Sayfa 920/1000 ÝlkÝlk ... 420820870910918919920921922930970 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,353 - 7,360 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz

Alýntý Originally Posted by tospa Yazýyý Oku
    Tüm yataylarý da 3. denemede kýrýp yeni yükseliþ hareketine baþlamasý da ilginç bir istatistik olarak dursun kenarda.
    Bir de yataylarý kýrma süresi giderek kýsalmýþ.Yani giderek yatay trendde geçirdiði zaman kýsalmaya baþlamýþ.Benim tahminim artýk o osilasyonlar o kadar sýk olacak ki bu yatay trend mi yoksa çýkýþta kýsa bir mola mý anlaþýlamayacak bile ))))))Yakýnda fibrilasyona girer o grafik.

Aslýnda temel düþünülürse bu grafik pek manalý deðil.Misal hastanýn þeker toleransý bozuk ama yiyor baklavalarý yiyor kadayýflarý diyet falan hak getire.Oturduk bu hastanýn glukoz toleransýný grafikle ölçmeye baþladýk.E tolerans giderek bozuldu .Þeker de yükselmeler giderek arttý.Bu hasta ne zaman insülin baðýmlýsý olacak artýk az biþi genetiðe kaldý,bir de allaha))))))Bu yükselmelerin sýklýðý aþikar diabetin zamaný hastadan hastaya deðiþir ama sonuç deðiþmez.Bence ekonomilerde böyle her ekonominin grafiði bu kafalarla yönetilen ülkelerde benzemek zorunda, sonuç da deðiþmez ama süreç ne kadar zaman alýr o deðiþebilir tabi. Kýzanlar oluyor ama maalesef olay arjantin ,venezuela ve bizde ayný ,sonuç da ayný olacak.Yerli para deðersizleþecek, ekonomi sonunda çökecek.Maalesef durum benim gözümde böyle.

Þimdi zamanýnda emlak topiðinde yazdýðým bir yazýyý hatýrladým.Misal istanbulun bir ilçesi,kadýköy çok büyük olur da ,çekmeköy diyelim veya üsküdar veya kurtköy.Tamamýnýn satýlýða çýktýðýný farzedelim mevcut fiyatlarla o ilçeyi satýn alacak sýcak para memlekette var mý sizce.Misal çekmeköyde iki odalý eve 300 400 isteniyor,üç odalý eve 500 falan o evleri almaya memleketin parasý sadece bir ilçe için bile yetmiyor.2 milyon ev stoðu var.Ama bizim iktidar hala inþaatla büyüme modelinde ýsrarlý.FED dolar arzýný kýsacaðým diyor biz yüzde 7.5 gibi rekor faizle 5 yýl için iki milyar dolara 750 milyon dolar faiz vererek bulduðumuz paralarý inþaattaki batýk hýyar þirketlere ucuza kredi verelim diye uðraþýyoruz.Neymiþ inþaat lokomotif sektörmüþ batarsa memleket batarmýþ.Ulan bunlarý diye diye zaten memleket battý.Bu kafalarla yönetilen ülkede dolar düþecek diyen arkadaþlara ben karýþmam da kendi adýma vargücümle elime geçen her kuruþu altýna yatýrmaya devam ederim)))))))))

Alýntý Originally Posted by BORA YAÞAR Yazýyý Oku
    "Dünyanýn 7 harikasýndan biri olan Tac Mahal'ý yapanlarýn Mimar Sinan'ýn öðrencileri olduklarýný biliyor muydunuz?"

http://blog.milliyet.com.tr/tac-maha...?BlogNo=370732

Mimar Sinan’ýn öðrencisi olan ve babasýnýn da bir mimar olduðu düþünülen Mimar Hayreddin’in adý Mostar Köprüsü (Mostar/Bosna Hersek) gibi dünyaca ünlü bir eserde yazýlýdýr.

http://www.egeyapi.com/blog/index.ph...r-ve-eserleri/

"Sedefkar Mehmed Aða, Topkapý Sarayý’nda çeþitli görevlerde çalýþmasýnýn ardýndan Mimar Sinan’ýn öðrencisi olmuþtur. Mimar Sinan’ýn ölümünün ardýndan Arabistan ve Rumeli teftiþlerine çýkan Sedefkar Mehmed Aða’nýn en önemli eseri ise inþasý 7 yýl süren ve Ýstanbul’un en çok turist çeken camilerinden biri olan Sultanahmet Camii’dir."

Foruma arada bir giriyorum. Dostlardan bir ileti var mý diye.

Bu baþlýða da bakýyorum foruma girdikçe.

Mimar Sinan hakkýnda bu kadar iddialý ve töhmetkar bir ifade içeren ifadeyi okuyunca dayanamadým.

Eðer bir "okumuþ" olarak sorumluluk taþýyorsak, uzmaný olmadýðýmýz bir konuda kelam ederken daha araþtýrmacý olmalýyýz.

Kaldý ki elimizin altýnda gugul gibi bir büyük yardýmcý var.

Bir dakika sürmedi bu bilgilere ulaþmam.

Tarihin gördüðü en büyük mimarlardan biri hakkýnda yazarken daha dikkatli olmalýyýz.

Mimar Sinan öðrenci yetiþtirmemiþ, yukarýda da alýntýladýðým eserlerden de görüleceði üzere dehasý neredeyse kendisine eþ mimarlar yetiþtirmiþ.

Türk'ü kulluktan kurtaran Cumhuriyet Bayramýmýzý kuran Atatürk ve arkadaþlarýna þükran ve minnet duygularýmla Bayramýmýz kutlu olsun.
    Sallamis Milliyet gazetesi, wikide mimarlar yazili o isimler yok.

2. Sallamada dunyanin 7 harikasina, ne ara girdi Tac Mahal?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alýntý Originally Posted by rapsody Yazýyý Oku
    Bu isler gecici üstad bu faiz ve düþüþ sürdürülebilir olamaz kimse dayanmaz günlük 0.92 faiz alýþtýrma taktiði fatura aðýr olur olmayan bir þeyi satmak hele dolar için dünyada en tehlikeli iþlem bence ky çok dikkatli olmalý fiziki alýp satmaya benzemez
    Evet bu arada yazdýklarým kesinlikle yatýrým tavsiyesi olarak düþünülmesin, bunu yapanlar yeterli büyüklükte sermayeleri olan yabancý büyük oyuncular, ve bunu da genellikle TL'de likiditenin düþük olduðu günlerde yapýyorlar, TR'de tatil olup uluslararasý piyasalarýn açýk olduðu bugün gibi günlerde yani.

6.  Alýntý Originally Posted by BORA YAÞAR Yazýyý Oku
    "Dünyanýn 7 harikasýndan biri olan Tac Mahal'ý yapanlarýn Mimar Sinan'ýn öðrencileri olduklarýný biliyor muydunuz?"

http://blog.milliyet.com.tr/tac-maha...?BlogNo=370732

Mimar Sinan’ýn öðrencisi olan ve babasýnýn da bir mimar olduðu düþünülen Mimar Hayreddin’in adý Mostar Köprüsü (Mostar/Bosna Hersek) gibi dünyaca ünlü bir eserde yazýlýdýr.

"Sedefkar Mehmed Aða, Topkapý Sarayý’nda çeþitli görevlerde çalýþmasýnýn ardýndan Mimar Sinan’ýn öðrencisi olmuþtur. Mimar Sinan’ýn ölümünün ardýndan Arabistan ve Rumeli teftiþlerine çýkan Sedefkar Mehmed Aða’nýn en önemli eseri ise inþasý 7 yýl süren ve Ýstanbul’un en çok turist çeken camilerinden biri olan Sultanahmet Camii’dir."

Foruma arada bir giriyorum. Dostlardan bir ileti var mý diye.

Bu baþlýða da bakýyorum foruma girdikçe.

Mimar Sinan hakkýnda bu kadar iddialý ve töhmetkar bir ifade içeren ifadeyi okuyunca dayanamadým.

Eðer bir "okumuþ" olarak sorumluluk taþýyorsak, uzmaný olmadýðýmýz bir konuda kelam ederken daha araþtýrmacý olmalýyýz.

Kaldý ki elimizin altýnda gugul gibi bir büyük yardýmcý var.

Bir dakika sürmedi bu bilgilere ulaþmam.

Tarihin gördüðü en büyük mimarlardan biri hakkýnda yazarken daha dikkatli olmalýyýz.

Mimar Sinan öðrenci yetiþtirmemiþ, yukarýda da alýntýladýðým eserlerden de görüleceði üzere dehasý neredeyse kendisine eþ mimarlar yetiþtirmiþ.

Türk'ü kulluktan kurtaran Cumhuriyet Bayramýmýzý kuran Atatürk ve arkadaþlarýna þükran ve minnet duygularýmla Bayramýmýz kutlu olsun.
    Bu yazida tonla yanlis var efendim...2 dakikalik gugul arastirmasiyla anca cuvallarsiniz. "Dogruya dogru" deyince hosunuza gidiyor da "yanlisa yanlis" deyince niye hosunuza gitmiyor?

Cok gicik adamsiniz efendim..."Yazilarinizi ariyorum" diye guzelleme mesaji yaziyorum, dikkatederseniz forumda kimse boyle birsey yapmamis ama bana cuvap bile yazmiyorsunuz...ayip be ya....
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7.  Alýntý Originally Posted by HAKEM Yazýyý Oku
    Þimdi zamanýnda emlak topiðinde yazdýðým bir yazýyý hatýrladým.Misal istanbulun bir ilçesi,kadýköy çok büyük olur da ,çekmeköy diyelim veya üsküdar veya kurtköy.Tamamýnýn satýlýða çýktýðýný farzedelim mevcut fiyatlarla o ilçeyi satýn alacak sýcak para memlekette var mý sizce.Misal çekmeköyde iki odalý eve 300 400 isteniyor,üç odalý eve 500 falan o evleri almaya memleketin parasý sadece bir ilçe için bile yetmiyor.2 milyon ev stoðu var.Ama bizim iktidar hala inþaatla büyüme modelinde ýsrarlý.FED dolar arzýný kýsacaðým diyor biz yüzde 7.5 gibi rekor faizle 5 yýl için iki milyar dolara 750 milyon dolar faiz vererek bulduðumuz paralarý inþaattaki batýk hýyar þirketlere ucuza kredi verelim diye uðraþýyoruz.Neymiþ inþaat lokomotif sektörmüþ batarsa memleket batarmýþ.Ulan bunlarý diye diye zaten memleket battý.Bu kafalarla yönetilen ülkede dolar düþecek diyen arkadaþlara ben karýþmam da kendi adýma vargücümle elime geçen her kuruþu altýna yatýrmaya devam ederim)))))))))

iPhone cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ne guugl ý yav
    O devirde Sinan Edirne Lalapaþa da eðitse onu
    Deðil Hindistan a taç mahal i inþa etmeye gitmek
    Pippa Bacca gibi
    Gelinlikli seyyah
    Daha Gebze ye gelmeden adam mort
    :-)
    Bunu düþünmeye intranet e dahi gerek mahal ve tac mahal yok :-)
    Egriye eðri
    Buðruye Buðru
    Megri megriye de Meeeee
    Böyle nispet yapar gibi yazdýðýma bakýp yanlýþ anlaþýlmasin ben seviyom Bora abiyi. Aslen bunuda yazmayacagdim (yani edirne nire india nire aha iste onu) ama baktým yorumlar var Yazdým gitti

Sayfa 920/1000 ÝlkÝlk ... 420820870910918919920921922930970 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •