Sayfa 181/1000 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Biras şarap yapayım didim,kilosu altı lireden üzüm alıp,şarap yapmak işime gelmedi..

Köpek öldürene devam..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

2.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    doğru bildiklerini ters yüz edip kimseyi üzmek istemem ama şunu yazayım:

bu ışıkların nedeni gece vakti sokakları şehirleri falan aydınlatmak değil. bu aydınlık, kapitalist sistemin insanları mümkün olduğunda çok çalıştırmasının yan etkisinden başka bir şey değildir.

eğer gecelerin de aydınlık olması isteniyorsa, bunu yapmak için milyarlarca ampül üretip şehirleri bunlarla donatıp bunları yakacak elektriği üretip, dağıtıp bütün bu sistemi idame etmek yerine, dünyanın yörüngesine güneş ışığını dünyanın gece kısmını aydınlatacak şekilde yansıtacak yeterli büyüklükte aynalar yerleştirmek yeterli olurdu.

ama yazdığım gibi maksat aydınlatma yapmak değil insanları eşşek gibi çalıştırmaktır. ama insanların layık olduğu ve kendilerini en mutlu hissetlikleri sistem kapitalizmdir. bu sistem insanların genel zeka seviyesine en uyumlu sistemdir...

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    doğru bildiklerini ters yüz edip kimseyi üzmek istemem ama şunu yazayım:

bu ışıkların nedeni gece vakti sokakları şehirleri falan aydınlatmak değil. bu aydınlık, kapitalist sistemin insanları mümkün olduğunda çok çalıştırmasının yan etkisinden başka bir şey değildir.

eğer gecelerin de aydınlık olması isteniyorsa, bunu yapmak için milyarlarca ampül üretip şehirleri bunlarla donatıp bunları yakacak elektriği üretip, dağıtıp bütün bu sistemi idame etmek yerine, dünyanın yörüngesine güneş ışığını dünyanın gece kısmını aydınlatacak şekilde yansıtacak yeterli büyüklükte aynalar yerleştirmek yeterli olurdu.

ama yazdığım gibi maksat aydınlatma yapmak değil insanları eşşek gibi çalıştırmaktır. ama insanların layık olduğu ve kendilerini en mutlu hissetlikleri sistem kapitalizmdir. bu sistem insanların genel zeka seviyesine en uyumlu sistemdir...
    Matrix Filminde de Ajan Smith te buna benzer birşey söylemişti "İlk Matrix te insanlara çok güzel bir dünya yaratmıştır,ama denekler ölmeye başladı,bizde şimdiki dünyayı yarattık ve en verimli hale geldiniz" diye...pek etkilendiğim bir repliktir...Birde bize dünyada benzer tek canlının 'Virüs " ler olduğu benzetmeside çarpıcıydı...

4.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    gerçek enflasyon için gerçek market fiyatları karşılaştırılmış; https://www.youtube.com/watch?v=XYFQ...ature=youtu.be

Prof.Steve Hanke'nin verdiği enflasyon rakamları doğru gibi; https://twitter.com/steve_hanke/stat...96158431240192
    Böyle videoların varlığından haberdar olmamı sağladığınız için tşk ederim...
    Başlığa faydalı katkılarınız devamını bekliyorum....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Millet OVP nin tırt olduğunu bildiğinden dolara saldırıyor.Gene normal düzene döneriz yakında.Yani her yol mokoko dünyası.
    Sayın Hakem,bu ovp dedikleri şey fiziki bir kavram olmadığına,sadece söylem olduğuna ve bu saatten sonra icraat dikkate alınacağına göre,şahsınızda değil ama bu ovp ye çok fazla anlam yüklenildiğini düşünüyorum

Ne açıklanırsa açıklansın,uygulama farklı olduğu sürece,sıkıntı devam edecektir diye düşünüyorum.

6. Afiyet olsun,para satmak isteyene bol fayiz..

Dandik yatırımcıya mama yok..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

7.  Alıntı Originally Posted by C.ÜNLÜ Yazıyı Oku

Afiyet olsun,para satmak isteyene bol fayiz..

Dandik yatırımcıya mama yok..
    Bu bononun hiç bir şansı yok bence, nitelikli yatırımcılar bugün bankalardan zaten %29.75 ile devlet garantili mevduat bağladılar. Ayrıca bu bonoların stopajı %10 olmalı , mevduatta stopaj şu an %3-5 arası neti %29.75 mevduat faizi ile belki başa baş bile gelmiyordur.Ben niye bu riske gireyim ki?. Yarın öbür gün ödeyemiyorum konkordato ilan ettim dese millet ne halt edecek?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by C.ÜNLÜ Yazıyı Oku
    Biras şarap yapayım didim,kilosu altı lireden üzüm alıp,şarap yapmak işime gelmedi..

Köpek öldürene devam..
    foruma yazsaydiniz ben 3 liradan verirdim uzumu....

Sayfa 181/1000 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •