Sayfa 249/1000 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ekran Alıntısı.jpg

buraya gelip vatan millet naraları atanlar buyrun yeni eseriniz TÜRK ismini kaldırmadıgınız başka şey kaldımı

Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    Ekran Alıntısı.jpg

buraya gelip vatan millet naraları atanlar buyrun yeni eseriniz TÜRK ismini kaldırmadıgınız başka şey kaldımı
    Yok artik kusura bakmayin ama, buna ancak "CUSSS..." denir!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yok artik kusura bakmayin ama, buna ancak "CUSSS..." denir!
    malesef reha bey bugün tanıttılar
    https://www.haberturk.com/yerli-uret...48268-ekonomi#

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ecevit sumsugun tekiydi, Dunya liderimiz oyle mi ama, kodumu oturtur!
    80 lerin sonlarıydı. deniz otobüsünde önümde oturuyordu bülent-rahşan ecevit. iskeleye yanaşınca indiler simitçiden simit alıp yürüyerek gittiler. çok sümsük ve garibanlardı. şükür o günler geride kaldı.. her evde buzdolabı fırın var.

5.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Basit....kabaca %100 devülüasyon yedik... dolayısıyla herşeyimiz yarı fiyata....ben bir ara hesapladım nedemek istediğimi anlayan arkadaşlar veriler verebilir...bu ülkede olması gereken 150 Milyar dolar civarı bir para ortada yok...o gelir bundan 1-3 yıl önceye göre 300 Milyar dolarlık taşınmaz ve şirketleri alır geçer....belkide dolar bu yüzden yükseltilip krizi öteleyip sahada derinleştirilerek mallar ucuzlatılmaya çalışılıyor olabilir....yani kabaca sermaye el değiştiriyor veya değiştirecek
    Nasıl yani ağam. Bu 150 milyarı nasıl buldunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Nasıl yani ağam. Bu 150 milyarı nasıl buldunuz?
    Kabaca bile olsa böyle bir rakamın devletin hiç bir kurumunda olduğunu sanmıyorum. Açıklanan cari açık, dış borç faizi, mbdeki ve bankalardaki döviz miktarı ile hesaplanabilecek birşey değil bu. O hesaplarda görülemeyecek çok büyük yekün tutacak kalemler var.

Yastık altı dövizi bilmek lazım
    16 yılda eğitim için yurt dışına çıkan dövizi bilmek lazım.
    16 yılda tatil için yurt dışına çıkan dövizi bilmek lazım.
    16 yılda kumar için yurt dışına çıkan dövizi bilmek lazım.
    Şirketlerin yurt dışındaki yatırım ve döviz miktarlarını hesaba katmak lazım.
    Bireylerin 16 yılda yurt dışında aldığı gayrimenkul, ticari işletme vb için çıkardığı dövizi bilmek lazım.
    Bireylerin yurt dışı finans piyasalarındaki yatırımlarını bilmek lazım.

Tabi 2001 de döviz sıfır değildi bu ülkede. O zamanın rakamlarını bilmek hesaba katmak lazım.

Evet birileri yurt dışına döviz çıkarmıştır son zamanda çok dillendiriliyor. Ama bunun net miktarı nedir, likit midir, artık orada yatırım haline dönüşmüş müdür, geri gelir mi, gelirse kalır mı bilmiyoruz.

Net hata noksan kalemlerinde kaynağı belirsiz döviz girişleri gözüküyor zaten. Seçimler öncesi artan miktarlar var hep. Sonra bu para ne oluyor sistemde kalıyor mu yine çıkıyor mu bilmek güç.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Ben bu Hollywood'u anlamıyorum.İlk Titanic filmini 1929 da çekmişler,sonra 1953 de yine çekmişler,1997 de tekrar,yetmemiş 2012 de bir kez daha çekmişler.Senaryo sıkıntısı var adamlarda.Copy paste yapmak kolaylarına geliyor demek ki.

https://www.youtube.com/watch?v=sfB9jiOGHKA
    nasilolsa seyredecek milyarlarca enayi var

Dusunebiliyormusun oyle insanlar varki para veriyor bir de ustune zamanini ekran karsisinda yalan dolan dinleyerek geciriyor

sigara icmek gibi birsey bu. Zehiri parayla aliyorsun gibi

Ahmetg Guest
    kasada para kalmayinca naapacak hukumet?

Astım ve KOAH hastalarının raporlu ilaçlarından kutu başına 14 ila 20 lira arasında fiyat farkı ödemesi çıkmaya başladı. Raporlu olmalarına rağmen üç kutu ilaç için 55 lira fark istenmesi hastaları zor durumda bıraktı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9-...gduru-40961804

Sayfa 249/1000 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •