Sayfa 331/1000 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla tl sıkıntısı başlıyor.TL nin fiyatı artıyor.E ben altın alırken bankaya tl ödüyorum aslında tl gene bankada yani sistemde kalmış olmuyor mu.Çok mu cahilce oldu ))))))
    Eğer TL verip alınan altın tekrar bankaya yatarsa yine bazı major sıkıntıları olmakla birlikte nispeten tamam, ama yastık altına giderse yukarıda söylediğim gibi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Satılmış olan ev hala tedavülde...(satılabilir,kiralanabilir,oturulabili nir)

Altın , yastıkaltında!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Eh o zaman benim altınların memlekete zararı yok.Komple bankada zaten )))))))

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Onun da diğeri kadar öldürücü bir zararı olmasa da merkez bankasını sakat bırakıcı bir etkisi var. O altını almakla merkez bankasının senyoraj hakkını sınırlamış oluyorsunuz ve böylece merkez bankasının para politikasındaki kontrol gücü ve verimi düşüyor. Örneğin döviz kurunu düşürebilmek için çok daha büyük bir faiz artışı yamak zorunda kalıyor ve ekonomi yönetimi ekonomiyi normalde olması gerekenden çok daha fazla daraltacak bir para politikası dengesinde çalışmak zorunda kalıyor.

Bu da vatandaşın sopası.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Altının yastık altında olması en mantıklısı.!!
    Yarın birileri yine aldatıldık dediğini duyarsan hiç şaşırma.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğer TL verip alınan altın tekrar bankaya yatarsa yine bazı major sıkıntıları olmakla birlikte nispeten tamam, ama yastık altına giderse yukarıda söylediğim gibi.
    Ozaman altın alıp TL değerinin artmasını isteyen biri direkt altını yastık altına atmalı ki değeri artsin ki aynı şekilde dolarda bu şekilde yanlismiyim

7.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Ozaman altın alıp TL değerinin artmasını isteyen biri direkt altını yastık altına atmalı ki değeri artsin ki aynı şekilde dolarda bu şekilde yanlismiyim
    Evet çünkü yastık altına attığı her 100 birim mal için piyasada 300 birim mal buharlaşacak.

Ancak bunu yapan kişinin para çarpanından direk etkilenen bir işle iştigal etmemesi gerekli (ticaret,üretim, serbest meslek v.b)

Zira bu aynı zamanda para çarpanını ve özellikle geniş para arzını ciddi ölçüde daraltacağından piyasada ciddi bir ekonomik daralmaya neden olacaktır.

Bu tür bir ekonomik daralmadan etkilenmeyecekler (emekliler, kısmen devlet memurları v.b) için bu hamle mantıklı, diğerleri için kendi ayaklarına sıkmak gibi.

Bir nevi aç bir yılanın kendi kuyruğunu ilk ısırdığında aldığı doygunluk hazzına benzer bir durum.

8. Yastık altına giren altının değeri kadar ülkenin iş yapabilecek sermayesi eksiliyor.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 331/1000 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •