Sayfa 295/1000 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Valla ben 5'e inecek, 5.50'ye inecek, 5.70'e inecek diye çok bekledim. Bir yerden sonra bu beklentinin sonsuz döngüye gireceğine kanaat getirip kabuğumu kırdım 6.10-6.20-6.30 nereden bulduysam oradan girdim. Hiç düşmez veya hep yükselir diye bir iddiam yok. Sizler kadar keskin yorumlar yapamıyorum. Yine de TL'ye ve faize inanmamdan dolayı tekrar keriz yerine koyulmama izin vermeyeceğim. Hep TL'de olup tekrar tekrar aynı dayağı yemek, her seferinde bile bile lades dediğini görmek çok kötü bir duygu. Şimdi diyorum ki ben en azından mücadelemi verdim. Düşerse ülkem ve gelirim adına sevinirim, çıkarsa birikimimi koruyabildiğime sevinirim. İki şekilde de bir tesellim olur. Her türlü kaybetmekten iyidir.
    Hocam ne 5'i 5,50'si.. Nisan gibi 4'e fırladı 3,80 olsun dedim, bir zıpladı sonra 4,50-4,60 iken 4,20; seçim meçim 4,70-4,80 iken 4,50'ler derken aniden 4,9'dan bir kırdı, 7,40. Şu an ibretle izliyorum. Sizi takdir ediyorum. Bugün bile benim gibi düz mevduatçının kazandığını kazandıracak al-sat fırsatı verdi. Umutabi yerden göğe kadar haklı ciğerci kedisiyim. Zamanında bunu görüp fiziki de kalmak varmış. Hatta fiziki altın.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

2.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    ... gibi anlıyorum ben okuduklarımdan dinlediklerimden. Gördüğüm kadarıyla burada da genel kanı benzer. Herkes yanılıyor olamaz herhalde...
    en büyük hatayı yapıyorsunuz, çok okuyup takip ediyorsunuz uzmanları yorumları forumları, fiyat hareketlerini önceden tahmin edebileceğinizi düşünüyorsunuz.
    bal gibi herkes yanılabilir, genel kanı hiç önemli değildir, piyasa bildiğini okur, anlı şanlı uzmanlara üstatlara pabucunu ters giydirir, astronomik servetleri terste bırakıp batırır..
    kimsenin fikriyle sözüyle iş yapmayın, bugün tutar yarın tutmaz, forumları bilgi edinmek ve eğlence için takip edin, her koyun kendi bacağından asılır.

Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Hocam ne 5'i 5,50'si.. Nisan gibi 4'e fırladı 3,80 olsun dedim, bir zıpladı sonra 4,50-4,60 iken 4,20; seçim meçim 4,70-4,80 iken 4,50'ler derken aniden 4,9'dan bir kırdı, 7,40. Şu an ibretle izliyorum. Sizi takdir ediyorum. Bugün bile benim gibi düz mevduatçının kazandığını kazandıracak al-sat fırsatı verdi. Umutabi yerden göğe kadar haklı ciğerci kedisiyim. Zamanında bunu görüp fiziki de kalmak varmış. Hatta fiziki altın.
    Bakın ben fizikiciyim zaten Dolarımı kolayına bu adamlar başımızda bulunduğu sürece dışarı çıkıp satmam ama Dolarım bankada olsaydı bile o dediğiniz gibi sat-al kolay yapılacak bir iş değildir, bankanın makası çok açık, 500 bin Usd ın altına alış satış emri dahi yazdırmıyorlar. Bu işi yapmayı düşünen küçükler için tek yol VİOP ama o da kolay bir iş değildir kimseyede tavsiye etmem. Terse yakalanırsanız kayıp büyük oluyor, hele bu kadar oynak bir piyasada kazançlı çıkmak kumarda para kazanmaktan daha zor.

4. Ovp deki dolar kurları yıl sonları değil. Ortalama kurlar. Yanlışlık olmasın. Bugün 4.52 küsür ortalama 2018 kuru.

Yani henüz elde bir plan yok

İşte bu yüzden, ``ekonomi cephesinde yeni bir şey yok``

Geride kalan son nokta şu: Sorunun sadece ekonomik bir kriz olmadığını, siyasi kriz olduğunu, bunun da demokratikleşme ve hukuka dönüşle çözüleceğini bir kez daha anımsatmak gerekiyor. Dövizini bankadan çekip yastık altına, kiralık kasalara, yurtdışı hesaplara transfer eden yurttaşların güvenini kazanmadıkça, Türkiye`ye sermaye akışı normale dönmedikçe bu krizden çıkış zorlaşıyor.
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...rogrami-26354/

Altı çizili yerlerde ki şey sağlanmadan Dolarda yükseliş kaçınılmaz. Peki bunları mevcut, 16 yıldır başımızda bulunan zihniyetin yapması sizce mümkün mü ! Soruya vereceğiniz cevap sizin Dolar alıp almamanızda etkili olacaktır.

6. 300'e yakın işçinin işsiz kaldığını; okulların açıldığı, ülkenin ekonomik krizde olduğu dönemde parasız ve işsiz kaldıklarını söyleyen işçiler, "Çocuklarımızın yüzüne bakamayacak duruma geldik" dedi.

https://www.evrensel.net/haber/36178...ne-bakamiyoruz
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Tüketici Güveni Azalıyor
    Tüketici Güven Endeksi 59,3 Oldu
    Eylül ayında bir önceki aya göre %13,2 oranında azaldı; Ağustos ayında 68,3 olan endeks Eylül ayında 59,3 oldu.
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...liyor-2-26343/

İddia ederim yarın seçim yapılsın aynı adamlar aynı oranda oy alıp yine seçilmezse tüm dünya beni itsin !. O nedenle diyorum ki acıma YETİME gelir ... dötüne. Beter olacaklar, beteri iliklerine kadar yaşayacaklar ki belki o zaman YETER olur.Tek Cent bozarsam amk. Dolar da yükseliş kaçınılmaz.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    300'e yakın işçinin işsiz kaldığını; okulların açıldığı, ülkenin ekonomik krizde olduğu dönemde parasız ve işsiz kaldıklarını söyleyen işçiler, "Çocuklarımızın yüzüne bakamayacak duruma geldik" dedi.

https://www.evrensel.net/haber/36178...ne-bakamiyoruz
    Son seçimde kime oy vermişler acaba ? Kocaelinde ki oy dağılımı neydi !

Sayfa 295/1000 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •