Sayfa 427/1000 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527927 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Misal iki ordu karşı karşıya geldi.Savaşacaklar.Mertçe savaş alanına çıkıp kılıçla topla tüfekle savaşıp güçlü olanın kazanması lazım.E sizin ordunuzun içindeki adamlarınızı ayartsam onları size ihanet etmeleri için parayla satın alsam kötü mü olurum.Bence olmam çünkü savaş alanında belki beni öldürürsünüz ,bense yaşamak için her şeyi yaparak sizi yok etmem lazım.Rasyonel olan budur.O yüzden devletlerarasında iyi kötü doğru yanlış yoktur,sadece çıkarlar vardır.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Niye ki şeytan da insanlık tarihi boyunca varlığını sürdürdü.Bolca da müridi vardır emin olun.Müritlerinin maddi açıdan da durumları sanmam ki kötü olsun.İyiliğe çok güvenmeyin.Irak halkı suriye halkı libya halkı kötümüydü ki başlarına bu kadar bela geldi.Ülkeleri yandı yıkıldı.
    Ortadoğu'da tarih boyunca istikrar sağlanamadığına göre bir şeylerin yanlış olduğu belli ama bu ortadoğunun kendisinden mi kaynaklanıyor yoksa oraya etki etmek isteyen başka güçlerin tezahürü müdür? Bu karmaşık bir mevzu.
    Dolar mevzuunu aşar. Ayrıca İç anadolu'nun muhafazakar bir ilinde şeytan mevzuu ile ilgili yaşadığım ilginç bir anım var.
    Ama burayı meşgul etmemek adına talep gelirse ya ayrı bir yerde ya da gece yarısından sonra anlatmakta fayda var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Bizdeki FETÖ gibi Irak ordusunda çok etkili olan Kesnizani tarikatının direnilmemesini teslim olunmasını istediğini biliyorum... Generallere para dağıtıldıysa kesinlikle bu tarikat eliyle dağıtılmıştır..
    http://www.21yyte.org/tr/arastirma/o...tulu-operasyon
    https://www.aydinlik.com.tr/kose-yaz...ikat-kesnizani
    Abd bunu kendi ulusal menfaatlerini düşünerek yaparken, bizimkiler bazı kurumları lağevderek düşmanla elele tutuştu, bizim içerdeki hainleri daha çok önemsiyorum, abd falan hikaye, biz o bilince ulaşalım yeterli, bu millet yoktan var olmuş bir millet ama maalesef o millet yok artık, bireysel olarak her şeyimiz var, rahatız ama şu an bilinç düzeyi ve vatana bağlılık açısından 1919'dan daha kötü durumdayız.

4.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Dönmüş dolaşmış.Yine çizgiye yanaşmış

240 Dk sıkışmış...Sıkış sıkış nereye kadar ?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Her şey doğada bir dengededir. Kötü niyetli ise hiç bir zaman uzun bir süre denge noktasında kalamaz.

Hep bir istikrarsızlık içindedir.

O nedenle de geçmişe baktığımızda uzun süredir ayakta kalanlar aslında sınanmışlardır.

Bu sınamadan geçenler ise bünyelerinde çok daha az kötü niyet barındırır.

Ben olayları bu felsefe ile yorumladığım için neredeyse 100 yıldır bir dengede bulunan bir kuruluşun (FED) bu denli bir arka planı olabileceğini düşünemiyorum.

Ama dikkat ederseniz subjektif görüşlerime göre bunu bağlıyorum.

Eğer bu gerçekte böyle değilse , o zaman yukarıda belirttiğim sadece iyi olanın uzun süreli bir istikrarı yakalayabileceği felsefesini de yanlışlamak gerekecek. Halbuki bu felsefe bugüne kadarki hayat tecrübemde beni hiç yanıltmamıştır.
    ...tabiki herkesin kendisine göre bir düşüncesi var,ama benim düşüncem FED'in ABD devletinin üzerinde bir yapı olduğudur.Şimdiye kadar kim FED'e dokunmaya kalksa yanmıştır...
    FED'in bastığı bu karşılıksız paralar, dünyadaki sermayenin elit tabakanın elinde birikmesinden başka bir işe yaramadı.
    Kırkaltı yıldır ötelenen bir finansal kriz var.Sizin tabirinizle 2008 de ''vurdu çekti'' ,ama daha fazla para basarak krizi ötelediler...nereye kadar..???bizim paramız altından daha değerlidir deyip beyhude uğraşıyorlar...
    Az olan ,çok olandan herzaman daha değerlidir.ABD bile olsanız doların çöküşünü,altının yükselişini önleyemezssiniz...

Bu döviz krizi ..!!
    Bankalar batık, şirketler batık...!!
    Bütçe gelirleri suyunu çekti.!!!
    Cari açık+ bütçe açığı ile birlikte
    Ekonomi dibe vurmaya devam edecek.!!
    Papatya falı bakanlar.!!

Ayvaların turpların büyükleri daha heybede.!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    ...tabiki herkesin kendisine göre bir düşüncesi var,ama benim düşüncem FED'in ABD devletinin üzerinde bir yapı olduğudur.Şimdiye kadar kim FED'e dokunmaya kalksa yanmıştır...
    FED'in bastığı bu karşılıksız paralar, dünyadaki sermayenin elit tabakanın elinde birikmesinden başka bir işe yaramadı.
    Kırkaltı yıldır ötelenen bir finansal kriz var.Sizin tabirinizle 2008 de ''vurdu çekti'' ,ama daha fazla para basarak krizi ötelediler...nereye kadar..???bizim paramız altından daha değerlidir deyip beyhude uğraşıyorlar...
    Az olan ,çok olandan herzaman daha değerlidir.ABD bile olsanız doların çöküşünü,altının yükselişini önleyemezssiniz...
    Daha önce detaylı açıklamıştım, var olan altın ile halihazırdaki dünya nüfusunu iktisadi olarak çalıştırıp, doyuramayız. Dünya ya nüfus kısıtlamasına gidecekti, ya da bu yapılmadan altın standardında ısrar edilseydi dünya nüfusunun çok büyük bir kısmı ya açlıktan ölecek ya da ilk çağ şartlarında yaşamaya başlayacaktı. Bu da dünyadaki insan medeniyetini bölecek ve parçalayacak bir potansiyeldir. Politikacıların kararı da altın standardını terk etmek yönünde olmuştur bundan sonra da aynı yönde olacaktır diye düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

RTÜK, 'Karartma' düzenlemesini kabul etti.!!
    Türkçe açıklaması.????
    Afrika ülkesi olduk.!!
    Hukugun guguk olduğu yerde.!!
    Korku rejiminin hakim olduğu rejime kimse güvenmez.!!
    Hiç bir Kimse yatırım yapmaz.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 427/1000 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •