Sayfa 309/1000 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Dövizi baskılamak için, döviz bulunduranlarla ilgili bir kısıtlama getirilebilir mi?
    Epeydir bu endişemi yazıyorum çeşitli başlıklarda..

Nasıl ki ikinci el araba alıp satanlara "taaddüt" (birden çok) freni getirdiler ve alım satım karını vergilediler...

Burada da yapabilirler.

Hatta korkarım geriye doğru (makabline şamil) yürütebilirler ...

Buna ve de bunlara kimse ah vah demez.

Zaten düşman bile ilan edildiler.

Yargı da artık ses çıkarmayacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Dövizi baskılamak için, döviz bulunduranlarla ilgili bir kısıtlama getirilebilir mi?
    ben vergi tarafındaki önlemler dışında farklı bir adım beklemiyorum. aksi durumda bunun altından kalkamazlar.

dolar tahminim kısa ve orta vadede yataya saracağı yönünde.. dün ovp ile resmen resesyon hatta usd bazlı bakarsanız depresyon kabul edildi. seçimden önce başlayan süreci de dikkate alırsak, usd nin 7,2 ye varan spike nin nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. tabii vatandaş olarak geriden geldiğimiz için sonradan yorumlayabiliyoruz bu resesyon fiyatlamasını..

bir de, artık ayakkabı boyacısının bile on lira beklediği bi dolar sizce kısa vadede on liraya gider mi?

ytd..

3. Her şey yalan bunlar gerçek...

21 Eylül Cuma 12:31 BETA AYAKKABI KONKORDATO İLAN ETTİ

HOTİÇ ve YEŞİL KUNDURA dan sonra buna da el fatiha...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizim vatandaşın (ayakkabı boyacısı da temsilcileri olsun) önemli bir kısmı, dolar kuruyla ilgili soruya;

- Bizim dolarla ne işimiz var. Lira bizim paramız diye Erdoğan yanlı yanıtlar veriyorlar...

Başka türlü yanıtlar da var tabi...

Dış güçler...

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Her şey yalan bunlar gerçek...

21 Eylül Cuma 12:31 BETA AYAKKABI KONKORDATO İLAN ETTİ

HOTİÇ ve YEŞİL KUNDURA dan sonra buna da el fatiha...
    Geçen konkordato kuyruğu esprisi olmuştu.Bu gidişle inşaatçıların da, büyüklerini kastediyorum elbet, önsıralara yaklaştıkları belli oldu.Sanırım yılbaşına kadar babalardan biri ikisi teşrif ederler.Zaten özünde batıklar da hükümet inşaatçıların batmasını KHK ile yasakladı sanırım ))))))

*fitch, türkiye için 2018 yılı enflasyon beklentisini yüzde 13,0'ten yüzde 20,0'ye yükseltti

*fitch, türkiye için 2019 yılı enflasyon beklentisini yüzde 10,8'den yüzde 15,0'e yükseltti

*fitch, türkiye için 2020 yılı enflasyon beklentisini yüzde 9,5'ten yüzde 10,0'e yükseltti

*fitch, "temel senaryomuzda usd/try'nin 6,2 civarında istikrar kazanacağını ve tahmin dönemi boyunca bu civarda kalacağını öngörüyoruz"

*fitch, türkiye için büyüme beklentisini 2018 için yüzde 3,8, 2019 için yüzde 1,2 ve 2020 için yüzde 3,9 olarak korudu

*fitch, "kurda zayıfmık özel sektörü sıkıştıracak ve çeşitli kanallarla bankalar üzerinde baskı yaratacak"

*fitch, tcmb politika faiz oranının bu yıl yüzde 24, gelecek yıl yüzde 22, 2020'de yüzde 16 olmasını bekliyor

*fitch, "enflasyon satın alma gücünü azaltacak ve güven üzerinde etkileri özel sektör tüketimini, yatırımları etkileyecek"

*fitch, "625 baz puanlık faiz artırımı kısa vadede kur üzerinde baskıyı azaltacak, ancak enflasyonu sürdürülebilir şekilde düşürmek için faizlerin uzun süre yüksek kalması gerekecek"

*fitch, "politika belirmemede erken bir gevşeme kur üzerinde piyasa baskısının yinelenmesine yol açabilir"

*fitch, "temel senaryomuzda, yurt içi siyasi ortam nedeniyle bir ımf programı veya sermaye kontrolleri uygulanmasını öngörmüyoruz"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Yani aslında bunların hepsi eğitimin zayıflığından .Bizim okullarda temel aritmetik öğretilmiyor2X2=4 E kimi büyüklerimiz 5 diyor kimi 3 sonunda çocukların kafası karışıyor,o karışıklık da ömür boyu devam ediyor.Misal yurtdışına çıkıyorlar bir bakıyorlar tüm çocuklar 4 diyor,e bizde bazen 5 bazen 3 dü nadiren 4 ederdi.Allah allah nasıl olur diye bocalıyor vatandaşlar.Ondan bu kafa karışıklıkları.Zamanında mandrake namlı forumdaş her entry sini eğitim eğitim eğitim diye bağlardı,ben de öyle şeedim şimdi )))

8.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    7.50 7.80 8 buralara gelmediği sürece ben kısıtlama görmüyorum
    ytd

Sayfa 309/1000 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •