Sayfa 785/1000 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by varolmayansehir Yazıyı Oku
    Ne zaman vazgeçtim sevdadan,
    Sevdiklerim beni anlamadığı zaman.

Ne zaman vazgeçtim bir şey anlatmaktan,
    Anlayan kalmadığı zaman...

Öylede böylede yanlızız, bu seçmene bunları anlatmak zor.
    Eğitimsiz kalmış bir ülkeye, ne güçler dengesini anlatabilirsin,
    ne de yolsuzluğu... Fiziken cebinden çıkan olmadıkça anlamıyor...

Dün akşam sunu düşündüm. Örneğin Yoksulluk sınırı 5.000 ama sen 1.600 alıyorsun.
    Demek ki devlet senin cebinden 3.400 TL yi alıyor bağırta bağırta... Birde bu 1.600 den
    %8-18 KDV alıyor her aldığından... Bu kadar para nereye gidiyor... Sonra baktım etrafa...
    Bir yüzüğü olan insanan neleri var... Baktım büyük şirketlere bir bir el değiştirmiş...
    Baktım patronlara, anlı secdeden kalkmayan cukkacı tüccar...

Şimdi diyorlarki herkes taşın altına elini soksun... Hepinizin bildiği şeyleri anlatmayacağım.
    Biz bilmekten onlar anlamamaktan sıkıldı...
    Sen şu Emlak Konut'un projelerindeki taşeron firmaları bir denetle bakayım, ne kadar işcinin gv sini ödüyor ya da sgk sını...

Birde kalkmış zorunlu BES yapacakmış... Yap arkadaş yap... Seviyorlar milletcek...
    Kimin umrundaki Adalara götürdüğün para... Verdiğin ihalelerden inen paralarıda çıkardı yurtdışına diğer dostların...
    Bi bizim cebimizdekiler kaldı... Neydi yiyin beyler yiyin... Kanana kadar, patlayana kadar...
    Bu ülkede Venezulla olmuyorsa tek sebebi Mirasdır Ege ve Trakya bölgesinde herkez yatarak para kazanıp rumdan kalan arsaları satıp gününü gün ediyor bu devran böyle dönmez . Arsalar bittiginde elde avuçta birşey kalmadıgında bir araba almak için 70 ay çalışacagını anladıgında eyvah diyecek ama iş işten geçmiş olacak

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Vah vah çok yazık.
    Ülkenin geleceğinin karanlık olduğunu düşünenler 2.5-3'lerden dolar toplarken
    siz "ekonomimiz süper, almanya bizi kıskanıyor" diyen grubun içindeydiniz sanırım.

Dolar almadınız bari mercimek nohut alsaydınız.
    Neyse olan olmuş, tren kaçtı artık. Dolar düşer nohut düşmez.
    8-9 larda ASELSAN almisiz 30 olmuş yetmez mi?
    Gerçi sattık ama 32 de froto aldık 65 oldu bu damı yetmez?

3. Dolara mb harici argümanlarla müdahale ediliyor olabilir mi? Hani merkez bankası müdahale etse ve yetersiz kalırsa dolar daha da azacağından başka merkezlerden dolar şhortlayarak müdahale edip doları düşürüyor olabilirler mi?

4.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Burada FİKTİF kazançlarla ilgilenilmez...USD de girmiş mi girmiş (yukarda yazmışsın)...% 70-80 devalüe ve zamları yemiş misin...Yemişsin...Gerçek budur...

5.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Kime sorsam ucuzdan aselsan almış zaten.
    Zor durumda reis "yastık altındaki aselsanlarınızı getirin" derse mutlaka götürün tamam mı?
    Ülke o aselsanlarla dışarıdan buğday alacak.

6.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bu ülkede Venezulla olmuyorsa tek sebebi Mirasdır Ege ve Trakya bölgesinde herkez yatarak para kazanıp rumdan kalan arsaları satıp gününü gün ediyor bu devran böyle dönmez . Arsalar bittiginde elde avuçta birşey kalmadıgında bir araba almak için 70 al çalışacagını anladıgında eyvah diyecek ama iş işten geçmiş olacak
    Bir halkı halk yapan devlettir, halkın kendi başına bir şey başardığı zordur... Öyle kendisini örgütleyemez. Çabaları bireyseldir. Ege ve Trakya'ya sadece mal etmekde bence doğru olmaz. Anadolunun da hali ortadadır. Ama bunu dediğim gibi bireylere yüklemek yanlış olur...

Önce Ülkenin birlik olmasını sağlamak lazımdır. Öyle bu kısmı benim diğerlerini takmam modu ancak ülkeyi böler...
    Nitekim böldüde... Ülkenin sosyal hayatını ülkenin gerekliklerine göre düzenlemek gerekir. muhafazakarıda yaşayabilmeli muhafazakar olmayanıda ama kimse birbirinin özgürlük sınırına müdahale etmemeli... Yani ülkeyi İmamlara teslim edemezsin...

Çin bildiğiniz üzere astroid madenciliğine başladı, bunu sadece 500.000 milyona mal etti, bizim Sarayın yılılk bütçesi ne kadar... yaklaşık 3 milyar TL. İle bakanlığının bütçes ne kadar 103 milyar... Aile bakanlığında, ailecek yönettikleri bakanlıkta ne yapıyorlar bu kadar parayı... Seçmenlerine maaş olarak veriyorlar... Kimin parası bu biliyor musunuz. İşte O en az 5.000 alması gerekirken 1.600 alan vatandaşın parası...

Yazdıkça yazıyorum...
    Diyor ya şair... Söylesem kimse anlamıyor, söylemesem bana dert oluyor...
    Benimki de o hesap...

Kısacası, o bunu yapıyor bu bunu yapıyor bizi bir yere götürmüyor... Ya hattı düzelticeğiz ya da bulunduğumuz sattı müdafa edeceğiz... Gördüğüm kadarıyla hattakiler düzelmek istemiyor... Hattın başındaki de böyle mutlu...

7. Trakya insanı son derece çalışkan (tarım ve hayvancılık...topraklarını çok severler, yobaz sokmazlar aralarına...en az göç eden bölgedir büyük şehirlere) ve medenidir (dünyaya bakış açısı...herşeyden önce RAKI içerler be yaaaaa üjj bejjjler)...

Esas sorun ANADOLU (orta ve daha doğusu olarak söyleyebilirim...en çok göç eden satıp savan ve modern şehirlere ayak uydurmayıp şehirleri kendilerine uydurup köy yapmaya çalışırlar...) insanındadır...

8.  Alıntı Originally Posted by varolmayansehir Yazıyı Oku
    Bir halkı halk yapan devlettir, halkın kendi başına bir şey başardığı zordur... Öyle kendisini örgütleyemez. Çabaları bireyseldir. Ege ve Trakya'ya sadece mal etmekde bence doğru olmaz. Anadolunun da hali ortadadır. Ama bunu dediğim gibi bireylere yüklemek yanlış olur...

Önce Ülkenin birlik olmasını sağlamak lazımdır. Öyle bu kısmı benim diğerlerini takmam modu ancak ülkeyi böler...
    Nitekim böldüde... Ülkenin sosyal hayatını ülkenin gerekliklerine göre düzenlemek gerekir. muhafazakarıda yaşayabilmeli muhafazakar olmayanıda ama kimse birbirinin özgürlük sınırına müdahale etmemeli... Yani ülkeyi İmamlara teslim edemezsin...

Çin bildiğiniz üzere astroid madenciliğine başladı, bunu sadece 500.000 milyona mal etti, bizim Sarayın yılılk bütçesi ne kadar... yaklaşık 3 milyar TL. İle bakanlığının bütçes ne kadar 103 milyar... Aile bakanlığında, ailecek yönettikleri bakanlıkta ne yapıyorlar bu kadar parayı... Seçmenlerine maaş olarak veriyorlar... Kimin parası bu biliyor musunuz. İşte O en az 5.000 alması gerekirken 1.600 alan vatandaşın parası...

Yazdıkça yazıyorum...
    Diyor ya şair... Söylesem kimse anlamıyor, söylemesem bana dert oluyor...
    Benimki de o hesap...

Kısacası, o bunu yapıyor bu bunu yapıyor bizi bir yere götürmüyor... Ya hattı düzelticeğiz ya da bulunduğumuz sattı müdafa edeceğiz... Gördüğüm kadarıyla hattakiler düzelmek istemiyor... Hattın başındaki de böyle mutlu...
    Dediklerin dogru bende aslında aynısını söylüyorum halkın aslında alım gücü yok ama bunu fark edemiyor sebebi miras kültürü.
    Herkes elde avuçtaki malı mülkü arsayı baba yadigari evleri satıp hayatına devam ediyor yoksa 1.600 TL maaşla devran dönmez.

Dmax kanalında bir program var onu izliyorum adamlar 2.000 GBP ye üstü açılır Merso Clk alıyor :D veya 8.000 GBP ye türkiyede zenginlerin bile zor bindigi Land alıyor.

Adamlar 2 ay çalışıp bizim 70 ay çalışıp binemeyecegimiz arabalara biniyorlar.

Ama bunları bizim halkımız daha idrak edemiyor çünkü atalarından kalan atalarınada Rumdan kalan 300.00 dönüm tarla var dünya umrunda degil bu kitlenin

Sayfa 785/1000 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •