Sayfa 820/1000 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Saddamın öldüğüne inanmayan halk yıllarca ordusuyla ha şuradan gelecek ha buradan gelecek diye beklemiş ya bizimki de biraz o hesap. Bilerek devalüasyon yaptılar, vay Akp şirketlerinin trilyon doları var yurt dışında vs vs uzayıp gider. Bu kadar becerikli değiller ağam. Keşke olsalardı da bu duruma düşmeseydik. Evet ülkeye zaman zaman kaynağı bilenen ama açıklanmayan döviz girişi oluyor. Hep olmuş zaten. 4 milyar 10 milyar 15 milyar belirli dönemlerde. Özellikle seçim öncesi dönemlerde. Yeni bir şey değil. Bu para girer çıkar. Sahipli para. Ve miktarı ve amacı ülkeyi düze çıkarmak borcunu ödemek değil. Belli bir süre yalancı bahar getirebilmek.
    Hah işte hocam kasımda kanal istanbul ihalesi olacak diye bir yazı vardı.Daha geçen hafta okudum.Eğer o ihale iptal olmazda kanal istanbul yapılırsa işte asıl olay o olur.Dolar düşüşü falan baya anlam kazanır bence )))))))))))))Gerçi aklım ermiyor ,olacak iş değil diyorum ama gene de burası türkiye her ihtimal her zaman mümkündür.

2. Sadece şahsi düşüncem,

Acaba ppk’da faiz indirimi gelecekte dolar uçup gitmesin diye dolara şuan sağlam müdahele mi geliyor.
    Dövizdeki düşüşler akla mantığa sığmıyor çünkü 5.50leri görmesine rağmen bist 100ü geçemedi ve gösterge faiz halen 26.50 , yani politika faizinin 2 puan üstünde. Artı DXY ve abd 10 yıllıklarda hatrı sayılır artışlar var.Yani sağlıklı bir düşüş değil , çok sağlam haberlerin gelmesi düşüşü tetikler ve karşılığında tepki alır.Misal şuan gösterge faizi 24 olsa evet anlayacağım ama çok sağlam birşey olacak bir haber bekleniyor gibi, acaba erken seçim mi?(misal)
    Para piyasası erken alır haberi.

3. Abi poka batmışız dibine kadar. Borcunu ödeyemeyince çek kırdıran, milletin kredi kartlarından alışveriş yapmış gibi gösterip para çeken, tefeciye arabayı rehin bırakan esnaf gibiyiz. Dükkanı açık ışıkları yanıyor onunda. Ama batacak. Tanıdıklarımın hepsi battı çünkü bu durumda olan.

4. İlginç bir durum ile karşı karşıya kalabilmemiz mümkün... Nedir bu durum?
    6,40/6,90 aralığında taze açılan long fozisyonları besleyen short pozisyonlar kapanmadıkça, long pozisyonları açan montanlı para zarar kes yapmak durumunda kalacak ve kalıyor.
    Bu süreç devam ederse ki mümkün, sebebi önümüzdeki ay düşük enflasyon beklentisi ve bir süre dış borç ödeme yoğunluğu olmaması..
    Süreç olmaması gerektiği gibi kuru aşağı itecek ve panic şeklinde zarar kes ler oluşacak ve short pozisyonlar bunu tetikleyerek inanılması güç fiyatlara sebebiyet verecek olmasıdır.
    Yukarıda bahsettiğim fiyat aralığından short pozisyonların beklediği seneryo gerçekleşecek.
    Rakam yazmak istemiyorum, sadece tahmindir.
    Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

5.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Diyelim ki aldırdılar bundan onlara ne fayda olabilir...hani derinliği olmayan bir hisse olsa diyecem ki bir ihtimal faydası olur falan...''Akıl fakirleri'' sizi, DOLAR dan bahsediyoz ALOOOOOO....sen ben almakla çıkmazda inmezde...şu kadar adamız doları satmadık aldık hala Dolar düşüyor daha da düşse keşkede dahada alsam...Kim Dolar borcu yaptıysa, o fiyatlardan canı yananlara Dolar aldıranlarda onlardır, git onlara söyle...

15 yıl ayrı kaldık komik olmuş la bu site...sorsan okumuş seviyesi yükselmiştir ülkede ama belliki beyinler iyice cahilleşmiş...
    Sayın Üye bu başlığı devamlı okurum,ne Ayhan başganın böyle bir yorumunu asla görmedim ve okumadım,hatta yaptığı alım-satımlarda ettiği kar-zararı bile açıkça paylaştı,nasıl şimdi dolar düşüyorken dolar tutanın eli yanar dolar öldü bitti geberdi gibi bilimsel mesajlar yazan!!! üyeler varsa,dolar tepedeyken de,slogan tadında yazan üyeler vardı,Allah akıl vermiş,bende okurum ve güler geçerim,hatta dolar 7 civarı gezerken bu durumu eleştirmiş;böyle yazarsanız insanlardan tepki çekersiniz başlığa bilgi almak için gelenlerde sadece boş tartışma izler demiştim,ancak dediğim gibi mantıkla,akılla hareket etmeyen her zaman zarar görür,kimse başkasının cebini düşünmek veya ona kar ettirmek zorunda da değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ne guzel is be

papazi verdik diye gizli yollardan amerika Turk piyasasina para pompalamaya basladi ve dolar dustu

o zaman bir kac papaz daha yakalayalim dolar 1 TL olsun.

benim gibi bir suru adam bilmem kac yuzbindolar ali 6 lardan 6,5 lardan davaciyim hakim bey
    Anlayan var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yanlış olmasın ben bu düşüşün geçici olduğuna inananlardanım.. 2019 un pek eğlenceli geçmeyeceğini düşünenlerden. ve neredeyse full dolarda sabırla bekliyorum yaklaşık 4 yıldır..

sadece sallıyorsan destekli sallayacaksın ve arkasında duracaksın. yoksa inandırıcılığın kalmaz diye düşünüyorum.
    Hangi yöne olduğu önemli değil,yüzde yüz katılıyorum bu sözlerinize..biri gelmiş fezaya çıkacak der,öbürü ölecek gömeceğiz der,neden? gönül gözüm öyle istiyor....

8. Yastık altında altın döviz tutanlar size sesleniyorum,
    sisteme sokun paraları sistem bizi bu yılda "dünyanın en cömert ülkesi" yapsın diyorum!...

"Son altı yılda 170 ülkeye para dağıttık.
    Elaleme para saçma konusunda dünyanın en zengin ülkelerine tur bindirdik, Küresel Yardım Raporu'na göre dünyanın en cömert ülkesi ilan edildik... Dünyadaki bütün yardımların üçte birini tek başına Türkiye yapıyor."
    https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarl...enler-2687104/

Sayfa 820/1000 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •