Sayfa 819/1000 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla benim durum aynı ayhan hocamınki gibi,ben alalım gitsin diyorum maketten bir tane, yatırım olsun diye.Bizim hanım satıcı kız ev ,fırsat , güzel yatırım olur falan dedikçe bu kelimelere allerji kaptı bilmiyorum artık nedense o pek sevmedi şovrumun havasını ,hatta bir nevi kıl kaptı gibi tam anlayamadım artık olayı.))))))) Bedava verseler hanım müsade etmez hocam o iş yaş ,bizim yatırım işi yatar valla.
    Hani poz açıp üstüne malak gibi yatacam derler ya.

Betonun ustunede bodoslama malak gibi yatilmazki bu devirde.

(Sekreter hariç )

Şimdi misal gelecek ay dolar 8 olacak desem ,yok ya saçmalama dermisiniz.Sorarsınız değil mi neden böyle düşündüm.Olasılığı baya mümkün bir olay .Bu memlekette dolar zamanında neler neler yaptı o yüzden bizim halkımız ucuz dolar sever)))))))5 lere çeksinler bakın vatandaş kaç milyar dolar alıyor)))))))

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Enflasyonun düşmesi ve buna bağlı olarak faiz lerin de düşmesi muhtemel orta vadede.. Ancak önemli olan önce enflasyon mu düşecek sonra faiz mi, yoksa önce faiz indirilecek sonra enflasyon mu....
    Her ikisinin düşeceği 10 yıllık tahvil faiz lerinin 18, 50 Civarının üzerine çıkamaması teyid etmekte. Amma önemli olan sırası!
    Bol kazançlar
    Enflasyonda net bir iyilesme gorulme olasiligi olsaydi 10 yillik degil en basta 2 yilliklar duserdi.

10 yilliklar icinde bir cok seyi barindirir. Bunlarin en basinda uzun vadeli enflasyon, risk primi gelir.

Eger senin 2 yillik faizlerin 10 yilliklarin uzerine cikmis ise orada ekonomiye dair problem vardir.

Enflasyon bir noktadan sonra elbette ivme kaybedip dusecektir ama bu oyle hizlica olmaz.

Ornegin gelecek yil 2 ceyrekten itibaren enflasyonda olumlu baz etkileri olacak.

Tahvil faizlerinde net dusus once faiz artirmak ve sonrasinda yavas yavas dusurmekle olur ama su anda Turkiye bunu yapacak noktada degil.

4.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Haklısın peki faiz indirimi yada enflasyonda düşüş olmadan neden 18 e indi...
    Yada şöyle bakalım usd neden en yoğun dış borç ödemesi sonrası 6,50 den 5,50 ye düştü..
    Yada neden rahibi serbest bırakacağımız belliyken 4,93 usd kurunda abd ile rahip oyunu ile kuru 7,20 ye taşıdık ta neden 6,00 lirada serbest bıraktık..
    Yada iş C hissesi ve iştiraklerinde 1 sene öncesi yapılan hisse devirleri bitince, gelişmeler gerçekleşti..
    Yada fx ve viob ta 1000 lerce kontratı 6,50 /7,00 arası kim shortladı, neden pozisyonlar kapanmıyor..
    Yada kimleri CdS oyunu ile yuttular..
    Yada devam etmeyeyim.
    Bol kazançlar
    Ağam Ramazan Kurtoğlu na rakip olursun diyim ben sana.

Bir sorunun muhattabı ülkeyi yönetenler

İş bankasının dolarla faizle alakası yok

Foreks ve tahvile cevap verdim zaten

Cds oyunu dediğin + 2.5-3 faiz olarak bankaların sendikasyon yenilemelerine, eurobond ihraçlarımıza da 7.5 puan olarak yansıyor zaten. Pek bir oyun değil hani. 5 yıllık eurobonda 7.5 faiz vermek zorunda olan ülkeleri rahatlıkla bulabilirsiniz misal. Kategorimizi görmek için.

Her olayın altında birşey aramayın. Akışına bırakın. Rahatlayın.

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Enflasyonda net bir iyilesme gorulme olasiligi olsaydi 10 yillik degil en basta 2 yilliklar duserdi.

10 yilliklar icinde bir cok seyi barindirir. Bunlarin en basinda uzun vadeli enflasyon, risk primi gelir.

Eger senin 2 yillik faizlerin 10 yilliklarin uzerine cikmis ise orada ekonomiye dair problem vardir.

Enflasyon bir noktadan sonra elbette ivme kaybedip dusecektir ama bu oyle hizlica olmaz.

Ornegin gelecek yil 2 ceyrekten itibaren enflasyonda olumlu baz etkileri olacak.

Tahvil faizlerinde net dusus once faiz artirmak ve sonrasinda yavas yavas dusurmekle olur ama su anda Turkiye bunu yapacak noktada degil.
    Aynı görüşü ifade ettim aslında, açıklayıcı olmuş paylaşımın.
    Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Ha ben dolar falan almam .Asıl katakulli onsta dönüyor ve dönecek bence.)))))))))O yüzden her seviyeden gram altına devam.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ağam Ramazan Kurtoğlu na rakip olursun diyim ben sana.

Bir sorunun muhattabı ülkeyi yönetenler

İş bankasının dolarla faizle alakası yok

Foreks ve tahvile cevap verdim zaten

Cds oyunu dediğin + 2.5-3 faiz olarak bankaların sendikasyon yenilemelerine, eurobond ihraçlarımıza da 7.5 puan olarak yansıyor zaten. Pek bir oyun değil hani. 5 yıllık eurobonda 7.5 faiz vermek zorunda olan ülkeleri rahatlıkla bulabilirsiniz misal. Kategorimizi görmek için.

Her olayın altında birşey aramayın. Akışına bırakın. Rahatlayın.
    Siz öyle yapın, ben bildiğimi yapayım
    Hepimiz aynı yöne baksakta gördüklerimiz farklı olabilir. Nerden baktığımıza bağlı.
    Paylaştığım başlıkların dolar ve faiz ile ilgili olduğunu biliyorum.
    Daha fazla yazmayayım dolar düştü troll yazdı demesinler
    Şunu da eklemek yanlış olmaz dediğin 3/4 long pozisyonlar karşılığı tabii var ancak 6,50 üzeri taze çok pozisyon geldi karşılıksız
    Saygılar, Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

8. Saddamın öldüğüne inanmayan halk yıllarca ordusuyla ha şuradan gelecek ha buradan gelecek diye beklemiş ya bizimki de biraz o hesap. Bilerek devalüasyon yaptılar, vay Akp şirketlerinin trilyon doları var yurt dışında vs vs uzayıp gider. Bu kadar becerikli değiller ağam. Keşke olsalardı da bu duruma düşmeseydik. Evet ülkeye zaman zaman kaynağı bilenen ama açıklanmayan döviz girişi oluyor. Hep olmuş zaten. 4 milyar 10 milyar 15 milyar belirli dönemlerde. Özellikle seçim öncesi dönemlerde. Yeni bir şey değil. Bu para girer çıkar. Sahipli para. Ve miktarı ve amacı ülkeyi düze çıkarmak borcunu ödemek değil. Belli bir süre yalancı bahar getirebilmek.

Sayfa 819/1000 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •