Sayfa 330/1000 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bu toprakların genetiğinde bir sıkıntı var bence...

O yüzden , bu topraklarda yaşıyanlar birikimini altında tutuyor diye düşünüyorum!
    Keşke tüm finansal birikimlerimi ilk günden beri sadece altında tutsaydım.Şimdikinden 10 kat daha iyi olurdu durumum.Erbakan hoca altıncıydı.E dahi adam işi biliyordu rahmetli ))))))))))

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Keşke tüm finansal birikimlerimi ilk günden beri sadece altında tutsaydım.Şimdikinden 10 kat daha iyi olurdu durumum.Erbakan hoca altıncıydı.E dahi adam işi biliyordu rahmetli ))))))))))
    Parayı altında tutmak aslında o ülkenin merkez bankasının senyoraj hakkını sınırlamak demek. Hele bir de o altını yastık altına çekiyorsanız bu para arzındaki çarpanı direk olarak aşağıya çekmek suretiyle parasal verimi düşürmekle sonuçlanıyor. Bir ekonomiye yapılabilecek en büyük darbelerden biri. Halkın kestiği çok büyük bir ceza.

Anadolu insanının yıllar boyu edindiği tecrübe sonucu bulduğu dahiyane bir mahsuplaşma sistemi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben ticari anlamda kayda değer ilk para kazanmaya başladığım 1993 yılından bugüne bir liste yapmıştım. Tam 12 tane çok büyük kazık yemişim, geriye dönük olarak değiştirilen kanunlar ve salınan varlık vergileri nedeniyle. Toplam zararımdan bahsetmeyelim bile.

Devlet çok sık maç oynanırken kural değiştiriyor. Ve bu o denli sık aralıklarla oluyor ki hafızalarda çok güçlü bir şekilde yer etmeye başlıyor.
    Toplanan vergilerde dolaylı vergilerin oranı, diğer vergilerden daha yüksek olan toplumlarda, hak hukuk ve adaletten söz edilemez.!!
    Sistem emme basma tulumba gibi çalışır.!!
    Amaç mutlu azınlığa çıkar sağlamaktır.!!!
    Bu kafaya hizmet edenlerin daha çok kazıklar yemesi çalışan sistemin doğasında vardır.!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda dır.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Parayı altında tutmak aslında o ülkenin merkez bankasının senyoraj hakkını sınırlamak demek. Hele bir de o altını yastık altına çekiyorsanız bu para arzındaki çarpanı direk olarak aşağıya çekmek suretiyle parasal verimi düşürmekle sonuçlanıyor. Bir ekonomiye yapılabilecek en büyük darbelerden biri. Halkın kestiği çok büyük bir ceza.

Anadolu insanının yıllar boyu edindiği tecrübe sonucu bulduğu dahiyane bir mahsuplaşma sistemi.
    Bunu tam anlmadım sn rxpu altın almamla ev almam arasında ne gibi bir fark var,ya da dolar almakla.

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Toplanan vergilerde dolaylı vergilerin oranı, diğer vergilerden daha yüksek olan toplumlarda, hak hukuk ve adaletten söz edilemez.!!
    Sistem emme basma tulumba gibi çalışır.!!
    Amaç mutlu azınlığa çıkar sağlamaktır.!!!
    Bu kafaya hizmet edenler daha çok kazıklar yemesi çalışan sistemin doğasında vardır.!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda dır.!!!!
    Bospo bu konuda tam olarak aynı fikirde değilim, günümüzde vergi de ürünün içinde uluslararası rekabete açık bir pay. Yani yeterli büyüklüğe sahip firmalar ürünün maliyetine eklenen bu direk vergi kalemini rekabetçi bir şekilde belirleyebiliyorlar.

Örneğin Almnaya kurumlar vergisini 4-5 yıl önce %20'ye çekti. Türkiye'de bu trendin dışına çıkamaz.

Ülkede uygulanan dolaylı vergiler ilk bakışta iç ekonomik yönetimin planlama hatası gibi gözükse de aslında uluslararası rekabet çerçevesinde bir zorunluluk. Zira yönetim direk vergileri arttırdığında o ürün daha düşük vergi oranı ile üretilebileceği başka *vergi tedarikçileri* bulabiliyor.

Dolaylı vergiler ne yazık ki uluslararası rekabetin geldiği noktada artık bir zorunluluk. Hakkaniyetli mi evet değil ama dövizin yükselmesi de çok hakkaniyetli değil insanları fakirleştiriyor, ama bir zorunluluk. Zira insanlar yeterli katma değerli çıktı üretme gücüne erişemiyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bunu tam anlmadım sn rxpu altın almamla ev almam arasında ne gibi bir fark var,ya da dolar almakla.
    ev alırsan kafestesin.!!
    Altın dolar alır yastık altı yaparsan
    Devlet kafeste.!!

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ev aldığınız zaman o eve ödediğiniz para sisteme geri dönüyor, yani para arzını daraltıcı etki yaratmıyor.Hatta iki üç kere takla atarak geniş para arzını daha da büyütüyor. Ancak altın alıp bir de yastık altına koyarsanız aslında ülke olarak kendi ayağınıza sıkmış oluyorsunuz, zira bu hamle para arzını ve hatta para çarpanını düşürüyor.

Örneğin sistemden 100kUSD'lik altını yastık altına çektiğinizde sistemdeki geniş para arzı 300-400kUSD daralabiliyor.

Anladığım kadarıyla tl sıkıntısı başlıyor.TL nin fiyatı artıyor.E ben altın alırken bankaya tl ödüyorum aslında tl gene bankada yani sistemde kalmış olmuyor mu.Çok mu cahilce oldu ))))))

Sayfa 330/1000 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •