Sayfa 247/1000 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    94 ve 2001'de devlet borçluydu, özel sektör döviz borcu çok çok azdı. Şimdi tam tersi. Sorun şu ki 94 ve 2001 yılında bu nedenle yüklü bir devalüasyon yaparak sistemi rayına oturtmak mümkündü. Şimdi böyle bir şey mümkün değil. Devalüasyon yaptıkça sorun daha da büyüyor. Tam bir domuz bağı. Kesip atacak bir çıkış yolu da yok. Ana sorun burada.
    Tam bir çıkmaz. Bu işin sonu nereye varacak gerçekten merak ediyorum. Döviz, enflasyon, faiz ve dolayısıyla banka kredileri sorunu olarak gitgide yayılıyor kısa sürede. Yakında işsizlik, tarumar olan merkezi bütçe ve hanehalkı borçlarıyla devam etmesini bekliyorum. Giren bize girdi giriyor girecekte insan merak ediyor işte

2. biryerde videosunu izledim.Görüntüsünü aldım.
    yukarıdaki grafik doların 7'lerdeki değişimleri
    aşağıdaki grafik ise doların 4'lerdeki hareketleri

Benzemiyorlar mı?

3. Atilla Yeşilada üstadtır ama Turizm gelirlerinin dip yaptığı, yüklü dış borç ödemelerinin olduğu, enerji ihtiyacının tavan yaptığı bir 3 ayın sonunda 5.50 dolar için çok farklı hikayeler lazım. Fedin muhtemel iki faiz arttırımı ve Ekim ile 50 milyar usdye çıkacak sıkılaştırmalarını hesaba katmıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    biryerde videosunu izledim.Görüntüsünü aldım.
    yukarıdaki grafik doların 7'lerdeki değişimleri
    aşağıdaki grafik ise doların 4'lerdeki hareketleri

Benzemiyorlar mı?

İki liradan beri benzer hareketler var. Grafiğini atmıştım yarın bir daha atarım.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Tam bir çıkmaz. Bu işin sonu nereye varacak gerçekten merak ediyorum. Döviz, enflasyon, faiz ve dolayısıyla banka kredileri sorunu olarak gitgide yayılıyor kısa sürede. Yakında işsizlik, tarumar olan merkezi bütçe ve hanehalkı borçlarıyla devam etmesini bekliyorum. Giren bize girdi giriyor girecekte insan merak ediyor işte
    Bu dedikleriniz venezuela da arjantin de oldu,bizde olması yakındır.2 yıla kalmaz pek çok ülke o sarmala girecek.Bir nevi 1929 geliyor bence.

Neyse inşallah saçmalıyorumdur.Ben genelde karamsarımdır arkadaşlar, okuduklarım falan bu düşüncelere sevk etti beni.Ama yanılma ihtimalim elbet çok yüksek.Neyse altına devam gene de ))))))Onsta şekil bekliyorum ben gelecek yıl,doların durumu da malum.

7. özel sektöre borç ödemek için dolar lazım devlete borç ödemek için dolar lazım vatandaşa kefen parası dolar lazım kapanın elinde kalıyor eee yedirirlermi ucuza bu doları

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    İki liradan beri benzer hareketler var. Grafiğini atmıştım yarın bir daha atarım.
    olur hocam , beklerim.

Sayfa 247/1000 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •