Sayfa 353/1000 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Konuyu uzatmıyacağım..zira dalaşa girmeye niyetim yok..dediklerim belli..
    Ben kimseyle dalaşmak istemiyorum ama insanların bu konudaki düşüncesini öğrenmek istiyorum.

Açıkça soruyorum B.Yaşar'ı yaptıklarından dolayı haklı buluyor musunuz?

Benim tepkim abartılı mıdır?

Dalaşma niyetim yok sadece bir cevap verin cevabınızı tartışmadan kabul edeceğim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Aynen devam...

Dışarıda dünya var halbuki.

Bir iki söyleyeceğim var benim de...

Bir...

Forumlar hukuktan ari fanuslar falan değildir.

O temelde ben adımla sanımla ünvanımla herşeyimle buradayım.

Burada bir lakabın arkasına sığınıp (nasolsa beni bulamazlar diye)ben adam öldürdüm şuraya gömdüm diyemezsin...Dememelisin.

Yasaların suç olarak tanımladığı bir fiili yapamazsın.

Vergi kaçırdım. Devletle mahsuplaştım dememelisin..

Dersen birileri de ben vergi öderken enayi miyim şunu ihbar edeyim diyebilir.

İhbar konusunu bir karakter düşüklüğü olarak algılıyor bizim toplumumuz.

12 sene yatılı okudum. En aşağılık iş olarak kabul edilirdi ihbar.

Bu temelde en zayıf en çelimsiz dayak yer otururdu.

Bizim toplumumuzda İnce Memed, bütün efeler kahraman kabul edilir. İtibar görür.

Kimse demez ki bu adam astığı astık, kestiği kestik dolanıyor.

Oysa kimilerimizin içinde yaşadığı gelişmiş batı toplumlarında devletin en büyük desteği, vatandaşın ihbar müessesesine verdiği önemdir.

Bizde avukat olduğunu iddia eden biri bu başlığa ben vergi kaçırıyorum Yakalanırsam veririm demekte beis görmüyor.

Peki nesine güveniyor?

Bizim, bu toplumun ihbarıcıyı aşağılayan kültürüne dayanarak bizim onu nasolsa ihbar etmeyeceğimize mi?

Yoksa "burası sanal nasolsa beni bulamazlar"a mı?

Daha da acıtıcı olan, vergi hırsız olduğunu aleni beyan eden avukatımız beni "iyi insan olmaya" çağırıyor...

Geceleri uykumu iyi uyumak için.

Komedi yahu...

Tüm kavramların karıştığı, bilinçli olarak karıştırıldığı bir forumda, bunu yapanlar, bizim zekamızla, aklımızla alay etmektedir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben kimseyle dalaşmak istemiyorum ama insanların bu konudaki düşüncesini öğrenmek istiyorum.

Açıkça soruyorum B.Yaşar'ı yaptıklarından dolayı haklı buluyor musunuz?

Benim tepkim abartılı mıdır?

Dalaşma niyetim yok sadece bir cevap verin cevabınızı tartışmadan kabul edeceğim.
    Yukarıda iki kişi sana yeterli cevabı verdi. Ama işine gelmez...,

Benimle uğraşacağına kendine çeki düzen ver...

Bak senin hakkındaki izlenimlerimi oraya yazdım.

Birine espri yaptım dedin...

Bu forumda birisi bir şey yapınca hemen onunla ilgili geçmişte yaptıkları, söyledikleri de geliverir bir şekilde.

Etkiler bizi.

Seninle ilgili bir olay oldumu benim de aklıma gelenler o sıraladıklarım.

Düzelt kendini...Biraz aynaya bak.

Çok yakışıklı çok dayanılmaz biri görünüyor sana biliyorum.

Dün yazmıştın ya...

Hani şu biraz hatalı "insani" yazılar...

Sen neymişsin be abi...

Sana bir tavsiye...Aç bir başlık. Sana hak verenler zaten oaraya gelecek burayı bomboş bırakacaklardır...

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Forumlar hukuktan ari fanuslar falan değildir.

Vergi kaçırdım. Devletle mahsuplaştım dememelisin..
    Hiçbir zaman vergi kaçırmadım ve vergi kaçırdım da demedim. Sadece Türkiye'de ürettiğim ve ihrac ettiğim malı artık yurt dışında üretip oradan zaten ihrac ettiğim son destinasyona göndereceğim diyorum. Bu vergi kaçırmak mıdır?.

Bunu bildiğin halde neden çarpıtıyorsun?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sanalda hani birisi kalkıp da "ben hırsızım, ben arsızım, ben o...yum" derse ne diyeceksiniz ki?

Sözün bittiği yer.
    Hızlı bir akış oldu, bir detay takıldı gözüme. Ona cevap vermek istedim. Yoksa arkasındayım lafımın. Sayfadan gittim.
    ".....'O... yum 'derse ne diyeceksiniz ki ?" yazmış Bay Bora.
    Ne anlama geldiğini biliyoruz hepimiz. Bunu bir eşi ve iki kızı olan yaşına saygı bekleyen biri, bana yazdı. Ne diyebilirim ki? Sorsanız örnek verdim diyecek sadece.
    İnsanların açıklarını yakalamak için beklemek, bulunca diline dolamak, suçlamak, yargılamak, yaftalamak, infaz etmek temeli üzerine kurmuş olduğu bir tarzı var. Kibirli kimseyi beğenmiyor. Zevk alıyor yaptıklarından.
    O kadar kolay hüküm veriyor ki insanlar hakkında, cahil diyor, hukuk bilmez diyor bana. Avukatım ben diyorum tık yok sonra. Üstelik azımsanmayacak kıdemim de var.
    Adliye koridorlarında elinde çantasıyla dolaşan, hemen hemen her gün gördüğümüz yaşlı bir amcamız vardı. Önüne gelen herkese dava açar sonra bir avukat titizliği ile dosyalarını takip ederdi. Bir davada karşılıklıydık titizliğini oradan biliyorum. Onu hayata bağlayan şeydi bu yaptığı.
    Bu forumda Bay Bora'yı hayata bağlayan bir yer. Sayfada kaldığım zaman biliyorum ki o birine sataşacak ben de muhtemelen o haksızlığa uğrayan kişinin yanında olacağım. Bugüne benzer çok olay yaşanacak. O yüzden bir daha yazmayacağım bu sayfaya.
    Benimle ilgili elinden geleni ardına koyma Bay Bora. Şimdiye kadar arkasında durmadığım tek lafım, sebebini açıklayamadığım tek davranışım olmadı.
    Bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyoruz. Sisteme düzeneydi tepkim.
    Haksız yere kırdığım forum arkadaşlarım varsa özür dilerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman vergi kaçırmadım ve vergi kaçırdım da demedim. Sadece Türkiye'de ürettiğim malı artık yurt dışında üretip oradan zaten ihrac ettiğim son destinasyona göndereceğim diyorum. Bu vergi kaçırmak mıdır?.

Bunu bildiğin halde neden çarpıtıyorsun?
    Onu bu sabah herşeyi başlatan, senin de sonradan konuya maydonoz olduğun destekçin avukat hanım söyledi...

Daha olayı bilmiyorsun belki de...

7. Dinleyin forumdaşlar B.Yaşar da dinlesin.

Biz sanayide bir hırsız yakaladık. Video kayıtlarından adamı tespit ettik. Mahkeme tarihi verildi. Avukat bize aman tespit ettiğiniz ve gözünüzle gördüğünüz adama hırsız demeyin dedi.

Neden dedim. Çünkü mahkemede suçu ispatlanana kadar suçsuzdur dedi. Yani gözümüzle gördüğümüz hırsıza hırsız diyemedik.

Hatta avukat dedi ki (bunun doğruluğunu bilemiyorum) mahkeme suçlu bulse dahi hırsız diyemiyormuşuz.

Şimdi kanıtlı hırsıza biz hırsız diyemezken, bana atılan haysiyetsizce iftira hukukun neresinde?

Lütfen bunu bir düşünün. B.Yaşar da iyi düşünsün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Hızlı bir akış oldu, bir detay takıldı gözüme. Ona cevap vermek istedim. Yoksa arkasındayım lafımın. Sayfadan gittim.
    ".....'O... yum 'derse ne diyeceksiniz ki ?" yazmış Bay Bora.
    Ne anlama geldiğini biliyoruz hepimiz. Bunu bir eşi ve iki kızı olan yaşına saygı bekleyen biri, bana yazdı. Ne diyebilirim ki? Sorsanız örnek verdim diyecek sadece.
    İnsanların açıklarını yakalamak için beklemek, bulunca diline dolamak, suçlamak, yargılamak, yaftalamak, infaz etmek temeli üzerine kurmuş olduğu bir tarzı var. Kibirli kimseyi beğenmiyor. Zevk alıyor yaptıklarından.
    O kadar kolay hüküm veriyor ki insanlar hakkında, cahil diyor, hukuk bilmez diyor bana. Avukatım ben diyorum tık yok sonra. Üstelik azımsanmayacak kıdemim de var.
    Adliye koridorlarında elinde çantasıyla dolaşan, hemen hemen her gün gördüğümüz yaşlı bir amcamız vardı. Önüne gelen herkese dava açar sonra bir avukat titizliği ile dosyalarını takip ederdi. Bir davada karşılıklıydık titizliğini oradan biliyorum. Onu hayata bağlayan şeydi bu yaptığı.
    Bu forumda Bay Bora'yı hayata bağlayan bir yer. Sayfada kaldığım zaman biliyorum ki o birine sataşacak ben de muhtemelen o haksızlığa uğrayan kişinin yanında olacağım. Bugüne benzer çok olay yaşanacak. O yüzden bir daha yazmayacağım bu sayfaya.
    Benimle ilgili elinden geleni ardına koyma Bay Bora. Şimdiye kadar arkasında durmadığım tek lafım, sebebini açıklayamadığım tek davranışım olmadı.
    Bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyoruz. Sisteme düzeneydi tepkim.
    Haksız yere kırdığım forum arkadaşlarım varsa özür dilerim.
    Sana demediğimi sen de biliyorsun.

Amacın tahrik etmek. Mağduru oynamak.

Ama doğal olarak sana saygı falan duymuyorum.

Seni bir kez bile muhatap almadığım zamanda bile bana olan tavır ve üslubundan sonra zaten olmaz böyle bir şey...

Burada da son kez muhatap alacağım bu yazımla...

Bitti...

Sayfa 353/1000 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •