Sayfa 193/341 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon
Arama sonucu : 2721 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

Alıntı Originally Posted by gabros Yazıyı Oku
    Ozbalin birleşimine onay vermeyen spk, ayrılma hakkı düşük tutulan bir satış sürecine nasıl onay verdi? Mevzuata hakim değiliz, o yüzden birşey söylemek zor. Ama haberlerin geliş sırası ve içeriklerine bakınca, "el ele gönül gönüle bir operasyon muydu" diye de düşünüyor insan.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Neye onay vermiş SPK ne satışına birleşme SPK onayına bağlı makina satışı fabrika arazi satışıni kastediyorsan bu onay SPK ya bağli değil.genel kurul onayına bağlı.spk burda şirketi uyarmış hatalı bir işlem yaptın diye .arazi ekipman satışına SPK karışmaz usulsüzlük olursa denetler.spk onayı gerekmez.birlesme spk onayına tabidir.

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacıı Yazıyı Oku
    Neye onay vermiş SPK ne satışına birleşme SPK onayına bağlı makina satışı fabrika arazi satışıni kastediyorsan bu onay SPK ya bağli değil.genel kurul onayına bağlı.spk burda şirketi uyarmış hatalı bir işlem yaptın diye .arazi ekipman satışına SPK karışmaz usulsüzlük olursa denetler.spk onayı gerekmez.birlesme spk onayına tabidir.

Şirket kafasına göre ayrılma hakkı belirleyebilir mi? Bunun bir denetimi ve onayı yok mu yani. Ayrılma hakkı rakamı yanlışsa, spk nin bunu gidin dava edin demesi mi doğru. Madem rakam yanlış diyor, demek ki kendi denetiminde ve sorumluluğunda bu iş. Elbetteki kimsenin aldığına sattığına karışamazsın. Ama bunun bir usulu ve bu usulu denetleyen ve onaylayan bir kuruluş yok mu ülkede? Dava dedigin ihtilaf durumunda başvurulan bir süreçtir.

Şirket kafasına göre ayrılma hakkı belirleyebilir mi? Bunun bir denetimi ve onayı yok mu yani. Ayrılma hakkı rakamı yanlışsa, spk nin bunu gidin dava edin demesi mi doğru. Madem rakam yanlış diyor, demek ki kendi denetiminde ve sorumluluğunda bu iş. Elbetteki kimsenin aldığına sattığına karışamazsın. Ama bunun bir usulu ve bu usulu denetleyen ve onaylayan bir kuruluş yok mu ülkede? Dava dedigin ihtilaf durumunda başvurulan bir süreçtir.

Aynen genel kurul sorumlu bu iş ve işlemlerden SPK biraz geç kalliyor 3/4 ay sürüyor bu esnada götüryo götüren sadece alyinyag değil onlarca bu durumun oluştuğu yer var.spk mahkemeye verin diyor başka bir şey yapmıyor.ha şu var cevikler bu olaydan ceza yer hemde katmerli artık eski gibi 20/40 bin ceza yok milyon milyon sana ne faydası olur bilmem .

4.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacıı Yazıyı Oku
    Aynen genel kurul sorumlu bu iş ve işlemlerden SPK biraz geç kalliyor 3/4 ay sürüyor bu esnada götüryo götüren sadece alyinyag değil onlarca bu durumun oluştuğu yer var.spk mahkemeye verin diyor başka bir şey yapmıyor.ha şu var cevikler bu olaydan ceza yer hemde katmerli artık eski gibi 20/40 bin ceza yok milyon milyon sana ne faydası olur bilmem .

Benim için bir sıkıntı yok, ben zamanında kaçtım. Ama bu kadar insanın mağduriyeti var, yazık günah. Yapanın yanına kâr kalmayacak olması bir nebze tesellidir belki ama ky nin kit kanat birikimleri eriyip gidiyor, yazık olan bu.

Benim için bir sıkıntı yok, ben zamanında kaçtım. Ama bu kadar insanın mağduriyeti var, yazık günah. Yapanın yanına kâr kalmayacak olması bir nebze tesellidir belki ama ky nin kit kanat birikimleri eriyip gidiyor, yazık olan bu.

Kar kalmaması derken 3/5 milyon ceza yer.zaten katlarini götürmüştür bu herifler.arsayi makinaları satarken kim bilir neler götürmüşlerdir onu biz bilemeyiz ama sağlam adammi bunlar.sadece bu deilki borsada bunun gibi yüzlercesi var

6. Tavanda silmezlerse.. 3.2 milyon alıcı var.... 2-3 tavan daha gider o miktarla ...

Ffhgg

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

8. Bedelli iptal

Alıntı Originally Posted by Albatros06 Yazıyı Oku
    Tavanda silmezlerse.. 3.2 milyon alıcı var.... 2-3 tavan daha gider o miktarla ...
    Son alınan bedelli kararı iptal oldu. Bu nasıl yansır.

Sayfa 193/341 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •