Sayfa 310/1000 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Geçen konkordato kuyruğu esprisi olmuştu.Bu gidişle inşaatçıların da, büyüklerini kastediyorum elbet, önsıralara yaklaştıkları belli oldu.Sanırım yılbaşına kadar babalardan biri ikisi teşrif ederler.Zaten özünde batıklar da hükümet inşaatçıların batmasını KHK ile yasakladı sanırım ))))))
    Onların da (büyük inşaatçıların da) bilançosu EKİM ayından sonra belli olmaya başlar sanırım artık...

Konut kampanyasında ne kadar ev satıldı?

EKONOMİ HABERLERİ | 20.09.2018 14:31 | Son Güncelleme 23 saat önce

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, daha güçlü bir ekonomi için başlatılan, "Türkiye İçin Kazanç Vakti" kampanyası kapsamında, bugüne kadar 3 binin üzerinde konut satışının gerçekleştiğini bildirdi.

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Epeydir bu endişemi yazıyorum çeşitli başlıklarda..

Nasıl ki ikinci el araba alıp satanlara "taaddüt" (birden çok) freni getirdiler ve alım satım karını vergilediler...

Burada da yapabilirler.

Hatta korkarım geriye doğru (makabline şamil) yürütebilirler ...

Buna ve de bunlara kimse ah vah demez.

Zaten düşman bile ilan edildiler.

Yargı da artık ses çıkarmayacaktır.
    Şunun için soruyorum, olmaz denen ne varsa oluyor ki; şu 16 yıllık süreçte yaşanan 16 bin olaydan sadece 1 tanesi gelişmiş bir ülkede yaşanmış olsaydı ortada kimse kalmazdı ama burada işler farklı işliyor, ben ansızın bir sabah döviz şu kurdan tl'ye çevrilmiştir bu süreçten sonraki fiyatlamalar manipülasyondur falan derlerse de şaşırmam, sanırım sistem dışında kalan akıllı bir iş yapmış oluyor, al sat yapmak karlı bir iş ama sermayeyi tamamen kaybetme riski de göz ardı edilemeyecek boyutta.

3. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku

*fitch, "temel senaryomuzda usd/try'nin 6,2 civarında istikrar kazanacağını ve tahmin dönemi boyunca bu civarda kalacağını öngörüyoruz"
    İşte bu önemli bir tahmin...

Tahmin dönemi 3 yıl...

Ben 10 sene kadar önce de böyle kur başı beklemiş epey zarar etmiştim. Hem kurdan hem de almadığım faizden...

3 senede faiz anca % 24 ten % 16 ya inecek tahmini var Fitch'in ...

İyi düşünmek gerek dediğimiz husus bu.

Bunun sonunda kar da var zarar da. Her zaman olduğu gibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Utanmak ya da utanmamak...

Thats the question!

Konut işleri 2. banker faciası ,hükümet ne yaparsa yapsın yakında o iş komple göçecek.O değil de benim aklıma hep bir şey takılıyor.Bu kanal istanbulu ilk kim akletti.Öyle ya sen durup dururken manasız bir şekilde ulan ben şurdan şuraya kanal açsam nasıl olur diye nasıl düşünebilirsin ki.Yani olacak iş değil.Hadi düşündün eşine dostuna dedin,hadi onlardan gelen tepkileri de sallamadın,bunu resmi proje haline getirmeyi nasıl becerdin.Yani bu proje komple reisin fikri mi ,başka birinin fikri de reisi ikna mı etti.Nasıl oldu bu hikaye.Valla hakiki hikaye bilinebilse bence filmi olur,herkes gider seyreder.)))))) Filmi çekilirse telif hakkım bakidir ona göre arkadaşlar,şahitsiniz fikri ilk ben şeettim)))))Yanlış anlaşılmasın film fikrini ilk ben şeettim,kanal istanbul tabi bizi fersah fersah aşacak işler .

7.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Şunun için soruyorum, olmaz denen ne varsa oluyor ki; şu 16 yıllık süreçte yaşanan 16 bin olaydan sadece 1 tanesi gelişmiş bir ülkede yaşanmış olsaydı ortada kimse kalmazdı ama burada işler farklı işliyor, ben ansızın bir sabah döviz şu kurdan tl'ye çevrilmiştir bu süreçten sonraki fiyatlamalar manipülasyondur falan derlerse de şaşırmam, sanırım sistem dışında kalan akıllı bir iş yapmış oluyor, al sat yapmak karlı bir iş ama sermayeyi tamamen kaybetme riski de göz ardı edilemeyecek boyutta.
    *fitch, "temel senaryomuzda, yurt içi siyasi ortam nedeniyle bir imf programı veya sermaye kontrolleri uygulanmasını öngörmüyoruz"

Ben bu inşaat şirketlerinin bu projede büyük payı olduğuna inanıyorum.Orda altın vuruş olacaktı.Tabi bütün planlar,son dolar atağıyla beraber bu durumda çöp oldu.)))))))))

Sayfa 310/1000 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •