Sayfa 416/1000 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Oswald öldürmediyse kim öldürdü kenedy i ve neden.

2.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Bu başlık güya dolar başlığı, yazanların çoğu entellektüel eyvallah. Dolar başlığına teknik ve temel analizci ithal etmek gerek. Yoksa hepimiz kendi çıkarımıza ve yatırımımıza uygun konuşur gerçekleri görmek istemeyiz, böylece boşa zaman harcar ve para kaybederiz. Şimdi hemen bazıları - okuma o zaman - diyeceklerdir. Okuyup okumamak değil sorun, başlığı zenginleştirmek mesele. örneğin , yabancı dil bilen ve yabancı yayın takip imkanı olanlar önemli bilgileri buraya aktarsa !!

Elbette çok önemli bilgileri paylaşanları tenzih ediyorum. Önce kendi yetersizliğimi de söylüyorum. Doların bugün kü düşüşünü papaz haberlerine bağlıyanlar yanılıyor. tamamen fed ve 3 ekim enflasyon tarihine teknik hazırlık yapıyor. saygılar.
    Geçen yıla kadar tekniğe uyduğunu ancak daha sonra teknikten çıktığını ve hareketler olup bittikten sonra tekniğe uydurulmaya çalışıldığını düşünüyorum.Neticede her harekete uyan bir formasyon var.Bu nedenle temel hatta en ufak gerçek bilginin daha önemli olduğunu düşünüyorum.Tabi kendi görüşümdür hesap kitap ehline saygım sonsuz.

Bu arada Oliver stone un JFK filmini şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar,kevin costner oynuyordu.Amerikan sisteminde az bişi saygı duyduğum nadir yapımlardan.Açık açık kenedy i oswaldın vuramayacağını gene amerikan sisteminden birileri çıkıp film olarak yapabiliyor.Değişik ülke cidden,kendi başkanını vuruyorlar sonra bunun filmini de kendileri yapıyor )))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by mayland28 Yazıyı Oku
    Nereye gel gel acaba
    Mersin'e...

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben de bu yazdıklarınızın genel olarak doğru değil diyorum ama düşüncelerinize de saygı duyuyorum.))))))Amerikan hükümeti atıyor diye amerikan hükümeti o kararları aldırabiliyor diye düşünüyorsanız düşüncedir saygı duyarım da benim aklım ermez.FED in elinden para basma yetkisini almaya kalkan kenedy de oswald mı öldürdü sizce.
    Kenedy zamanı konusunda bir şey söyleyemem. Ama günümüze gelirsek sembolik olarak her merkez bankasının belirli hisseleri o ülkedeki piyasa yapıcı bankalara verilir. Ama bu hisseler karar hakkı ve pratikte kar hakkına sahip değiller. FED'in de mutlaka bu bağlamda ortakları var. Ama politika kararı ve kontrol tamamen Amerikan hükümetinin atadığı yöneticiler tarafından sağlanıyor.
    Evet belirli çıkar ve sermaye grupları FED'e etki etmeye çalışabilirler ama bunu hükümet üzerinden yapmaya çalışırlar.

Neyse o yazıyı bulursam tekrar paylaşırım. FED'in gerçekte nasıl işlediğini anlatan güzel bir yazıydı. Ayrıca google üzerindeki FED ile ilgili sayısız bahsettiğiniz tarzda yazıdan uzun bir zamandır haberdarım.
    Film tavsiyesi için de teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    onu tahminen
    kurgu yani
    once furup
    sonra araca yerleştirmişlerdir
    Amerika sansasyonu sever sevmelide yoksa büyüyemezdi
    mesela alkatraz hapisanesinden 3 kişi kaçar
    yani kaçmalarına bence müsaade edilir
    sonra cesetler bulunamaz
    adamları mıhlamışlardır
    alkatraz kapanır
    efsanesi süre gelir
    mega buyuk ekonomiyi sansasyonel olmadan yönetemen
    kenedi de o donem muhtemel yanlış politika istedi
    içe kapanma gibi
    ama tam doların yayılma aynalı sazan gibi ureme mevsimi olduğundan tahminen
    j. edgar hoover denen salak iç birimlerine onu şey ettirmiştir
    ama bizim şu an ki ekonomiyle uzak yakın alakası yok bunların
    rxpu nun tum olumlu bakışıda tamamaen yanlış
    bana göre
    toz pembe görülcek zamanda değiliz katiyyen
    Yani reis arada diyordu ya meydanlarda meclisten idam cezası kararı gelirse duraksamadan onaylarım.Ama malum üçte ikisi akp li olan o körolası meclis bağımsız olduğundan o karar bir türlü meclis gündemine alıp çıkarılmazdı.E reis de cumhurbaşkanı kanunu o mu çıkarsın.Adamcağızın yetkisi olmadığından idam cezası önüne gelmezdi ,o da onaylayamazdı maalesef.İşte demokrasi kurumların gücü,güçler ayrılığı falan böyle bir şey)))))))))Amerikan başkanı, meclisi,senatosu,fed başkanı falan global parababaları istemesin tuvalete gidemezler bence.Adamlar gözgöre göre kenedy i vurdular.Dünyanın gözü önündeki koca başkan cinayeti örtbas edildi.Oswaldın üstüne attılar,oswaldı ruby diye bir mafya mensubu vurdu,ruby de bir başkası milletin gözü önünde vurdu konu kapandı gitti.Bence bu işler sıkıntılı işler )))))))

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Altın sistemi terk edileli çok uzun zaman oldu sanırım 40 yıl kadar.

Zaten altın karşılığı parada ısrar edilseydi bu kadar büyük bir para arzı oluşturulamazdı.

Şu anki para arzı dahi dünya varlıklarının %1'i iken. Altında kalınsaydı bu binde 1 dahi olamazdı.

Bu da tersten bakarsak gerçekleşemeyeceğinden dünya son 40 yılda şimdikinin ancak onda biri büyüyebilecekti.

Bu da işsizlik demek.

Altın standardı terk edilerek gittikçe büyüyen niteliksiz insanlar yığınları verimsiz bir çevrimde borçlandırılarak geçinebilmeleri sağlanmıştır.

Altın standardında ısrar edilseydi, ciddi bir doğum ve nüfus kontrolü gerekli olacaktı.

İnsanlık seçimini doğal çoğalmadan yana yaptı.
    1 altin = 1 dolar gayme veya 1 altin 1.000 dolar gayme seklinde devam ederdi sistem, emme karsilik net olunca islerine gelmedi diyelim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Değerli Arkadaşlar gerek burada ,gerekse hisse.net in diğer konu başlıklarında söylenenlerin özeti:''yazın yediğimiz hurmalar,kışın bir yerimizi tırmalar''şeklinde...

Burada kafama takılan bir konu var;1989 yılından beri faal olarak çalışan biriyim,ülkemize ucuz ve bol döviz girişi olduğu dönemde asla gereksiz harcama yapmadım,arabam 10 yaşında,cep tel. en uygun fiyatlı modellerden biri,uzun süredir kullanıyorum,üzerime olan tek emlak,şu anda bile uygun fiyatlı olan mütevazi bir apartman dairesi,bir kredi kartım var,her ay borcunun tamamını kapatırım;şimdi sadede geleyim...

Yahu herkes döviz varken rahattık ,şimdi ödeme zamanı diyor ya; ben niye zamanında milletin sürü psikolojisiyle yaptığı çılgın harcamaların bedelini ödeyeyim?yahut bu döviz bolluğunda,payıma düşen dövizi kim iç etti?

Sorular,sorular....
    Cevabi ben yazmayayim, zaten tahmin edersiniz!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 416/1000 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •