Sayfa 4/53 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 419 madde; 25 - 32 arası.

Konu: 1 TL enaz 100.000 USD olacak.

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Vade 2021...Bu başligi tarihe not düşmek için açtım...

Dolar borcu olanlar dayanabilirse borçlarını bu kurdan ödeyecekler...

Moralinizi bozmayin, dayanın.
    Nuri bey rakıya yeniden başladığınız çok belli oldu , bu kafa olsa olsa rakı kafası

2.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Vade 2021...Bu başligi tarihe not düşmek için açtım...

Dolar borcu olanlar dayanabilirse borçlarını bu kurdan ödeyecekler...

Moralinizi bozmayin, dayanın.
    oglanın kumbarasını gömücem yarın..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. 1 dolar kaç milyon TL olduydu, 6 sıfır atıldıydı. Ben yine ölçülü 100.000 usd diye yazdım.

Parayı basıp,helikopterle saçtılar. Faizleri sıfıra indirdiler. Dolar bütün dünyaya yayıldı. Bizim gibi ülkelerin yüksek faizle kanını emdi.

Şimdi tekrar faizleri arttırıp, doları geri çağırıyorlar. 24 trilyon dolar nasıl ödenecek? 14 trilyon doların üstü ödenebilir değil.

Bu film tekrar başa sarılamaz, mümkün değil. Artık pek çok ülke komşularıyla, yerel paralarla ticaretin yolunu arıyor.

Kripto paralar da var.

2008 krizinde kaybolan para katrilyon dolardır. Küreselleşme 2008'de bitti. Fonlarının %80'i dolardı.

Basılıp,helıkopterle dağıtılan paralar, MBlarının bastığı 3-5 trilyon dolardır. Bu paralar, kaybolan güveni yeniden tesis etmek içindi.

2008 sonrası dünya ekonomisi stop etti. 2011-2012 sonrası ise bu 3-5 trilyon doların sağladığı hayali bir büyüme yaşandı.

Şimdi dünya ekonomisi yeniden küçülüyor.

Ama petrol fiyatları artıyor. Yakın zamanda petrolü 90 dolarda göreceğiz.

Savaş dışında bir çözüm mümkün değil. Bu savaş, büyük ihtimal 2019'da çıkacak.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. İşine geldiğinde aptal, işine geldiğinde zeki “kılığına” bürünmeye çalışan takiyeci samimiyetsizlerin, özünde aptallığı üzerinde daha başarılı taşıdıklarını düşünüyorum...

Neticede, ortama göre sürekli söylemlerini eğip büktükleri için gerçekte ne olduklarını ve gerçek maksatlarını anlamak pek mümkün olmuyor...

Dosdoğru olabilmek çok kıymetli bir erdem vesselam...

5. Borcunuz olabilir, elinizde dolar olabilir, beklentiler farklidir.Burasi forum, buradan kamuoyu olusturmak mumkun degil. Maksat ne olabilir?
    Maksat sadece konunun tartisilmasidir. Baska ne olabilir abi? Ben de ayni durumdayim, insanlar onlerini gormek istiyorlar.

Kuresellesme diye birsey vardi. Ben coktan bitti diyorum, öldü, gömüldü. Iste bu bir fikirdir. Dogru yada yanlis olabilir. Tartisilmadan nasil bilebiliriz? Basligi ben actim, arkasinda birsey yok. Onu arkasi ayni abi. 1 TL 100.000 dolar olur diyorum. 2008'den sonra basilip, dagitilan 3-5 trilyon dolar, butun dunya halklarina bahar havasi yasatti. Gelismekte olan ulkelerde borsalar, diger varlik fiyatlari sisti, insanlar kendilerini zengin hissettiler.

Sadece Abd'nin 24 trilyon dolar borcu var. Ab'nin toplam borcuna bakin, Japonyanin borclarina bakin. Borclar nasil odenecek? Bizim borcumuz, onlara gore cok dusuk.

Diyelim ki, faizler belli bir seviyeye geldi, artik indirmek gerekiyor. Tekrar bir Lehman mi batiracaklar? Lehman batirmak icin, geri odemesi mumkun olmayan insanlara kredi dagitip, ev, araba mi satacaklar?

Artik bunlar mumkun degil. Uzak doguda, guney Amerikada, ortadoguda butun ulkeler yerel paralariyla ticaretin yollarini ariyorlar.

Bitcoin orada durupduru. Ayni altin gibi. Arzi arttiramazsin, belli bir siniri var. O sinira dogru yaklastikca, cikarilmasi zorlasiyor.

6. Tüm dünyaya helikopterle para saçılmış, yerden kum yerine dolar toplamış vatandaş!

Ama her nasıl oluyorsa bu çer çöp olmuş dolar, bizim paramıza karşı sadece 1 yılda neredeyse 2 kat değer kazanmış. Üstelik sadece dolara karşı değil, patatese, domatese, peynire herşeye karşı değer kaybetmiş paramız. Yetmemiş dolarla borçlanmış şirketlerimiz borçlarını ödemeyemez duruma gelenler olmuş. Ne kalmış şunun şurasında 2-3 sonra borcu çöp zaten, yere saçılmış dolarlardan toplayıp birkaç sene daha idare edememişler mi ki?
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

7. Bakin olaylari arka arkaya koyalim. Bende unutkanlik var, sirayi karistirabilirim

1-2000 yilinda Abd'de secimler yapildi. Bush kazandi dendi. Ama secim sonuclari belki 100 kez yeniden sayildi. Tarihte gorulmedik bir olaydir. Nedense her sayim sonucu farkli cikti. Oylar verilmis, sandiklar kapanmis, sonuclar nasil farkli cikiyor? Secim sonucu % 50-50 idi. Florida oylari 100 kez yeniden sayildi. Secimler sirasinda da hile yapildi, secimlerden sonra oylar sayilirken de surekli hile yapildi. Sonunda encok hileyi yapan secimi kazandi. Kirilma noktasi burasidir.

2-2001'de ikiz kuleler yikildi. Kureselcilerin Londra'dan sonraki 2.karargahiydi.

3-2008 krizi. Kureselcilerin hedefi tek devlet, tek dil, tek para idi. Bunu para ile yapacaklardi, ellerindeki fonlarin % 80'i dolardi. 2008 krizinde katrilyon dolar kaybettiler. Fed'in kontrolunu asamali olarak devrettiler. Emir altina girmeyi kabul ettiler.

4-Sonra Kureselcilerin destekledigi hukumetler patir patir yikilmaya basladi. Tunus, Libya, Misir, Suriye. Turkiye korunakliydi, cunku hukumet onceden degismisti.

5-Obama, guya Kureselcilerin adayiydi. Soros tarafindan yetistirilmisti. Ama Afganistan, Irak-ta oldugu gibi aynen Pentagon politikalarini devam ettirdi.

6-Kureselcilik bir hiyerarsiydi. En tepede bagimsiz merkez bankalari, bunlarin basinda da Ingiltere ve Fed vardi. Bunlarin altinda ise cok buyuk fonlari kontrol eden buyuk bankerler vardi. Iste bunlardan 150 tanesi, 2014'den gunumuze hakkin rahmetine kavusuverdi. Yarisindan fazlasi ise balkondan duserek öldü.

7-Kureselciligin kalesi Ingiltere, Brexit'le AB'den cikti. Artik daha ne olmasi lazim.

Bu dunya artik eskisi gibi olmayacak. Yeni dunya kolonyal bir dunyadir. Yeni dunyanin hegemonu Abd degildir. Yeni dunyanin ekonomik sistemi ne kadar ekmek o kadar koftedir.

Ulla dolari niye savunuyorsunuz? Birakin coksun.

Birakin 1TL 100.000 dolar ossun. Kureselcimisiniz abi?

)))))))))))))))))

8. Ama her nasıl oluyorsa bu çer çöp olmuş dolar, bizim paramıza karşı sadece 1 yılda neredeyse 2 kat değer kazanmış
    Abi sen ona deger kazanci mi diyorsun? Benim dedigim olursa, ki olacagindan eminim, basligi onun icin actim, TL, 100.000 mislinden fazla deger kazanacak. Yaa son gulen iyi guler.

Sizi gidi kureselciler sizi...Ulusalci gorunup, kureselcilik yapiyorsunuz.

Korkmayin ben Akp'yi gonderecem. Islevi bitince gider, merak etmeyin...

))))))))))))))

Sayfa 4/53 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •