Sayfa 281/1000 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir taraftan emlakçileri koruyan, daire karşılığı vatandaşlık veren, herkese leblebi çekirdek gibi daire alması için özel faiz oranları veren bir yönetim...

Diğer yandan sizin teklifiniz...

Biraz paradoks var gibi.
    Bir yanda RTE'nin büyüme isteği..

Diğer yanda 3'lere, 2'lere düşecek cari açık oranları..

Biraz paradoks var gibi..

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir taraftan emlakçileri koruyan, daire karşılığı vatandaşlık veren, herkese leblebi çekirdek gibi daire alması için özel faiz oranları veren bir yönetim...

Diğer yandan sizin teklifiniz...

Biraz paradoks var gibi.
    1-Emlakçılar ile ilgili hamle geldi, komisyon gelirleri satış fiyatının %2'si ile sınırlandırıldı.

2-Konut kredi faizleri şu anda özel bankalarda %2.9, kamu bankalarında %2'nin üzerinde.

3-Eğer buna bir de emlak vergilerinde artış ve üzerine krema olarak kira gelirindeki istisna indirimlerin (%15) kaldırılması eşlik ederse, artık işin sıkı tutulmaya başlandığını somut olarak görmeye başladık demektir.

Bunları yapsınlar ben de bir muhalif olarak oy vermesem de tamam bak burada doğru yolu buldun derim.

Ama iş sulanırsa o başka. Sıkı takip etmek lazım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bir önemli ayrıntı daha var...

Gayrımenkul vergilerinin sahibi yerel yönetimler. Yani belediyeler.

Akıllarından geçen ne acaba?

Düşündükleri değer artışının vergisini belediyelere yedirmeyecekler anlaşılan.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla o kuyrukta kimse önden gitmek istemiyor,malum 4. element kuyruğu,o yüzden bence ayakta beklemeye razı olurlar,pek acele etmez kimse sn rxpu.
    Kış yaklaşıyor. Yoğun tipi ve soğukta, şoförler karı ne zaman sever bilir misiniz?. Tabii ki don çözülünce.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    1-Emlakçılar ile ilgili hamle geldi, komisyon gelirleri satış fiyatının %2'si ile sınırlandırıldı.

2-Konut kredi faizleri şu anda özel bankalarda %2.9, kamu bankalarında %2'nin üzerinde.

3-Eğer buna bir de emlak vergilerinde artış ve üzerine krema olarak kira gelirindeki istisna indirimlerin (%15) kaldırılması eşlik ederse, artık işin sıkı tutulmaya başlandığını somut olarak görmeye başladık demektir.

Bunları yapsınlar ben de bir muhalif olarak oy vermesem de tamam bak burada doğru yolu buldun derim.

Ama iş sulanırsa o başka. Sıkı takip etmek lazım.
    kardeş sen bir zahmet oy verme lütfen

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    kardeş sen bir zahmet oy verme lütfen
    En son Alexander van der Bellen'e bastım mührü.

8. Bugün saat 11:30 gibi alsancakta bir banka şubesinden para çekerken, 80 yaş üstü 3 akraba adam müşteri temsilcisi ile konuşuyorlardı. Kulakları iyi duymadığı için yüksek sesle muhabbet ediyorlar ve bizde kulak misafiri oluyorduk.
    Yaşlı adam '' kızım 2 milyona dolar, 1,5 milyona avro alın. geriye kalanı da 32 gün vade yapın'' diyordu. Diğeri de '' bana 4 milyonun hepsiyle dolar al. Artık çocuklara bırakacağım, dolar faizi yapın '' dedi. Bu kadar paraya sahip, yaşlı kurtların bir bildiği vardır.

Sayfa 281/1000 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •