Sayfa 795/1000 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Tabi bir yol da şu tapu dairesi dışında iki tarafında adamları olur.Paralar o adamlar arasında el değiştirir güvenli bir ortamda.Tapu dairesinde telefonla o adamlarla irtibata geçilir.Misal kardeşine parayı verirsin o ev için imza atıldığı anda karşı tarafa parayı verir misal.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bak bunu bilmiyordum ev sahibi olmadığım için...Hep merak etmiştim ama araştırmamıştım/öğrenmemiştim/sormamıştım da...

Teşekkürler bir şey daha öğrendim bugün sayenizde...
    ben bloke çeki bankada unutup tapuya heyecanla gelen de gördüm bence çek bile teferruatlı..

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bak bunu bilmiyordum ev sahibi olmadığım için...Hep merak etmiştim ama araştırmamıştım/öğrenmemiştim/sormamıştım da...

Teşekkürler bir şey daha öğrendim bugün sayenizde...
    Bir de detay olacak ama diyelim 600kTL'ye bir ev alacaksınız, bloke çeki aynı gün ya da 1 gün önceden alın, zira banka parayı kendi uktesine çekeceği için para o süre zarfında getiri elde edemez. Örneğin çeki alıp 3 gün sonra satışa gitseniz 600kTL günde net kabaca 500TL'ye yakın getiri vereceğinden sadece 3 günde 1500TL'yi bankaya hediye etmiş olursunuz. (ayrıca banka müşteri ile olan bağına göre bloke çek hazırlamak için 100TL ile 600TL arasında masraf istiyor.)

NOT 1: Çok özel mesaj geldiği için detaylandırdım, tekrar kusura bakmayın.

NOt 2: Niye milletin artık ev almadığını da yukarıdaki örnekten anlaşılıyor. İşi de böylelikle dövize bağlayalım, Millet 600kTL'lik daireyi zaten 1500-2000TL'ye kiralayabiliyorken gider ayda 15.000TL faizini alır ya da gider dolar alır belki son 6 ay da olduğu gibi o paraya ayda dövizden 40-50.000TL getiri elde eder.

Dövizde ve faizde yükseliş kaçınılmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Tabi bir yol da şu tapu dairesi dışında iki tarafında adamları olur.Paralar o adamlar arasında el değiştirir güvenli bir ortamda.Tapu dairesinde telefonla o adamlarla irtibata geçilir.Misal kardeşine parayı verirsin o ev için imza atıldığı anda karşı tarafa parayı verir misal.
    İşte bunlar hep sıkıntılı işler. Karşındaki adamı tanımadan bu yola girmek her zaman için risk içerebilir. Genelde istatistiki olarak alıcı ile satıcı birbirlerini tanımazlar.

Geçen sene sanırım bir bakanın yeğenini öldürmüşlerdi. İsmini hatırlamıyorum ama konut satışı için bloke çek ile tapuya gidiyorlar. Satış miktarının büyük bölmünü dışarıda araba içinde takas etmeye kalkıyorlar. Arabadakiler arabanın içinde alıcının kafasına sıkıp para dolu çantayı alıp kaçmışlar.

Hem de bakanın yeğeniydi ölen kişi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5. Süper bilgiler...Tekrar teşekkürler...

6. dxy 95.40 +0.37%
    abd 10 yıl 3.162 +0.17%

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar burası döviz başlığı ama yine de mağduriyetler oluşmasın diye mutlaka belirtmek istedim.

Ev alırken, Tapuyu isteyeceksiniz , Evi göreceksiniz. (tam ve bitmiş olarak)

Tapu dairesine gideceksiniz.

Satıcının sol elinin altında tapu, sizin sağ elinizin altında paranız veya bloke çekiniz olacak şekilde karşılıklı oturacaksınız. Tam ortanızda tapu memuru gözlemci olarak duracak ve süreci kayıt altına alacak.

Tapu memurunun önünde satıcının sol elinden sizin sağ elinize doğru tapu kayarken , aynı anda sizin sol elinizden satıcının sağ eline doğru *eş zamanlı* para veya bloke çekiniz kayacak ve hareket mutlaka eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Tapu memuru işlemin sonlandığına dair onay verecek ve taraflar tüm uzuvlarını tutukları varlıklar ile birlikte kendilerine doğru çekecek.

Lütfen bunun dışındaki hiçbir yöntem ve sistem ile ev almayın.

İstisnai olarak daha çok kişiye ulaşması için buradan da uyarı amaçlı yazdım kusura bakmayın.
    işlem bu şekilde ilerlemiyor, önceden tapudan randevu alıyorsunuz , genelde aynı güne veriliyor. randevu zamanı gidip tapu kimlik vb evrakları ön büradaki memura veriyor ve bekliyorsunuz.15 dakika gibi bir sürede içeriden imza faslı için çağrılıyorsunuz. mal sahibinin elinde tapu yok, tapu zaten ön büradaki memura verildi. kimlikler de ona verildi.
    imza faslında memur oturuyor, size oturacak yer yok, ayaktasınız.önce malı satan imza atıyor. parayı veya bloke çeki verip siz imzalıyorsunuz.

kredili işlemlerde banka avukatı da tapuya ipotek koydurtmak için orada oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    işlem bu şekilde ilerlemiyor, önceden tapudan randevu alıyorsunuz , genelde aynı güne veriliyor. randevu zamanı gidip tapu kimlik vb evrakları ön büradaki memura veriyor ve bekliyorsunuz.15 dakika gibi bir sürede içeriden imza faslı için çağrılıyorsunuz. mal sahibinin elinde tapu yok, tapu zaten ön büradaki memura verildi. kimlikler de ona verildi.
    imza faslında memur oturuyor, size oturacak yer yok, ayaktasınız.önce malı satan imza atıyor. parayı veya bloke çeki verip siz imzalıyorsunuz.

kredili işlemlerde banka avukatı da tapuya ipotek koydurtmak için orada oluyor.
    Evet resmi süreç bu şekilde işliyor, ben biraz da mizansen yaptım. Sağ el ve sol elin eşzamanlı senkronizasyonu işlemini tapu memuru hallediyor. Aman kimse tapuya gidip el kol hareketi yapmasın.

Sayfa 795/1000 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •