Sayfa 352/1000 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452852 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. haftaya tam gününü bilmiyorum ama fed açıklamaları var?kıymetli düşüncelerinizi rica edebilir miyim?iyi pazarlar herkese.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bak bora beyciim.

en son 2-3 ay önce önüne gelene ayar vermeye çalışma huyundan bezenlerin eleştirileri üzerine, burası çekilmez bir yer oldu, yazmayacağım artık buraya deyip deyip yazmaya devam etmiştin. sonra geç de olsa sözünü tutmak zorunda kalıp yazmayı bırakmıştın.. derken bir hafta on gün önce tekrar yazmaya karar verdin. ve emin ol ben bile sevindim. çünkü değerli yazıları olan, dili iyi kullanan bir forumdaştın da aynı zamanda..

tekrar yazmaya başladığında, bakalım ne kadar tutabilecek kendini, şu gelene gidene atar yapma konusunda dedim.. ve sağolasın şaşırtmadın beni. tahminimden de önce özüne döndün ve başlığın keyfini kaçırmayı tekrar başardın..

tebrik ediyorum seni.
    Şimdi koyuladığım bölüm hiç yakışmamış..keyfi kalmayan bir yerin keyfi kaçar mı..

Ben şahsen epeydir, özellikle de bahsettiğin zaman aralığında bu başlığa yazı yazmakta zorlananlardan birisiyim..geçen günde serzenişim ''kadınlar hamamı'' benzetmesiyle buydu aslında..oysa bende bu başlığın Bora abi gibi eski müdavimlerinden idim..öyleki dolar durgunlaştığında hafta sonları sadece bir-iki yazı olurdu bu başlıkta ve birisi benim olurdu..dolar çıksada buradaydık-dolar insede kısaca..

Neyse kusura bakılmasın fakat her zaman haklı olmak, dalaşmak, sidik yarıştırmak moda oldu epeydir başlıkta..ve hemen belirteyim başlık açısından bu durum benim hiç hoşuma gitmiyor, sadece belirtmek istedim..son olarak dolar durgunluşsa, bir kaç ay diyelim, kaç kişi kalır buralarda..ben kimlerin kalacağını aşağı yukarı biliyorum..

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Neyse kusura bakılmasın fakat her zaman haklı olmak, dalaşmak, sidik yarıştırmak moda oldu epeydir başlıkta..ve hemen belirteyim benim bu başlık açısından hiç hoşuma gitmiyor, sadece belirtmek istedim..son olarak dolar durgunluşsa, bir kaç ay diyelim, kaç kişi kalır buralarda..ben kimlerin kalacağını aşağı yukarı biliyorum..
    Biri sana hırsız dese iftira atsa sen yaparsın forumdaş. Bu söylediğin hakkaniyetli mi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Biri sana hırsız dese iftira atsa sen yaparsın forumdaş. Bu söylediğin hakkaniyetli mi?
    Bu dediklerim hakkiniyetli..çünki dikkat edersen hiç bu konulara girmedim..

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu dediklerim hakkiniyetli..çünki dikkat edersen hiç bu konulara girmedim..
    Haklı olmak moda oldu dedinde ondan yazdım, iftiraya uğrayıp ondan sonra hakkını aramak haklı olma modu mu?. Ben bu cümle kendi içinde hakkaniyetli mi diye sordum.
    Yoksa diğer söylediklerine bir itirazım olamaz.

3-4 ay içinde burada alenen atılan iftiraların haddi hesabı yok,

yok rxpu sosyal deney,
    yok bu adam paralel niklerle foruma giriyor.

Ben bunlara cevap vermeyecek miyim?. Hakkımı aramayacak mıyım?. Bunlar yenilir yutulur şeyler mi?

İnsanların sırf haksızlıklarını örtmek için bu tür iftiralar atmalarını doğru buluyor musun?

Bana bu haklı savunma sebeplerim olmadan haklı moduna girip şov yaptığım bir tek örnek göster.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Benim de bir kiracım var. 2 senedir kira artışı yapmamayı teklif ediyor. Sözünü bitirmesine fırsat vermeden, tamam diyorum. Çünkü düzenli kira ödüyor, eve iyi baktığını düşünüyorum. Biraz fazlasını almak için neden iyi kiracıdan olayım. Yeni gelenin nasıl olacağını nereden bileyim.
    Düzenli kira ödeyen kiracı iyidir. Kıymetini bilin.
    Bunu yazarken farkettim ki ben de bir hırsızım. Sanırım her insan hayatının bir döneminde bilerek ya da bilmeyerek hırsızlık yapıyor. Ben bilerek yapıyorum. Kira beyannamesi vermedim. Vergi ödemiyorum.
    Bu devlete yeterince vergi verdiğimi düşünüyorum. KDV ÖTV Gelir vs. Devlet aldığım kiradan da vergi istiyor. Her şey düzgün işlese ülkede tamam vereyim. Sen yandaşın milyonluk vergi borcunu affet gel benim kira gelirime göz dik.
    Elimden gelse devlete ödediğim tüm vergiyi geri almak isterim.
    Bu arada kira da yakalanana kadar. Yakalanınca öderim.
    konuya çok girmeyeceğim ama bir iki kelime yazayım
    yaklaşık 8-10 yıldır kira beyannamesi veriyorum
    hiç sektirmedim bir defa bile vergimi kaçırayım istemedim
    yahu ben başka yerlerden fazlasıyla veriyorum buradanda ödemeyim kaçırayım vergimi dedemdim.
    neden demedim
    cevabını siz vermişsiniz
    bunu bende hırsızlık olarak görüyoırum. devlet benden zaten tonlarca alıyor hatta aldığı parayı çarçur ediyor bende vermem diyemem. çünkü ben o parayı devlete evrmedm mi yapılan otoyolun 1 cm karelik parasını çalmış oluyorum ren yolunun 1 metrelik rayını çalmış oluyorum. yapıalcak olan ilkokulun 100 tane tuğlasını kiremitini çalmış sayıyoru. benim hırsızlığım yüzünden çocuklar bir gün kula geç başlıyorar demiryolları 10 dakika geç hizmete girmiş oluyor.
    yani ben devletin cebinden çalıyorum çocuğumun eşimin arkadaşlarımın akrabalarımın her TC vatandaşının devlettn alması gereken hizmeti çalmış oluyorum
    bence şu yazdığın vergiden kaçınma değil vergi kaçırma yani suç teşkil eden bir durum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz sayfasında, Bora Yaşar isimli üye sayfanın kendisine ait olduğunu iddia ediyor. İstemediği üyeleri de kovuyor. Kovmak istediği kişilerden biri de benim.
    Yönetim, sayfa kimin ????
    ben konuyu çarpıtığınızı düşünüyorum öylede agılamadım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Haklı olmak moda oldu dedinde ondan yazdım, iftiraya uğrayıp ondan sonra hakkını aramak haklı olma modu mu?. Ben bu cümle kendi içinde hakkaniyetli mi diye sordum.
    Yoksa diğer söylediklerine bir itirazım olamaz.

3-4 ay içinde burada alenen atılan iftiraların haddi hesabı yok,

yok rxpu sosyal deney,
    yok bu adam paralel niklerle foruma giriyor.

Ben bunlara cevap vermeyecek miyim?. Hakkımı aramayacak mıyım?. Bunlar yenilir yutulur şeyler mi?

İnsanların sırf haksızlıklarını örtmek için bu tür iftiralar atmalarını doğru buluyor musun?

Bana bu haklı savunma sebeplerim olmadan haklı moduna girip şov yaptığım bir tek örnek göster.
    Konuyu uzatmıyacağım..zira dalaşa girmeye niyetim yok..dediklerim belli..

Sayfa 352/1000 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •