Sayfa 937/1000 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Teknik olarak 2019 içerisinde usd/tl de yeni zirvenin görülme olasılığı çok yüksektir. Kurlarda dengelenme dediğimiz şey şu durumda dip çalışması olarak kalacak kısa zaman dilimi olacaktır diye görüyor, düşünüyorum ben. Her fikre saygı var. Ama tutarlı gerçek olması kaydıyla.

2. Son alt bant net değildir sadece olasıdır. O da oluşacaktır. Düşen nettir. Tarihin tekerrürüdür. Aynı yazılar aynı yorumlar 2014 te de yapılmış, 2017 de de yapılmıştır. Dolar alanın eli yanacaktır, perişan olacaktır, saldırıdır, yanılsamadır, sabitlenecektir, yıllar sürecek düşüş başlamıştır vs vs. Sonuç ortadadır. Tarih tekerrür edecektir.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu beklenendir sayın Enki. Grafik ne diyor diyorum ben? EUR/USD düşerken dolar/tl yükselmiş, yatayken yükselmiş, çıkarken yine yükselmiş. Buradaki hikaye farklı. İktisat bilimi NŞA da belirli şartların oluşması durumunda meydana gelecek beklentiyi temel alır. Ama piyasa dinamikleri maalesef çoğu zaman farklı işliyor. O yüzden iyi ekonomistler finans piyasaları hakkında, kurlar hakkında net yargılardan kaçınırlar. Oranın farklı ve birçok dinamiği mevcut.
    Tek etken bu olmayabilir demiştim..ancak biraz uzun vadeli bakarsanız ağır çekim DXY ile birlikte DOLAR/TL nin niye yükseldiği anlaşılır sanırım(iç bir takım etkenleri-uçları karıştırmıyorum)..baz olarak QE'nin kesileceği söylendiği 2013 yılını baz alalım..benzer durum EUR/USD içinde geçerli..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Tek etken bu olmayabilir demiştim..ancak biraz uzun vadeli bakarsanız ağır çekim DXY ile birlikte DOLAR/TL nin niye yükseldiği anlaşılır sanırım(iç bir takım etkenleri-uçları karıştırmıyorum)..baz olarak QE'nin kesileceği söylendiği 2013 yılını baz alalım..benzer durum EUR/USD içinde geçerli..

Yani elbette hocam. Ekonomist değilim elbet ama bunu görüyorum Küresel de QE lerin son bulup faiz artışı ve sıkışlaştırmanın doları güçlendireceği aşikardır olmuşturda. Tüm EM ler etkilenmiştir bundan. Benim lafım aylık, yıllık ana parite hareketleriyle dar alanda yorum yapanlara. Genele bakınca 1.40 lardan gelen parite elbette doları güçlendirmiştir. Ama bizim hikayemiz bundan büyüktür fazla etkeni vardır.

5. Dolar 5.50 altında kalmayı sevemedi 5.54'e aşarşa 5.59 a gidecek bir hareket gelebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan82 Yazıyı Oku
    Bunu öğrendiğim iyi oldu bakayım bugün, bankaların makas farkı yüksek oluyor burada durum nasıl acaba, bir de borsada ons veya gram altın alım satımı da olsaydı iyi olurdu.
    normal borsa hesabında bu kodu yazınca fiyat olarak çıkıyor fakat al sat yapamıyorum sanırım bunun için viop hesabı açmak gerekiyor.

7. Dolar /TL de aylık bazda tarihin en yüksek işlem hacmi gelmiştir vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

Sayfa 937/1000 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •