikayeler düşük karlılık, vergi cezaları, grev, sahte senet davasıyla süründürme sonra o senedi ödemeler merkezi yonetime ödenen lisans paraları saymakla bitmez bu hissede para kazanmak gercekten zor şans işi. Açıkcası yogun hacimle yukarı gitmelerde şansini deneyip gireceksin feyk degilse kazanacaksın feykse sl kullanıp çıkacaksın. Yoksa çok hammallık yaptırırlar burada.
    Sicilya mafyası icraatları gibi sanki )
    Gerçi bu hisseye ilk bulaştığım zaman ve daha yakın geçmişe kadar Prysmian kablo nun Almanlara ait olduğunu sanıyordum....

8. Kimse yorum yazmıyor diye girmiştim çok yorum yazdınız , ben çıkıyorum şaka şaka zaten bilanço yu berbat şekilde görür görmez sabahına çıktım. Süper bilanço açıklayan şirketler var. Etrafa iyi bakmak lazım. Belki birgün geri dönerim ama bu bilanço ile şimdilik izlemek lazım.

Sayfa 112/201 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •