Sayfa 408/1000 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    8 li tuvalet kağıdı 16 lira o zaman bir rulo 2 lira...yani usd/rulo ne olur 3.3 .
    Döviz paritelerinin arasına bunuda yazalım bundan sonra.
    Eminim birinci sıraya yerlesecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün bir açıklama yapılmıştı, Perşembe anlaşma imzalanacakmış. Ama bu da Pompeo'nun açıklamasındaki olasılık gibi kesinleşmemiş bir duruma karşı önceden elini güçlendirmek için yapılmış bir hamleyse onu bilemem.

Bunu detaylıca bankacılık konusunda uzman sn jondowes'a da sormak uygun olabilir.

Benim amatörce tahminim , eğer bu sendikasyonu yenileyemez ise, 1 milyar doları iç kaynaklarından ödemek zorunda kalır. Bunu kısa vadeli olarak yapabilmesi imkansız değil. Ancak bu sermaye rasyosunu kısa süre içerisinde bozacağından *bedelli* sermaye artışına gitmek zorunda kalabilir.

Ayrıca sn. human seni daha çok bu başlıkta görmek isterim.
    bu başlığı sürekli okuyorum....Ama yorum yapmıyorum pek sn. rxpu....daha fazla yazmaya çalışırım.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bu başlığı sürekli okuyorum....Ama yorum yapmıyorum pek sn. rxpu....daha fazla yazmaya çalışırım.
    Eyvallah, GARAN hissesinde keyfin yerinde mi?.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Eyvallah, GARAN hissesinde keyfin yerinde mi?.
    elimde çokta yoktu...daha çok isc ydi....onuda 4,24 den geçen günlerde sattım trkcm dayım..

Bloomberght (twitter izleyicisi): Rahip salınır döviz rahatlarsa biz esnaflar olarak kiliseye bile gitmeye razı oluruz.
    Papaz bırakılınca kiliseye gidecek esnaf orada günah çıkarmayı ihmal etmesin.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    papazi sünnet edelim öyle gitsin
    Çok pahalıya patlamaz mı?

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    elimde çokta yoktu...daha çok isc ydi....onuda 4,24 den geçen günlerde sattım trkcm dayım..
    Sendikasyon tabii ki yenilenir ama borç verenlerin alışılmışın dışında ciddi yüksek bir faizde direttiklerini tahmin ediyorum. Perşembe göreceğiz. Bu bankalar genelde bu sendikasyonu alıp içerideki TL krediyi fonlamak için bir de swaplıyorlar. Misal swap faizi %32 olsa , sendikasyonun döviz faizi de %11'lerde dengelense, maliyet %43'ün üzerine çıkar. Banka ne kadardan kredi verecekte %43 maliyeti çıkartacak?. O noktada bir sıkıntı oluşabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Sendikasyon tabii ki yenilenir ama borç verenlerin alışılmışın dışında ciddi yüksek bir faizde direttiklerini tahmin ediyorum. Perşembe göreceğiz. Bu bankalar genelde bu sendikasyonu alıp içerideki TL'yi fonlamak için bir de swaplıyorlar. Misal swap faizi %32 olsa , sendikasyonun döviz faizi de %11'lerde dengelense, maliyet %43'ün üzerine çıkar. Banka ne kadardan kredi verecekte %43 maliyeti çıkartacak?. O noktada bir sıkıntı oluşabilir.
    bende aynı şeyleri düşünüyordum.....Şimdi perşembe sorun çıkmasa bile ilerde doğacak ciddi sıkıntının habercisi olabilir.....Yapılandırmaların hızlanarak devam edeceğini düşünürsek kasımdan sonra marta kadar yabancıların bankalardan beklentileri üst düeye çıkacak....Kreditörler böyle köşeye sıkışan bankacılık sektörünü çok severler...Libor+ faizler zirve yapabilir.....Bakalım sektör nasıl altından kalkacak ?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yargı bağımsıdır
    ülkede bölücü faaliyyet bulunan casusluk yapan adamın salınması mümkün değildir
    rahip en ağır suçalrdan birini işlemiştir aleyhine gizli tanıklar vardır. aleyhine deliller vardır
    Çok büyük laflar bunlar...ama nerede o devirler...mangal gibi yürek lazım...

Ama şahsi olarak ben casus takaslarına karşı değilim... karşılığında alınan kim yada ne?...olacak....beni tek tatmin edecek Türkiye'nin ABD tarafından yeni Çin yada G.Kore seçilmesi olabilir...o da bir rahip bukadar edermi...Feto muhabbetinden sonra ABD ye ne kadar güvenilebilir....🤔

Sayfa 408/1000 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •