Sayfa 56/235 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1877 madde; 441 - 448 arası.

Konu: HUBVC - HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Hubvc balon mu yoksa yüzyılın fırsatı mi?

13 aralık ta son tek fiyatl i işlemler olacak.Pazartesi netleşir herşey .

Herkes dikkat etsin şelale de başlayabilir 20 yolculuğu da .

Herkes dikkatli olsun.

HUBVC'nin diğer girişim şirketlerinden (ki bunlardan çokça var borsada) ne farkı varmış anlayamadım doğrusu. Şu ana kadar elle tutulur, farklı olarak, yalnızca yeni ortakları söylendi, ki her şirketin yeni ortağı farklıdır. Hadi diyelim bu ortaklar süper yöneticiler, 5 kat hisse yukarı çıktı, daha ne kadar iyiler, yani 50 kata çıkaracak kadar mı iyiler, yoksa 10 kata çıkaracak kadar mı iyiler? Ellerinde diğer girişim şirketlerinkinden başka hangi yöntem var, sihirli değnekleri mi var? Ki henüz elle tutulur, duyulur bir başarı da görmedik. -cek -cak lar hayal satıcılığı gibi görünüyor. Bu fiyatlardan bunlara inanıp dalan varsa, helal doğrusu, şaşkınlıkla izliyorum.

Aşağıdan yüklüce alanlar, ellerindekileri çıkamadı herhalde. Onun için olabilir mi hırçınlıkları. Yoksa 5 kat kazanan birileri neden saldırganlaşır, sevinmeli değiller mi?

Son sözüm meclisten/forumdan dışarı.

Yatırım tavsiyesi değildir

3. Sayın usta ben forumlara pek yazmam ama okurum genelde. Kront yatirimcisiyim aynı zamanda. Orda da henüz cak cek ler somutlasmadi. Ama orda çok umitkar yazılarınız varken burdaki hikayeye bu kadar pesimist bi yaklaşım göstermeniz çok şaşırtıcı. Hubvc 7 den halka arz olan yeni bi firma olsaydı acaba yine çok primli denebilir miydi?
    Şuan bistte en fazla merak ettiğim bilanço.
    Özetle değer yatirimciliginda hubvc nin 2 li fiyatları çöp seviyesidir. Bu kapsamda ben 5 kat arttı pahalı yorumuna çok katilamiycam. Bu sektörde 1 yıllık kârı 20 civarı olan bi firmanın suanki fiyatlarla 280 mio piyasa değeri makuldur. Emsallerine ve teknoloji firmalarına bakınca çok net görülen bi durum.
    Ortak satışı deniyor, gedik in faaliyet konusu ne? Aracı kurum al-sat yani. Niye satmasinki alicisi olduktan sonra. Hangi aracı kurum uzun yıllar mal taşımış acaba?
    Ytd

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by 190725 Yazıyı Oku
    Sayın usta ben forumlara pek yazmam ama okurum genelde. Kront yatirimcisiyim aynı zamanda. Orda da henüz cak cek ler somutlasmadi. Ama orda çok umitkar yazılarınız varken burdaki hikayeye bu kadar pesimist bi yaklaşım göstermeniz çok şaşırtıcı. Hubvc 7 den halka arz olan yeni bi firma olsaydı acaba yine çok primli denebilir miydi?
    Şuan bistte en fazla merak ettiğim bilanço.
    Özetle değer yatirimciliginda hubvc nin 2 li fiyatları çöp seviyesidir. Bu kapsamda ben 5 kat arttı pahalı yorumuna çok katilamiycam. Bu sektörde 1 yıllık kârı 20 civarı olan bi firmanın suanki fiyatlarla 280 mio piyasa değeri makuldur. Emsallerine ve teknoloji firmalarına bakınca çok net görülen bi durum.
    Ortak satışı deniyor, gedik in faaliyet konusu ne? Aracı kurum al-sat yani. Niye satmasinki alicisi olduktan sonra. Hangi aracı kurum uzun yıllar mal taşımış acaba?
    Ytd

Ben ise sizi hatırlamıyorum. Kendim de 1 ayı geçkin süredir artık orada yazmıyorum, gerek yok, çünkü orada her şey apaçık artık bana, tartışacak bir durum yok. Şirket kendisini ispatlamış, bunu hasılata dökmüş.

HUBVC'nin ortak olduğu şirketlerde böyle bir durum yok. Eğer KRONT'ta olduğu gibi, dünya devi telekomlar, bankalar onun iştiraklerinin ürünlerini kullanmaya başlarsa, o zaman aynı terazide tartabiliriz. HUBVC'de olan -cek, -cak, ürünlerinin başarılı olup olmayacağı ile ilgili. KRONT'taki eğer varsa -cek, -cak'lar ise, kendini ispatlamış ürünlerin hasılatlarının ne zaman geometric artışa geçeceği ile ilgili. KRONT tahtasında çok fazla oyun olduğu için, farklı sebeplerden hisse çalkantılar yaşadı. Ben Ağustos bilançosunda, satışlar ertelenmiş olmalı demiştim, şimdi yatırımcı ilişkileri de teyit etti ama bu arada çok kişi döküldü. Her neyse..

HUBVC'de dediğiniz gibi yıllık 20 milyon kar olsa, şu anki fiyatlar pahalı olmaz. Ama geçen sene, kar haznesine yazılan bu kar, satışlardan kaynaklı bir kar değil. Yeniden değerlendirme sonucu, özellikle STRS'nin gerçeğe uygun değerinin 7 milyondan 26 milyona çıkmış gösterilmesi ile ilgili bir durum. (Bu değerin 16 milyonluk kısmı da Zeplin ortaklığından kaynaklı). Yani, şirketin değeri ile kar/hasılat farklı şeylerdir. Siz, her sene, şirketin değerinde, önceki yılın değeri kadar artış mı bekliyorsunuz? Ancak o zaman, bahsettiğiniz gibi bir sürekli kar beklentisi olabilir. Zeplin büyük bir firma, STRS'nin yüzde 4 kadar ortaklığı var. Küçük-orta ölçekli şirketler kısa sürede kendilerini 2-3'e katlayabilir. Ama orta-büyük ölçekli bir şirketin (mesela Zeplin'in değerinin 400 milyon olduğu anlaşılıyor) her sene ikiye katlaması pek nadirdir. Daha açık yazayım, sizin bu sene de 20 milyon kar edebilmeniz için, Zeplin'in piyasa değerinin 800 milyona çıkması lazım. Sonraki sene 1200 milyona çıkarsa, tekrar 20 milyon kar daha edebilirsiniz. Olamaz mı böyle bir şey, yazılım böyle bir şey, tutarsa, bütün dünyada hızla yayılırsa, google, vs. örnekleri gibi, hayal edilemeyecek yerlere gelebilir. Ben Zeplin'i bilmiyorum, eğer siz önümüzdeki senelerde bu şekilde bir artış olacağına inanıyorsanız ne ala.

Ancak yazdığım şeyler gizli şeyler değil. 2018 yıllık bilançosunda yazan şeyler. Eğer piyasa böyle bir beklentiyi görseydi, bilanço açıklandığında hareket olurdu değil mi? Mart'ta yıllık bilanço açıklanıp kar -5.5 milyondan 23 milyona çıkacak ama hissede yaprak kıpırdamayacak. Sizce bu normal kar gibi neden algılanmadı diye sorgulamadınız mı? Ya da, hisse bu bilgiden sonra aylarca sabit kaldı, ama sonra nedense, ancak bir grup, bu bilinenleri yazıp reklamını yapmaya başladıktan sonra hisse hareketlendi. Sorgulamadınız mı? Ben bundan rahatsızım. Yoksa gönül elbette ister ki, bizim yatırımcılarımızın yatırım yaptıkları şirketler başarılı olsun ve hisseler bilançolarına uygun bir şekilde hareket etsin.

5.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Ben ise sizi hatırlamıyorum. Kendim de 1 ayı geçkin süredir artık orada yazmıyorum, gerek yok, çünkü orada her şey apaçık artık bana, tartışacak bir durum yok. Şirket kendisini ispatlamış, bunu hasılata dökmüş.

HUBVC'nin ortak olduğu şirketlerde böyle bir durum yok. Eğer KRONT'ta olduğu gibi, dünya devi telekomlar, bankalar onun iştiraklerinin ürünlerini kullanmaya başlarsa, o zaman aynı terazide tartabiliriz. HUBVC'de olan -cek, -cak, ürünlerinin başarılı olup olmayacağı ile ilgili. KRONT'taki eğer varsa -cek, -cak'lar ise, kendini ispatlamış ürünlerin hasılatlarının ne zaman geometric artışa geçeceği ile ilgili. KRONT tahtasında çok fazla oyun olduğu için, farklı sebeplerden hisse çalkantılar yaşadı. Ben Ağustos bilançosunda, satışlar ertelenmiş olmalı demiştim, şimdi yatırımcı ilişkileri de teyit etti ama bu arada çok kişi döküldü. Her neyse..

HUBVC'de dediğiniz gibi yıllık 20 milyon kar olsa, şu anki fiyatlar pahalı olmaz. Ama geçen sene, kar haznesine yazılan bu kar, satışlardan kaynaklı bir kar değil. Yeniden değerlendirme sonucu, özellikle STRS'nin gerçeğe uygun değerinin 7 milyondan 26 milyona çıkmış gösterilmesi ile ilgili bir durum. (Bu değerin 16 milyonluk kısmı da Zeplin ortaklığından kaynaklı). Yani, şirketin değeri ile kar/hasılat farklı şeylerdir. Siz, her sene, şirketin değerinde, önceki yılın değeri kadar artış mı bekliyorsunuz? Ancak o zaman, bahsettiğiniz gibi bir sürekli kar beklentisi olabilir. Zeplin büyük bir firma, STRS'nin yüzde 4 kadar ortaklığı var. Küçük-orta ölçekli şirketler kısa sürede kendilerini 2-3'e katlayabilir. Ama orta-büyük ölçekli bir şirketin (mesela Zeplin'in değerinin 400 milyon olduğu anlaşılıyor) her sene ikiye katlaması pek nadirdir. Daha açık yazayım, sizin bu sene de 20 milyon kar edebilmeniz için, Zeplin'in piyasa değerinin 800 milyona çıkması lazım. Sonraki sene 1200 milyona çıkarsa, tekrar 20 milyon kar daha edebilirsiniz. Olamaz mı böyle bir şey, yazılım böyle bir şey, tutarsa, bütün dünyada hızla yayılırsa, google, vs. örnekleri gibi, hayal edilemeyecek yerlere gelebilir. Ben Zeplin'i bilmiyorum, eğer siz önümüzdeki senelerde bu şekilde bir artış olacağına inanıyorsanız ne ala.

Ancak yazdığım şeyler gizli şeyler değil. 2018 yıllık bilançosunda yazan şeyler. Eğer piyasa böyle bir beklentiyi görseydi, bilanço açıklandığında hareket olurdu değil mi? Ama nedense, aylar sonra, ancak bir grup, bu bilinenleri yazıp reklamını yapmaya başladıktan sonra hisse hareketlendi. Ben bundan rahatsızım. Yoksa gönül elbette ister ki, bizim yatırımcılarımızın yatırım yaptıkları şirketler başarılı olsun ve hisseler bilançolarına uygun bir şekilde hareket etsin.

Desenize sanki daha çok kafayı sonda yazdığınız gruba takmışsınız. kimdir bilemiyorum ama ilginç geldi.

6.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku

Ancak yazdığım şeyler gizli şeyler değil. 2018 yıllık bilançosunda yazan şeyler. Eğer piyasa böyle bir beklentiyi görseydi, bilanço açıklandığında hareket olurdu değil mi? Mart'ta yıllık bilanço açıklanıp kar -5.5 milyondan 23 milyona çıkacak ama hissede yaprak kıpırdamayacak. Sizce bu normal kar gibi neden algılanmadı diye sorgulamadınız mı? Ya da, hisse bu bilgiden sonra aylarca sabit kaldı, ama sonra nedense, ancak bir grup, bu bilinenleri yazıp reklamını yapmaya başladıktan sonra hisse hareketlendi. Sorgulamadınız mı? Ben bundan rahatsızım. Yoksa gönül elbette ister ki, bizim yatırımcılarımızın yatırım yaptıkları şirketler başarılı olsun ve hisseler bilançolarına uygun bir şekilde hareket etsin.

Zaten giriş cümlem pek yazmam forumlara idi. Hatirlamamaniz çok normal. Girişim sermayesinde karlılıkta en önemli unsur iştiraklerin değerlenmesi. Pek tabiki her sene karının büyük bölümü burdan gelecek. Yatırım yaptığım firmaya bodoslama dalmam. Siz de biraz bu konuda bi önyargı var (herşeyi kendinizin çok iyi bildiği gibi).

Martta kârı açıkladıktan sonra da hareketini yapmış ayrıca kısa süreli de olsa. Evet twiterda ağırlığı olan birinin bu hisseyi gündeme almasıyla asıl harket başladı. Buna lafım yok. Ancak firmayla ilgili haver akışları baş dondurucu, Bna göre çok normal. Kaldiki burası borsa geleceği fiyatliyor. Derdim polemik değıl, iyi günler.
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by 190725 Yazıyı Oku
    Zaten giriş cümlem pek yazmam forumlara idi. Hatirlamamaniz çok normal. Girişim sermayesinde karlılıkta en önemli unsur iştiraklerin değerlenmesi. Pek tabiki her sene karının büyük bölümü burdan gelecek. Yatırım yaptığım firmaya bodoslama dalmam. Siz de biraz bu konuda bi önyargı var (herşeyi kendinizin çok iyi bildiği gibi).

Martta kârı açıkladıktan sonra da hareketini yapmış ayrıca kısa süreli de olsa. Evet twiterda ağırlığı olan birinin bu hisseyi gündeme almasıyla asıl harket başladı. Buna lafım yok. Ancak firmayla ilgili haver akışları baş dondurucu, Bna göre çok normal. Kaldiki burası borsa geleceği fiyatliyor. Derdim polemik değıl, iyi günler.
    Ytd

işin özeti burda yatırımcı bekliyorsa uzun vade düşünüyorsa kim ne diyebilir ki birde eleştirirler ülkemizde borsayı
    kısa vade düşünürler derler bırakın KY kendisi karar versin.

Alıntı Originally Posted by alser Yazıyı Oku
    Desenize sanki daha çok kafayı sonda yazdığınız gruba takmışsınız. kimdir bilemiyorum ama ilginç geldi.
    Velev ki öyle olsun, bu yazdıklarımın içeriğini değiştirir mi?

Ancak, ne zaman bir şey yazsam, bu 5 kat karda olan insanlar, acımasızca saldırıya geçiyor. Yazdıklarımın içeriği ile ilgili nedense yazmıyor.(her eleştiren o gruptan demiyorum) Ne yazdık:

1- Bu grubun algılattırmaya çalıştığı gibi, HUBVC'nin bir fonunun değeri 200 milyon DOLAR değil.

2- Bu şirketin yıllık net karı, hasılat kaynaklı değil, iştiraklerinin değeri ile ilgili. Geçen seneki yüksek karlılığın devamlılığının garantisi yok, aslında bu çok zayıf bir ihtimal. Türkiye'de şirket değerlendiricilerinin güvenilirliğine ise hiç girmedim.

3- Bu girişim şirketi gibi sadece halka açık bir çok girişim şirketi daha var. Girişim şirketlerinin ortak olduğu girişimlerin hepsinin birden bir kaç kat değerlenmesine pek imkan yok. HUBVC'yi diğer şirketlerden üstün gösterilmeye çalışılan şeylerden elle tutulur somut tek şey, yeni ortağı. Haber akışlarına ben pek vakıf olamadım.

4- Yazdıklarım hisse 13-14 lira iken yazılmıştır. 2,5 lira iken yazmadım ki, 2,5 lira iken yazılan yazıların , yapılan argümanların aynıları ile yanıt alıyorum. Mesela hisse 100 lira olsa, siz hala, yeni ortak, startsup vs var, dalın hisseye mi diyeceksiniz?

Sizin kazanmanız ile kaybetmeniz arasında benim açımdan fark yok

Ancak, burada birisi hissenin bir fonunun değerinin 200 milyon dolar olduğunu ima eden bir yazı yazdı, DÜZELTTİM
    Bir başkası, yıllık karı sabit 20 milyonmuş gibi yazdı, DÜZELTTİM

Her şeyi bilmem ama bunlar çok basit temel şeyler. Ve düzeltme yapınca teşekkür alacağıma, yergi alıyorum. Bir teşekkür ya, düzeltme için, hissede olan ya da olmayan bir kişi teşekkür etmez mi. Evet, beklentim sadece bu.. Eğer yazdığım düzeltmelerde hata varsa, bildirin, onu da düzelteyim

Sayfa 56/235 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •