Sayfa 761/932 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Üstadım ezcümle dediğinize göre yorumunuzun bittiğini varsayarak ben de bişeyler karalamak istiyorum;

CRDFA'yı ortalamalar, ichimoku ve pivotlar üzerinden çeşitli periyotlarda değerlendirdiniz. Elinize sağlık...

Öncelikle ortalamaların dizilimine ve fiyatın bu dizilime göre konumuna dikkat çektiniz. Biraz gevezelik olacak ama, hisse.net forumu çökmeden önce PKART hissesindeyken (3 yıl bu hissede kaldım) ortalamaların dizilimi ve bu ortalamaların birbirine olan uzaklığını fiyatı hesaba katarak ve ihmal ederek 2 şekilde inceledim. 3 yıl boyunca bu ortalamaların sıkışmasını gözlemledim. Bu konuda sayfalarca yazı yazdım. O zaman hepsi gitti bizim PKART'ı eşşek tepti, yani olmadı... İncelediğiniz konu çok doğru bir konu ama fiyat konumu ve dizilim yerinde olsa da başka etkenler nedeniyle senet gitmeyebiliyor.

İchimoku yorumunuzda aylık direnç olmadığını belirttiniz. Pivotlardan da bahsettiniz...

Şimdi sorum şu olacak; CRDFA alacak olsanız hangi periyotta ve hangi indikatöre göre karar verirdiniz? Ya da şu fiyattan almayı düşünürdüm gibi bir hesabınız olur muydu?

Ortalamaların kendi arasında ilişkisi çoook yavaş bir göstergedir zaten özünde.
    MACD' gibi 12 Üssel ortalamayı al, 26 üssel ortalamayı al, onun da 9 barlık ortalamasını triger olarak kullan...
    Tavşanın suyununu suyu...

Ancak bize şunu gösterebilir:
    Trend içinde, trend...

Cevap uzun olduğundan, ben dinlene dinelene bu gönderiye ekleyeyim.
    Böylece akışı da bozmam.

EK 1(Paldır-Küldür yazıyorum. Nezaket, yazım, teknik hatası yaparsam şimdiden affola. Uyarılara açığım):
    Zaten "ortalamaların kendi aralarında diziliminin çözüm olduğunu düşünsem" diğer göstergelere de bakmaya ihtiyaç duymazdım.
    Ayrıca gözden kaçan bir şey var.
    Ortalama, Pivot, Ichimoku vb hepsine MTF(Multitime Frame) vurgusu yapıyorum.

Örneğin :
    5 dk.lık Fiyat>20>50>100>200>500 ortalama diziliminde olan 2 senetten, alt veya üst periyodunda direnç olan gitmez.
    Olmayan gider.

EK 2: Teknik açıdan uygun her senet gider diye zaten bir kaide yok.
    Daha önce otobüs benzetmesi yapmıştım hatırlarsan üstad.
    "Otobüs kalktı...!" mesajı verir bize teknik. Nereye, ne kadar zamanda gideceğini şoför bilir.

EK 3: "Ortalamalar ideal diziliminde olduğu halde gitmedi!" dediğinize göre... 2018 Kasım' a kadar olan süreçtir.
    Bu durumda olası binlerce senaryodan bir kaçını tartışalım...
    Fiyat yukarıdan aşağı gelip, tekrar yukarı dönerek hem ortalamaların üzerine atabilir, hem de ortalamaları peşinden sürükleyerek,
    ideal ortalama dizilimini oluşturabilir...
    Bu durumda da dipten yukarı doğru %10-30-50 marj oluşturabilir. Biz beğenmesek de bu bir çıkıştır.
    Ancak fiyat yeterince yukarıdan geldiyse...
    Tüm bunlara karşın Yıllık vb. Pivot seviyelerini kıramayabilir...:

EK 4: Bu türden düşüşler de, kendilerinden sonra gelen yatay hareketlerde güçlü dirençler yaratırlar.
    Bir süre sonra fiyat düşmese... Sadece yatay hareket etse bile, zamansallık nedeniyle ortalamalar zaten kendiliğinden aşağı gelir.
    Bu da tek başına çıkış için yeterli enerjiyi sağlamaz:

Ezcümle:
    Tüm göstergeler; "geçmişten gelen değerlerden" oluşur.
    5 liradan 1 liraya düşen hisse de,
    1 liradan 5 liraya çıkıp 4 liraya düzeltme yapan hisse,
    1 lira 2 lira arasında gidip gelen de aynı anda ideal ortalama dizilimine ve fiyatın bunların hepsinin üzerinde olmasına neden olabilir.

Ancak bunların çeşitli vadelerdeki(özellikle üst peryotlar) Pivotları, Pivot dirençleri, Ichimoku ve Fibo göstergeleri farklıdır.
    Aynı gibi görünen hisseler arasındaki fark "GEÇMİŞTEKİ FİYAT HAREKETLERİ, ZİRVELERİ, DİPLERİ VB." dir vesselam.

"Bence!" parantezini ekleyip konuyu bitireyim.
    Umarım aklımdakini anlatabilmişimdir.
    Sorular, eleştiriler başım gözüm üstüne.
    Son düzenleme : obblomovv; 10-10-2021 saat: 21:59.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2. Yükselişin düzeltmelerinde 0.50 sev. 5.16 lık rakam karşımıza çıkıyor.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Ortalamaların kendi arasında ilişkisi çoook yavaş bir göstergedir zaten özünde.
    MACD' gibi 12 Üssel ortalamayı al, 26 üssel ortalamayı al, onun da 9 barlık ortalamasını triger olarak kullan...
    Tavşanın suyununu suyu...

Ancak bize şunu gösterebilir:
    Trend içinde, trend...

Cevap uzun olduğundan, ben dinlene dinelene bu gönderiye ekleyeyim.
    Böylece akışı da bozmam.

EK 1(Paldır-Küldür yazıyorum. Nezaket, yazım, teknik hatası yaparsam şimdiden affola. Uyarılara açığım):
    Zaten "ortalamaların kendi aralarında diziliminin çözüm olduğunu düşünsem" diğer göstergelere de bakmaya ihtiyaç duymazdım.
    Ayrıca gözden kaçan bir şey var.
    Ortalama, Pivot, Ichimoku vb hepsine MTF(Multitime Frame) vurgusu yapıyorum.

Örneğin :
    5 dk.lık Fiyat>20>50>100>200>500 ortalama diziliminde olan 2 senetten, alt veya üst periyodunda direnç olan gitmez.
    Olmayan gider.

EK 2: Teknik açıdan uygun her senet gider diye zaten bir kaide yok.
    Daha önce otobüs benzetmesi yapmıştım hatırlarsan üstad.
    "Otobüs kalktı...!" mesajı verir bize teknik. Nereye, ne kadar zamanda gideceğini şoför bilir.

EK 3: "Ortalamalar ideal diziliminde olduğu halde gitmedi!" dediğinize göre... 2018 Kasım' a kadar olan süreçtir.
    Bu durumda olası binlerce senaryodan bir kaçını tartışalım...
    Fiyat yukarıdan aşağı gelip, tekrar yukarı dönerek hem ortalamaların üzerine atabilir, hem de ortalamaları peşinden sürükleyerek,
    ideal ortalama dizilimini oluşturabilir...
    Bu durumda da dipten yukarı doğru %10-30-50 marj oluşturabilir. Biz beğenmesek de bu bir çıkıştır.
    Ancak fiyat yeterince yukarıdan geldiyse...
    Tüm bunlara karşın Yıllık vb. Pivot seviyelerini kıramayabilir...:

EK 4: Bu türden düşüşler de, kendilerinden sonra gelen yatay hareketlerde güçlü dirençler yaratırlar.
    Bir süre sonra fiyat düşmese... Sadece yatay hareket etse bile, zamansallık nedeniyle ortalamalar zaten kendiliğinden aşağı gelir.
    Bu da tek başına çıkış için yeterli enerjiyi sağlamaz:

Ezcümle:
    Tüm göstergeler; "geçmişten gelen değerlerden" oluşur.
    5 liradan 1 liraya düşen hisse de,
    1 liradan 5 liraya çıkıp 4 liraya düzeltme yapan hisse,
    1 lira 2 lira arasında gidip gelen de aynı anda ideal ortalama dizilimine ve fiyatın bunların hepsinin üzerinde olmasına neden olabilir.

Ancak bunların çeşitli vadelerdeki(özellikle üst peryotlar) Pivotları, Pivot dirençleri, Ichimoku ve Fibo göstergeleri farklıdır.
    Aynı gibi görünen hisseler arasındaki fark "GEÇMİŞTEKİ FİYAT HAREKETLERİ, ZİRVELERİ, DİPLERİ VB." dir vesselam.
    Sizi çok yorduk bugün ellerinize sağlık üstadım

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Yükselişin düzeltmelerinde 0.50 sev. 5.16 lık rakam karşımıza çıkıyor.
    Eyvallah Dandanakan abi

Sorum yok üstadım istenenden çok daha fazlasıyla örneklerle açıklamışsınız. Daha ne isteyelim?

6. thy' de
    ağustos 15 den beri
    city 83 m % 82
    deuche 14.9 m %14.72
    miktar ve oranlarında pay alarak ciddi pozisyon artırdılar.

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Üstadım ezcümle dediğinize göre yorumunuzun bittiğini varsayarak ben de bişeyler karalamak istiyorum;

CRDFA'yı ortalamalar, ichimoku ve pivotlar üzerinden çeşitli periyotlarda değerlendirdiniz. Elinize sağlık...

Öncelikle ortalamaların dizilimine ve fiyatın bu dizilime göre konumuna dikkat çektiniz. Biraz gevezelik olacak ama, hisse.net forumu çökmeden önce PKART hissesindeyken (3 yıl bu hissede kaldım) ortalamaların dizilimi ve bu ortalamaların birbirine olan uzaklığını fiyatı hesaba katarak ve ihmal ederek 2 şekilde inceledim. 3 yıl boyunca bu ortalamaların sıkışmasını gözlemledim. Bu konuda sayfalarca yazı yazdım. O zaman hepsi gitti bizim PKART'ı eşşek tepti, yani olmadı... İncelediğiniz konu çok doğru bir konu ama fiyat konumu ve dizilim yerinde olsa da başka etkenler nedeniyle senet gitmeyebiliyor.

İchimoku yorumunuzda aylık direnç olmadığını belirttiniz. Pivotlardan da bahsettiniz...

Şimdi sorum şu olacak; CRDFA alacak olsanız hangi periyotta ve hangi indikatöre göre karar verirdiniz? Ya da şu fiyattan almayı düşünürdüm gibi bir hesabınız olur muydu?
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sorum yok üstadım istenenden çok daha fazlasıyla örneklerle açıklamışsınız. Daha ne isteyelim?
    Asıl soruyu unutmuşum.
    Sen de nezaketten "eyvallah" demişsin üstadım.

Kısaca cevaplayayım(sadece CRDFA değil genel olarak neyi ne zaman alırım, veya alımını uygun görürüm:

Saatlik-Haftalık vade:
    0 numaralı al koşulu-Düşük Motivasyon:
    -Saatlik periyotta ortalamaların uygun olması, üst periyotlarda hedeflediğim kâra kadar yakın direnç olmaması(örn %5 den yakın direnç olmaması)
    -Saatlik periyotta fiyatın Ichimoku Kumo bulutu üzerinde olması, Chikou Span için de mümkünse Kumo üzerinde olması ve hedeflediğim kâra kadar yakın direnç olmaması(4 ssatlik, Günlük, Haftalık vb üst periyot IM göstergelerinde de yakın direnç olmaması.)
    -Günlük Pivot üzerinde olması, Günlük, Haftalık ve üst Pivot/dirençleri için hedeflenen kârdan yakın direnç olmaması.

Saatlik-Haftalık vade:
    1 numaralı al koşulu-Orta Motivasyon:
    -Saatlik periyotta ortalamaların uygun olması, üst periyotlarda hedeflediğim kâra kadar yakın direnç olmaması(örn %5 den yakın direnç olmaması)
    -Saatlik periyotta fiyatın Ichimoku Kumo bulutu üzerinde olması, Chikou Span için de mümkünse Kumo üzerinde olması ve hedeflediğim kâra kadar yakın direnç olmaması(4 ssatlik, Günlük, Haftalık vb üst periyot IM göstergelerinde de yakın direnç olmaması.)
    -Günlük Pivot direnci üzerinde olması, Günlük, Haftalık ve üst Pivot/dirençleri için hedeflenen kârdan yakın direnç olmaması.

Saatlik-Haftalık vade:
    2 numaralı al koşulu-Yüksek Motivasyon:
    -Haftalık Pivot direnci üzerinde olması, Günlük, Haftalık ve üst Pivot/dirençleri için hedeflenen kârdan yakın direnç olmaması.

Saatlik-Haftalık vade:
    3 numaralı al koşulu-Çok Yüksek Motivasyon:
    -Aylık Pivot direnci üzerinde olması, Günlük, Haftalık ve üst Pivot/dirençleri için hedeflenen kârdan yakın direnç olmaması.

Bunu uzatmadan PKART' ın büyük çıkışının işaret fişeğini arayalım(Tarih : 21.11.2019 ortadaki grafik):

Son düzenleme : obblomovv; 11-10-2021 saat: 13:05.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayın obblomovv, Sayın Dandanakan,
    Teknik bilgilendirmeler için teşekkür ederiz.
    Esenkalınız...
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Sayfa 761/932 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •