Sayfa 220/1000 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Kufure hakarete tepkini ver haklisin diyim benim esek lafina tepkim gel yuzume sole demek oldu, napmami bekliosun cocuk gibi sensin esek mi diyim

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ya buraya gelip doalrcılara girdi türünde muhabbet yaaparsan ayak sayını sayan çok adam bulursun
    ben şura mezunuyum dersen burada nerelerden mezun kaç tane adam bulursun karşında hepside seni cebinde sümüklü mendil diye bile taşımazlar.
    telefonunu ver erlkeksen adresini yaz konumuzu at gibi lise2-3 deki ergenler gibi muhabbete gidersen kimse seni iplamez çift yumurta geçerler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

investing.com - Eylül ayına 6,50 seviyesi yakınlarında başlayan USD/TRY kuru, yüksek enflasyon verisinin ardından TCMB'nin parasal sıkılaşma mesajı vermesi ile düşüşe geçti. PPK toplantısı öncesinde 6,31 seviyesine gerileyen kur, Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merkez bankasının enflasyon hedefini tutturamaması ve faizlerin yüksek oluşunu eleştirdi. Erdoğan'ın açıklamaları ile gün içinde 6,55 üzerine yükselen kur TCMB'nin 625 bp faiz artışı yapması ile 6,01 seviyesine geriledi.

TCMB'nin beklenti üzerindeki hamlesine olumlu tepki veren piyasalarda TL tarafında değerlenme yaşandı, ancak gerek Cumhurbaşkanı'nın faiz artışını eleştirmesi gerekse küresel risklerin artması ile kur tekrar 6,40 üzerine atak gösterdi.

ABD ve Çin arasındaki ek vergi yaptırımlarının devam etmesi ve ABD'nin yeni ürünlere kota koyması sonrasında piyasalar Çin'in yuan üzerinde bir hamle ile tepki vermesini bekliyordu, ancak Çin yuanı devalüe etmeyeceklerini açıkladı. Bu açıklama sonrasında piyasalarda gelişen ülke varlıklarına tekrar talep olması ile satışlar azaldı.

Gelişen ülke paralarının yükselmesinden de destek alan TL, yarın açıklanacak OVP öncesinde kazançlarını genişletti. Lira, dolar karşısında %2 değer kazanarak en iyi performansı gösteren gelişen ülke parası olurken frank karşısında %2,5 ve euro karşısında da %2 değer kazandı.

USD/TRY kuru gün başında 6,40 üzerine yükseldi ve alıcılı fiyatlandı, ancak günün devamında rand, ruble, peso ve real gibi kırılgan paraların da dolar karşısında yükselmesinin desteğiyle TL kayıplarını sildi. Son saat itibariyle USD/TRY kuru %2 düşüşle 6,25 seviyesine EUR/TRY %2 kayıpla 7,30 ve CHF/TRY %2,5 kayıpla 6,45 seviyesine gerilerken BIST 100 %1 üzerinde kazançla 95,900 puana çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yarın 3 yıllık yol haritası olan OVP'yi açıklayacak ve hükümetin enflasyon,büyüme,cari açık gibi önemli alanlarda reformlara gitmesi bekleniyor.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Bak CPA kardeş yanlış yapan yanlışta ısrar ediyorsa kaçmak lazım. Akp denen parti kalmadı 2011 kadar beni de kandırdılar. Ben 1994 yetel seçimler de refah partisi müşahidiydim. Nereden nerelere geldikleri ve önemlisi nasıl geldikleri malum. Düşün öyle bir hale geldi ki ülke suçlu ya suçunu söylemek suç olmuş sen geçmişten doğruluk payı olmakla beraber örnekler veriyorsun. Ama ülkenin halini görmüyorsun. Yapma bu kadar. Dün bir tipik akpliye uçak mevzusunu açınca sinirlendi bana verilen parayı gördüm mü oradamıydın falan dedi.ben görmeden imanmam dedi. Aklınca delil istiyor. Oo dedim. Sen müslümansın değil mi. Evet dedi sen Allah ı peygamberi gördün mü? Tık yok. Ya bu kadar da olmaz yazıktır ayıptır günahtır.
    Uçak beleş bile olsa bu seviyede kabul etmek onursuzluktur/ahlaksızlıktır. Gereği yoktur...İsraftır...İsraf islamda günahtır.

Artı bu kadar kriz ortamında halkın güvenini sarsar...Balık baştan kokar...Halkı ikna edemezsin hiç bir şeye...

12 adet uçak var filoda

5. Ben haksret etmedikce bana hakaret edilemez edildikten sonra benim yazdiklarim haktir.

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bak CPA...

Sana akıl vermek belki de bana düşmez.

Ama ...

Buraya yazdığın yazılarında geldiğin noktaya bir bak...

En son yazın ise resmen bir felaket...

Sokak ağzıyla tehdit...

Yakıştı mı?

Yakıştı dersen...

CPA lakabını kendine layık görmüşsün.

Eğer harfleri rastgele yanyana getirmediysen...

Bu konuda diploman var mı bilmem ama mesleği biraz bilirim.

Bir çok mevzuat yanında, ahlaklı da olmak lazım.

Kolay değildir hani...

Ben şahsen yakıştıramadım.

İddia ettiğin bu eğitime ve de mesleğe...

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Uçak beleş bile olsa bu seviyede kabul etmek onursuzluktur. Gereği yoktur...İsraftır...İsraf islamda günahtır.

Artı bu kadar kriz ortamında halkın güvenini sarsar...Balık baştan kokar...Halkı ikna edemezsin hiç bir şeye...
    Ucak bagislamasi da ulkenin itibarini zedeledi bence, bedavaci miyiz biz?

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

TİCARET BAKANI PEKCAN: FİYAT ARTIŞLARIYLA İLGİLİ 2 HAFTADA 18 BİN BAŞVURU OLDU
    bu 18.000 kişi kimi kime şikayet ediyor acaba nasıl bir sonuç bekliyor merak ettim

Sayfa 220/1000 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •