Sayfa 425/1000 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    John kennedy fed den bagimsiz olarak ondan izin almadan borclanmak yani bono satmaya kalkti. 3 ay sonra beynine kursunu yedi.

Simdi link bulamadim birazdan ofisten bakar atarim. Esas sebep bu
    E yani neymiş koskoca başkan FED e bulaşınca mafyaya bulaşmış gibi olmuş.Yani amerikan başkanı FED e emir falan verir gibi bir durum yok.Ama FED istediği anda başkanı değil alaşağı etmek resmen vurdurma kabiliyetine ve gücüne sahip.FED derken fed in asıl sahipleri elbet kastım.

2. "Her şeyi hesaba kattığımızda, Türkiye kamu, hanehalkı ya da özel sektör borçları noktasında spesifik hiçbir sorunla karşı karşıya değildir."

http://t24.com.tr/haber/bakan-albayr...haziriz,708492

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu cümle ne demek ki.Bir sürü sorunumuz var,aradan birini seçip sorunumuz bu demek diğerlerine haksızlık olur anlamında bir cümle mi.Ben tam şeedemedim şimdi.Biraz daha düşüneyim bakalım belki anlarım )))))))))))
    homo sum humani nihil a me alienum puto

...ons altında hazırlık var gibi,takip etmekte fayda var...

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Rxpu

Son iki cumle fazla ucuk olmus. Bunu daha once hic duymamistim. Link varmi?
    Eski bir bilgi ama şu anda google'da aramak gerekli. Hatırlarsan Amerika Irak'a girdiğinde çatışması gereken tugaylar hiçbir şey yapmadan Amerikan ordusunun geçişine izin vermişti. Hem de Saddam Bağdat'ta intikam naraları atarken. Sizce bu nasıl oldu?

Merkez bankaları gibi kurumlar özerktir. Yani direk hükümetten emir almazlar alamazlar. Ama özellikle günümüzde hükümetlerin genel politikaları ile uyumlu davranmak zorundadırlar. Ancak detaylarda yani para politiksının ne şekilde uygulanacağı konusunda kesinlikle bağımsızdırlar ve bağımsız olmalıdırlar.
    Bağımsız olmaktan kasıt hiç bir çıkar grubunun sahipliğinde olmamaları anlamını taşır.
    Eğer FED gerçekten gizli bir yönlendirici sahibe sahip olsaydı hiç kimse doları dünya parası olarak kabul etmezdi.

FED'in hükümetler dışında örtülü bir sahibi olması aynı zamanda da hiç bir zaman özerk ve bağımsız olmadığı anlamına gelir. Bu da ciddi bir çelişkidir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Albayrak: 'Hane halkı TL ile borçlandığı için döviz kurundan etkilenmedi'
    "Bakın burası çok önemli!."

Sn rxpu olması gerekenleri yazmışsınız da maalesef dünya sizin dediğiniz düşündüğünüz dünya değil.Neyse bence diye ekliyeyim gene de,saygılar sevgiler ))))))))))

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eski bir bilgi ama şu anda google'da aramak gerekli. Hatırlarsan Amerika Irak'a girdiğinde çatışması gereken tugaylar hiçbir şey yapmadan Amerikan ordusunun geçişine izin vermişti. Hem de Saddam Bağdat'ta intikam naraları atarken. Sizce bu nasıl oldu?

Merkez bankaları gibi kurumlar özerktir. Yani direk hükümetten emir almazlar alamazlar. Ama özellikle günümüzde hükümetlerin genel politikaları ile uyumlu davranmak zorundadırlar. Ancak detaylarda yani para politiksının ne şekilde uygulanacağı konusunda kesinlikle bağımsızdırlar ve bağımsız olmalıdırlar.
    Bağımsız olmaktan kasıt hiç bir çıkar grubunun sahipliğinde olmamaları anlamını taşır.
    Eğer FED gerçekten gizli bir yönlendirici sahibe sahip olsaydı hiç kimse doları dünya parası olarak kabul etmezdi.

FED'in hükümetler dışında örtülü bir sahibi olması aynı zamanda da hiç bir zaman özerk ve bağımsız olmadığı anlamına gelir. Bu da ciddi bir çelişkidir.
    ...keşke gerçeklerde sizin kadar iyi niyetli olsa..

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn rxpu olması gerekenleri yazmışsınız da maalesef dünya sizin dediğiniz düşündüğünüz dünya değil.Neyse bence diye ekliyeyim gene de,saygılar sevgiler ))))))))))
    Vallahi ben okuduklarımdan anladığım ile bir sonuca varıyorum ama illaki böyledir bu da evrensel doğrudur da diyemem.

Ama şunu söyleyebilirim ki eğer sizin dediğiniz gibiyse, bu denge çok fazla uzun zaman sürdürülemez. Hatta sürdürülemezdi de. Bu denge uzun bir zamandır sürdürülebildiğine göre yine ben kendi düşüncemi kendi mantığım içinde onaylayabiliyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 425/1000 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •