Sayfa 299/1000 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

DXY neden düşmüş....İşsizlik dataları da oldukça güzelmiş........!!!!

Klimaları açın rahatlamak istiyorum diyen adamın sunumundan bir şey çıkmamış galiba!!!!!!!!

2.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ağam teknik olarak mümkün noktalara düşebilir. Düşmesi değil orada kalıp kalmadığı önemli. 5.20 ye düşsün. 20-30 kuruş civarında tutabiliyor musun piyasayı doyurabiliyor musun o fiyattan mühim olan o. O yüzden her daim bir miktar tl tutmalı döviz yatırımcısı. Türev piyasalardaki babalar oyunu çift taraflı oynuyor.
    Hocam ben gene dediğimin arkasındayım.Tasarruf olmadıkça , yapısal reformlar olmadıkça çok zor dövizin düşmesi.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    en büyük hatayı yapıyorsunuz, çok okuyup takip ediyorsunuz uzmanları yorumları forumları, fiyat hareketlerini önceden tahmin edebileceğinizi düşünüyorsunuz.
    bal gibi herkes yanılabilir, genel kanı hiç önemli değildir, piyasa bildiğini okur, anlı şanlı uzmanlara üstatlara pabucunu ters giydirir, astronomik servetleri terste bırakıp batırır..
    kimsenin fikriyle sözüyle iş yapmayın, bugün tutar yarın tutmaz, forumları bilgi edinmek ve eğlence için takip edin, her koyun kendi bacağından asılır.
    Elbette ki başkalarının fikirleriyle iş yapmıyorum, ama sadece kendi bildiğimi okumaktansa, uzmanların ne dediğini yatırımcıların ne dediğini vatandaşın ne dediğini dinleyip sonra kendi yorumumla iş yapmanın daha iyi sonuç vereceğine inanıyorum.

Ben bu yaza kadar memleketin saçmalıklarına maruz kalmamak için haber televizyon medya takip etmeden sadece işime gücüme bakan, bu şekilde aileme iyi bir gelecek sağlayabileceğimi düşünen, birikimlerimi değerlendirmek için de TL faizi yeterince iyi bir seçenek olarak gören bir kişiydim. İyi bir evim iyi bir arabam var, tek çocuğum var özel okulda okuyor, evlenme yaşı gelene kadar ikinci bir ev de aldım mı yeter Allah bereket versin der daha fazlasında gözüm olmadan işime gücüme bakmaya devam ederdim. Ne zaman ki bankadaki 1 milyon lira birikimim dolar karışında birdenbire eriyiverdi, benim sigorta orada attı, kendimi kandırılmış aldatılmış dolandırılmış hissettim. Bu yüzden sadece kendi bildiğimi okumayı bir kenara bırakıp, ben neyi nerede yanlış yapıyorum anlamak için araştırmaya okumaya dinlemeye başladım.

Haber, yorum, forum takip ederek %100 doğru kararlar verilemeyeceğini biliyorum, ama hiçbir şey bilmeden karar vermeye kıyasla daha yüksek başarı oranı olacağını umuyorum. Derseniz ki yine de doğru değil, daha doğrusu için öneriniz varsa açığım. Yatırım danışmanlığı almayı da düşündüm ama bunu yapan veya memnun olan bir kişiye rastlayamadım referans alabilecek.

Özgür Demirtaş

@ProfDemirtas
    İhracat attığın gol sayısı ise,
    İthalat yediğin gol sayısıdır.
    Yediğin gol, attığından fazlaysa,
    Cari açık verirsin, Maçı kaybedersin
    Tabiki raytingin çöp seviyesinde olacak.!!!
    Üstelik
    Hukuğun guguk olduğu ülkeye yabancı güven duymaz.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Altı çizili yerlerde ki şey sağlanmadan Dolarda yükseliş kaçınılmaz. Peki bunları mevcut, 16 yıldır başımızda bulunan zihniyetin yapması sizce mümkün mü ! Soruya vereceğiniz cevap sizin Dolar alıp almamanızda etkili olacaktır.
    Ben de tam olarak bu sebepten bakış açımı değiştirmiş oldum. Sebebin yönetim olduğunu anlayıp, yönetim tarzının da asla değişmeyeceğini düşündüğüm için, bu yaşananlar tekrar yaşanacak ve o zaman geldiğinde ben hazırlıklı olmalıyım diyerek kendime bir yol çizmiş oldum. Mesele 3-5 daha fazla kazanmak değil. Mesele uzun yıllar gece gündüz çalışarak alın teriyle kazanılmış birikimin haksız bir şekilde elinden alınmasına izin vermemek. Ciddi bir rakamı fizikiye çektim zaten, yurtdışında hesap açtırmayı başarabilirsem bir o kadar da yurtdışına aktaracağım. Zaten tüm büyük şirket patronları bunları yaparken ben hangi kafayla bugüne kadar buna gerek duymamışım en çok ona kızıyorum.

6. Eurobond yapıp sendikasyon ile yabancılara domalacaklarına vatandaşın mevduatına Eurobond ile aynı benzer oranları veriyorlar.

Hiç değilse para kazanan mevduat yapan vatandaş olsun.

Eurobond da zaten pastayı sadece dev global vampirler alıyordu.

Vatandaşa yüksek mevduat verilmesi Eurobond ile borçlanmaktan daha iyi bir tercih.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bak diğer başlıkta anlattım ama farketmemiş..millet yanılmasın diye tekrar bahsedeyim..tabiki DXY önemli, nezninde EUR/USD..zaten DXY artsa iyice yamulacaz da, neyse..ancak bir önemli faktör de paranın maliyeti, borçlanma oranları..

Bak bu Albayrağın beyanatını sonradan okudum..istersen tersten yorumla..bak bakalım tek faktör DXY mi?

Kamu bankaları en son kaçtan dolar mevduatı bağlıyorlardı..buralarda yazılmıştı..

7. Ekran Alıntısı.jpg
    bu sıralar en gözde yatırım

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Hiç vermez diye bir şey yok 100 bin Tl tamam ama ne zaman ? Esas önemli olan bu sorunun cevabı olur.

Allah göstermesin öyle bir kriz anında ,o 96 bin tl yi 6 ay sonra bile verse,faiz ve dolar bazında net en az %50 kaybınız olabilir,bakınız:1994 krizi

Sayfa 299/1000 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •