Sayfa 171/1000 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hım bence bu olmadı sn tengri.Temel 4 yatırım enstrumanı var.Döviz,emlak,faiz,borsa.Bunların illa 3 ü gümleyecek biri çıkacak diye bir kural var mı.Misal hem borsa hem emlak uzun süre kazandırdı .Bu ikisini seçenlerin kıçı ayrı ,başı ayrı oynamış mı olurlar ))))))))))Şimdi de faiz ve döviz zamanı.Ben altıncıyım o ayrı tabi))))))
    Söylediklerimin tam anlaşılmayacağın,böyle bir itiraz gelebileceğini tahmin etmiştim...
    Portföy yapmaktan,yatırım araçlarının çeşitlendirilmesine itirazım yok...
    Ama gönderimdeki "birbirine rakip" yatırım araçlarında bahsettiğim dikkatlerden kaçmamalıdır...
    Birde kaçımız burda portföy yapıyor ki ?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şimdi de faiz ve döviz zamanı.Ben altıncıyım o ayrı tabi))))))
    Evet ikisi de bu aralar iyi kazandırıyor ama hem faizi,hemde doları aynı anda savunmayı doğru bulmuyorum...
    Çünkü bunlar birbirinin rakibi yatırım araçlarıdır (değil mi?)

saygılar/başarılar

Şimdi bence olay şurda düğümleniyor.Misal labratuvar sonuçları yanlışsa hastalığa doğru tanı konup tedavi yapılamaz.Bizim enflasyon açıklanandan çok yüksek.Resmi kurumlar düşük gösteriyor.Gavurda bunu biliyor.Reel faiz denince enflasyona göre hesaplandığı için,reel faiz hesabımız yanlış.Aslında TL ye reel faiz falan yok,vatandaş ta bunu görüyor,gavurlar da ,e ne oluyor herkes faizi sallamayıp dövize saldırıyor.Ekonomiden anlayan arkadaşlar,yanlış mı bu düşünce ne dersiniz.

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Evet ikisi de bu aralar iyi kazandırıyor ama hem faizi,hemde doları aynı anda savunmayı doğru bulmuyorum...
    Çünkü bunlar birbirinin rakibi yatırım araçlarıdır (değil mi?)

saygılar/başarılar
    Valla doksanlı yıllarda değildi,dönemsel olarak faizden baya para kazanılırdı,takiben mini bir deveulasyon döviz faizi yakalardı,kardeş kardeş giderlerdi yani ))))))))

Söylediklerimin tam anlaşılmayacağın,böyle bir itiraz gelebileceğini tahmin etmiştim...
    Portföy yapmaktan,yatırım araçlarının çeşitlendirilmesine itirazım yok...
    Ama gönderimdeki "birbirine rakip" yatırım araçlarında bahsettiğim dikkatlerden kaçmamalıdır...
    Birde kaçımız burda portföy yapıyor ki ?

saygılar/başarılar
    Valla hakiki enflasyon açıklanıp 90 lı yılların faizleri dönse ki bence yakındır o yıllara dönmemiz,faizde ciddi ciddi düşünülür tabi.Önemli olan para kazanmak reel olarak zarar etmemek.

6. Farzı misal PPK toplantısının ertesi günü paramı TL mevduatta ">%20" üzerinden bağladım
    Bir yılda kazanacağım para %2x
    Ama dolarda son düşüş de doğru yerden alanlar o günden bugüne sadece 1 hafta da%6-7-8 kazandılar...
    Tl mevduatçıların 1 yılda kazanacağı paranın %30 nu bir hafta da kazandılar
    1 yıl sonunda dolarcıların ne kadar daha kazanacaklarını Allah bilir...

Şimdi bu iki yatırım aracı birbirine rakip
    İkisini aynı aynda savunamazsın
    Birinden birini savunacaksın...

saygılar/başarılar

Farzı misal PPK toplantısının ertesi günü paramı TL mevduatta ">%20" üzerinden bağladım
    Bir yılda kazanacağım para %2x
    Ama dolarda son düşüş de doğru yerden alanlar o günden bugüne sadece 1 hafta %6-7-8 kazandılar...
    Tl mevduatçıların 1 yılda kazanacağı paranın %30 nu bir hafta da kazandılar

Şimdi bu iki yatırım aracı birbirine rakip
    İkisini aynı aynda savunamazsın
    Birinden birini savunacaksın...

saygılar/başarılar
    Valla hakiki enflasyon yüzde 40 ver yüzde 50 faizi dönelim tl ye.Bu rakamlar uçuk gelebilir arkadaşlara 90 lı yıllarda resmen böyleydi rakamlar.

Dolar 1 haftada yüzde 6 nasıl kazandırdı ,millet enflasyona bakıyor aylık yüzde 2 faize bakıyor git işine diyor.Dolar alıyor.

Sayfa 171/1000 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •