Sayfa 794/1000 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. bankada muayyen işlem karşılığında parayı bloke etme diye bir olay
    tapu dairesinden haber alındığında para satıcıya geçer
    yoksa adam 5 milyon tl.lik ev almış bunu koltuğunun altında taşıması beklenmez.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar burası döviz başlığı ama yine de mağduriyetler oluşmasın diye mutlaka belirtmek istedim.

Ev alırken, Tapuyu isteyeceksiniz , Evi göreceksiniz. (tam ve bitmiş olarak)
    Belediyedeki proje ile uygulama aynımı diye kontrol edeceksiniz !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Belediyedeki proje ile uygulama aynımı diye kontrol edeceksiniz !
    Evet tapuyu isteyeceksiniz derken onu kast etmiştim. Tapu kontrolünü mutlaka yapmak gerek.
    Para ödemek tabirini de , parayı ya banknot ya da miktara göre bloke çek ile ödemek anlamında kullandım. (bloke çek dışında önceden havale , sonradan havale olmayacak). Hatta banknotu da mümkünse ufak meblağlarda dahi hiç kullanmayın.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bankada muayyen işlem karşılığında parayı bloke etme diye bir olay
    tapu dairesinden haber alındığında para satıcıya geçer
    yoksa adam 5 milyon tl.lik ev almış bunu koltuğunun altında taşıması beklenmez.
    E o zamanda alımsatım vergisi kuruşuna kadar ödenecek.Genelde piyasada o vergiyi verende yoktur.

5. Tapuyu aldın memurdan onay geldi (tapu senin üstüne geçti)...Paradaki blokeyi çözmedin iptal ettin...Noolur ?

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Tapuyu aldın memurdan onay geldi (tapu senin üstüne geçti)...Paradaki blokeyi çözmedin iptal ettin...Noolur ?
    Bloke çekin fotokopisini satıştan önce satıcıya veriyorsun.O da bankaya gidip (isim, adres,para meblağı, tckimlikno v.b bilgilerin alıcı ile uyuşup uyuşmadığını) kontrol ettiriyor. Banka o bloke çeki kesip sana verdikten sonra o çeki alıp bankaya götürmeden sana parayı ödemesi mümkün değil. Teknik olarak o çek kesildiği anda para senin hesabından bankanın özel bir bloke hesabına geçmiş oluoyor.

Örneğin satış gerçekleşmedi bloke çek hala malı alacak olanda ama çeki kaybetti, parayı bankadan alabilmesi için dava açması gerekebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Tapuyu aldın memurdan onay geldi (tapu senin üstüne geçti)...Paradaki blokeyi çözmedin iptal ettin...Noolur ?
    Bloke çek veriliyor hocam ortada bir de çek oluyor.

8. Bak bunu bilmiyordum ev sahibi olmadığım için...Hep merak etmiştim ama araştırmamıştım/öğrenmemiştim/sormamıştım da...

Teşekkürler bir şey daha öğrendim bugün sayenizde...

Sayfa 794/1000 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •